• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    CUKI: proc?
    i z obyc AGM, co byly dobijeny solarama, sem pohanel i treba 1600W stolni pilu
    S vetsi array bych se nebal ani klimatizace
    CUKI
    CUKI --- ---
    HERR_FLICK: Teda mikrovlna na soláru to mi přijde jako slušnej úlet
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    HERR_FLICK: pokud je to par dm a mas auto na 12 tak jo. jedina cesta - to je bez debat. kluci co maji obytna auta je maji na 24. hiho
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    HERR_FLICK: tak to su hitech baterky, tie moje umoznuju max 100A po dobu jednej minuty (48V)
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    ABDULAH: a to proc?

    Do mikrovlnky jde ze sinusovyho menice normalne 230V

    Z panelu mi jde az 120V


    Ani z regu na tu kratickou vzdalenost k baterce kde jde bezne 14V nemam tlustsi kabely nez 6mm2, protoze to je zbytecny

    Takze jediny (zbytecne) megatlusty
    kabely mam na propojeni par decimetru mezi baterkou a meniconabijeckou, protoze to uz sem to tak koupil

    Navic v dodavce s 12V systemem pokud chces dobijeni z alternatoru a nemas buckboost za 18tisic je jiny napeti nez 12V uplna picovina
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    HERR_FLICK: ale24 je lepsich nez 12 - polovicni prurezy vodicu - minimalne pokud se problemu s proudem tyce
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    HERR_FLICK: osobne bych videl 48v
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    DZODZO: 2x90ah=180ah x 13V =2322Wh

    Kdyz je vybiju, ze zustane jeste 14% kapacity (300ah) tak mam 2000Wh

    Mikrovlnku, co ma jen 900W (70A pri 13V) to utahne na tech par minut jak nic, lifepo4 maj extremne velky vybijeci proudy, mikrovlnku utahne bezpecne i jedna takova baterie (jeki max povolenej vybijeci proud, aby se nenicila, je 180A)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    HERR_FLICK: 2kWh na 90Ah to je 12V baterka? to utahne aj tu mikrovlnku?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Mě těch 240 stačí, provozujem od dubna do září, bojler a lednice jede na plyn, takže s prehledem
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    CUKI: na leto by mi stacily vicemene 2 panely
    Tohle je na celorocni provoz hlavne v anglii, a v zime ani dvojnasobnej vykon panelu nez je tohle nestaci
    Pohon notase, oled televize (hlavne kdyz davas vejkendovy filmovy maratony nsbo hry) lednice, mikrovlnky etc.
    Baterie 2x90Ah lifepo4 od victronu (tzn. vyuzitelny az 2kWh)
    CUKI
    CUKI --- ---
    HERR_FLICK: 700Wp není na obytňák vůbec málo. Většinou tam bejvá pouze jeden panel a co vím tak to stačí na nějakej ten NTB, světla či dokonce i na ledničku.
    Co z toho napájíš ty a jak máš velkou baterii (a jakou)?
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    DZODZO: pro moje pouziti by to moc vhodny nebylo

    Jinak jsem premyslel, ze pokud by to technicky slo udelat, mel bych nejake solary misto markyzy
    Nicmene tam by byl problem jednak samotnej mechanismus (muselo by se to skladat prave pres sebe, flexy nemuses porad rolovat, ninak se znici), tak i zajisteni odolnost treba proti vetru

    Takhle to funguje a v nejhorsich mesicich kolem vanoc proste lithiovky bude dobijet spis alternator
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    lahsie by neboli ale mal by si viac panelov, ergo vacsi vykon, samozrejme by sa to nedalo pouzivat za jazdy, iba staticky
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    HERR_FLICK: *ne nosnost, ale vaha tamovejch tech obrich zahradek.prss celou strechu, ktery se na sprintery montujou
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    DZODZO: jako vahu na strese rad nemam, ale.celkove to vazi porad smesnejch 80kg, coz bejva bezne nosnost samotny zahradky, kterou jsem vynechal
    Nosnost tech kolejnic je ale o rad vyssi

    Doloznost tyhle dodavky je 1250kg, takze bez obav, i s komplet zastavbou a plnejma nadrzema bude porad hezka pultuna doloznosti k dobru

    Jinak s tim vysouvanim to je holej nesmysl
    Jak by byly panely nad sebou lehci nez vedle sebe?
    Navic ja to udelal tak, ze panely jsou niz, nez stresni okna, nemam rad veci zbytecne trcici do vysky
    A hlavne, na stealth dodavce fakt nechces nic zbytecne vysouvaciho
    V pripade panelu nad sebou by v mym pripade po 97%casu byl vyuzitej jen ten horni
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    HERR_FLICK: kolko ta celkova instalacia vazi? neprekroci to pak maximalne povolene zatazenie vozidla? ak by to bolo lahke tak na kolajnice by sa dali dat napr. 3 panely nad seba a vysuvali by sa doboku na sirku vozidla
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HERR_FLICK: no nebylo to pro mě jednoduchý ten panel přidělat. Nejsem tak šikovnej, taky byl dost těžkej. Byl sem rád že byl jenom jeden. I když menší by byly lehčí. Taky sem řešil finanční hledisko. Protože ty blbý plastový rohy tu stojej 800. Takže jeden panel plus rohy by byl asi za 4000. Ale 2 panely + rohy ve stejným Výkonu to už by bylo tak 6
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    CUKI: neni to delsi, nez naraznik, takze to neni oversize
    Navic v UK se to precjen resi vsechno trochu jinak
    CUKI
    CUKI --- ---
    HERR_FLICK: ten owersize na technický nevadí?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam