• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    JIMIQ: Jo, to jsem četl. Já neříkám, že by se nemělo s energiemi šetřit, ale je třeba dodržovat určité proporce, abys pak nakonec nezjistil, že jsi vlastně neušetřil nic nebo málo energie a někde jinde se provalila nějaká sračka, kterou budeš muset zaflastrovat nějakým opatřením, které je ještě pochybnější než ten první flastr. Mně osobně nejvíc vadí, jak se přefukuje nebezpečnost jádra, což vede k tomu, že se nikdo neodváží smést ze stolu ty nejnemožnější požadavky na zvyšování bezpečnosti, které samozřejmě ženou cenu té stavby vzhůru. A když se ptám lidí ve svém okolí ( a nejsou to zdaleka jen ignoranti), co jim je známo o příčinách např. havárie v Černobylu, tak nikdo neví a tuší, že vznikla ze samé podstaty té výroby EE.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Xchaos nechape ze je lepsi za X penez vygenerovat Y energie nez za X penez usetrit Y/2 energie. Viz jeho napad s natazenim desitek metru kabelu s 12V napetim po baraku a instalaci nekolika transformatoru na 5V a usb zasuvek pro usetreni 1kWh rocne
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    XCHAOS: A máš představu o ušetřené energii ?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HALEXE: jde o princip: ČEZ a SČDC/dopravci dnes nemají zájem na změně statusu quo, protože je tam nějaký barter, že se uhlí přepravuje výměnou za dodávky energie pro trať. Je to přesně takový ten win-win, kdy nejvíc se ušetří, když se na nic nesahá.

    Současně se ale mluví o prolamování limitů, dostavbě Temelína, apod. Takže je dobré udělat inventuru, jestli byly vyčerpány tyto možnosti. Protože zatížit celou zemi dalšími závazky na desítky let mi přijde nezodpovědné.
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    XCHAOS: Máš nějakou představu o tom, kolik by to stálo a kolik by se ušetřilo ?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: a melo by byt politicky dane aby ti nekdo vysetril palici a daval kazdodenne klistyr ...

    Dobrý voják Švejk — dr. Grünstein
    https://www.youtube.com/watch?v=j_t8dfHBcXM
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HALEXE: rekuperační brždění není povoleno na všech úsecích všech tratí (jak jsem se dozvěděl dnes), už dříve jsem měl informaci, že třeba SŽDC není schopné vyúčtovávat dopravcům elektřinu, apod.

    Mělo by existovat politické zadání, aby tahle věc byla urychleně dána do pořádku (taky by bylo fajn zjistit si situaci v zemích na Západ od nás)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: a doufam ze vytahnes kraviny typu ... termosolar na rovniku a podobny ...

    Ne jsme v tyhle zasrany kotline - dira plna sracek uprostred evropy - a podle ni se jaksi zarid ... :-D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS:
    Jenze verejny zajem ty blbecku posahanej je to mit elektriku porad a kdyz ji verejnost potrebuje ...

    Uz jednou udelej neco co ma smysl a proved vypocty:

    1GW v hnusny zkurvenu jaderce
    1GW celorocne kontinualni v solaru s bateriema atd ...
    1GW setrreni na tehle picovinach ...

    Spocitej ceny a nejlevnejsi a nejekologictejsi bude co? Bohuzel to zkurveny zasifleny jadro ...

    Takze pokud je ve verejnym zajmu mit energii s co nejmensim poctem emisi a nejen co2 - vychazi to bohuzel nejlepe na jadro - smula ...

    Ja mam pocit ze prazska kavarna se pomalu rozrusta do vseho co v tyhle republice mame ... Cesi si neumeli nikdy vladnout ale posledni roky jsme opravdu hnusnej pronarod ...

    PS: je zvlastni kolik ekokretenu zacina otacet a chce jadro ... takze bud to jsou dementi na tve urovni zmagoreny nejakou masirovackou a nebo se chytli za prdel ale ne ob koule ale primo a neco jim doslo ...
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    XCHAOS: kde se dnes energie prokazatelně zahazuje ?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: setrvačníkové stanice. baterkárny. nic nového pod sluncem... prostě investice - tam, kde se dnes energie prokazatelně zahazuje.

    ano, stojí to peníze... ale současně je to veřejný zájem. (někdy mám pocitm, že tiše prosazovaným zájmem je naopak co největší spotřeba, aby se zdůvodily právě další jaderné bloky...)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: tak az se zmodernizujou novy masiny ...

    Jen me vysvetsli pri tom jak jezdej vlaky - jak to chces vracet zpet do site??? Protoze pri tom ze projede jeden vlak za pul hodiny - vidim jak to jina masina sezere ...

    No a v neposledni rade - stridava trakce tady treba neni ... u stridavy bych to jeste pobral ale u stejnosmeru ... nevim nevim ... VSUDE
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HALEXE: tak akumulaci nám žádná regulace určitě nezakáže...

    JIMIQ: já ne. já chci pro začátek rekuperační brždění na českých železnicích.. (všude)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    sakra, zase už mi někdo předběhl...
    Designový kostitřas z plastů - Autoweb.cz
    https://www.autoweb.cz/designovy-kostitras-z-plastu/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERHIPPY: mě napad elektrickej kostitřas.. velký kolo s přímým motorem :-) dosahoval by mimořádně vysokých rychlostí.... a v tom pomocným malým kolečku by byl naopak druhý motor pro jízdu kopce :-) ideálně by teda chtělo leho-kostitřas...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Je tam akorat simulace pro Prahu, Brno a Ostravu dle realnych dat
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JIMIQ: takže standardně k hovnu... Pokud člověk nebydlí na jihu
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    co jsem se díval, tak jenom ideální
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JIMIQ: nekoukal jsem tam ale resej tam jak panel funguje za zhoršených světelných podmínek nebo jen za ideálních?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ale ten test je imho divnej, nejlepší panel je dle mě 270W/3400kč, změřená účinnost odpovídá přesně deklarované, naměřený výkon na konci testu 267,3W, čili přesně 99% a hodnocení účinnosti je 74%. Chybí mi tam metrika cena/výkon :-)
    mimochodem je to Trina TSM-270PD05

    pravda, píšou to tady
    Hledáte obstojný výkon za lidovou cenu? Pak vám můžeme doporučit panely Axitec AXI265P (velmi dobře, 3850 Kč) a Trina TSM-270PD05 (velmi dobře, 3400 Kč).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam