• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    CUKI: neni to delsi, nez naraznik, takze to neni oversize
    Navic v UK se to precjen resi vsechno trochu jinak
    CUKI
    CUKI --- ---
    HERR_FLICK: ten owersize na technický nevadí?
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    ANDY_WARHOL: jakoze nalepis sikaflexem dve kolejnice, ke kterym prisroubujes par sroubkama panel.. resp. koupis plastovy rohovy nalepovaci drzaky.. Ale notak)

    Ja sem se s tim drbal trochu vic, protoze to vyrazne precuhuje na obe strany, a narozdil od karavanu to jezdi i 160km/h

    Kamarad mi naohybal drzaky z hliniku, plus sem instaloval origo kolejnice, aby to byla cista prace

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Sorry za překlepy, mobil nějak nechápe co chci psát...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Amorfni vycházel prostě zhruba poloviční výkon. Nějaké přes 200 bych tam už nedal leda několik menších ale tomu sem se chtěl vyhnout kvůli instalaci. Dělal sem to sám a přidělení jednoho panelu mi dalo zabrat :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: kecám 240wp
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HERR_FLICK: já bohužel nemám tak velkou plochu, protože mám 3 střešní okna. No okr stal se mi tam vešel 150wp ale amor by byl tak 80
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    ANDY_WARHOL: na sprinteru mam na strese 700W amorfnich solar frontieru
    Nemit stresni okna, tak bych mel 975W)
    Jo a drahy nebejvaly
    Pred tim 1.5 rokem staly 3500kc/175w panel (o velikosti 1.2x1m) tzn. ucinnosti 14%
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HERR_FLICK: tyhle možná, ale běžný amorfy jsou 2x větší. Aspoň když sem řešil solar na karavan před rokem a kousek, sem je z tohoto důvodu nemohl použít.
    Sam píšeš že tyhle jsou dost drahy
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    ANDY_WARHOL: jak 2x vetsi plochu?
    Dyt tyhle powerflexy maj efektivitu na plochu srovatelnou s monokrystalama
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HERR_FLICK: tak to já vím, ale maj 2x větší plochu, pro jakoukoliv mobilitu je to handicap
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    ANDY_WARHOL: thin film/amorfy s vedrem nemaj problem

    Problem je ho sehnat ve flexi etfe forme s vhodnou velikosti a ucinnosti

    Jediny co sem nasel delaj hanergy (prevzaty od global.solar) CIGS panely s nazvem powerflex, ktery se delaj v rozmeru i 2x1m, s ucinnosti kolem 14.7%, coz z nej v praxi casto dela ucinnejsi panel, nez je bezny monokrystal

    Stoji ale celkem palku
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JAZZZ:do vedra sou solary prostě naprd
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    pri pohledu na vsechna ta vytunena odlehcena kola se xchaosovi rozhodne neda uprit umelecky dojem jeho Mad Max stylu. jeste by na kolo mohl pridelat bodaky a plamenomet, aby byla vybava pro postapokalypticke nomady kompletni. aktualni klimaticka zprava OSN dva tusit, ze uz za 30 let po tom bude poptavka...
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    Zavod skoncil... A bol peknou inspiraciou.... ;oD ...urcite by bolo zajimave vidiet podrobne logovacie data o spotrebe energie... ;oD ...tak snad chaos nieco zverejni...























    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    CYBERHIPPY: Bravo Majkl!
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Hele, XChaosi, zverejni SunTrip podrobny zaznamy z cesty pro jednotlivy ucastniky? Jako gpxka, zaznamy tvorby a spotreby energie a tak?
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    xChaos in Canton China ;oD
    http://www.youtube.com/watch?v=hWlEQeXUIy4
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    XCHAOS: a to bylo naposledy co jsme o XCHAOSovi slyšeli, teď už ho vyslýchají v místním gulagu :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam