• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ABDULAH: pokud bys to dokazal postavit a ta voda by pak byla pitna nebo alespon vhodna na zalevani a nepotreboval bys tam zadnou elektroniku, tak by to bylo super a urcite by to naslo ve svete uplatneni.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JAZZZ: byla by to pevna voda a ve vysledku by to vypadalo stejne ... rozny bod muzes mit i pri pomerne silene teplote ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JAZZZ: no a co kdyz vezmou sul silikagel atd? ta nasaje v noci vlhkost ... pak to zahrejou a na chladnejsi strane to ukela kondenzat ... ten stece dolu a odeberes ho ... ???
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ABDULAH: me taky. asi nabijou baterku a tu vodu z toho vzduchu kondenzujou, kdyz je vysoka vlhakos, coz v dobe nejvetsiho svitu slunce asi nebude.
    ale mohl bys tu vodu brat do zasobniku a pak pres den ji napumpovat do vyvyene nadrze a pak teprv vecer pustit kapilarni zavlazovani, protoze zalevat ty stromy kdyz zrovna sviti dost na pumpu nedela stromum dobre. takhle by sel ozelenit kus polopouste.
    Stirling engine water pump at Tamera
    https://www.youtube.com/watch?v=aTOFOFeDc3A
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JAZZZ: by me zajimalo jak to funguje ...
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    solar powered water
    This Kenyan school is making water from thin air | World Economic Forum
    https://www.weforum.org/...Videos&utm_medium=Facebook%20Videos&utm_campaign=Facebook%20Video%20Blogs
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: a co nas dum z roku 1848? chodim po dreve - teda pod linem jsou parkety - 20cm bordelu s cihlama a betonovou slupkou a pod tim dvojtej zaklop ... a nademnou je dvojtej zaklom ... vsechno drevo ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: no nevim jak to je ale bez velkyho valce to nepobezi - tudiz vymena za malej plynovej kotel je nemozna - cili pro me k prdu ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JIMIQ: třeba proto, že pro dům s dřevěnými stropy by jakákoliv exploze byla poslední exploze, jakýkoliv požár v bytě poslední požár v celém domě, atd?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: já to pochopil naopak.. velkej válec je normální nádrž na vodu v županu, stirling je zabudovaný v plynovém kotli na zdi. ale můžu se mýlit...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: podle vseho je to ten velkej valec vedle ty maly veci na zdi ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: u nas zensky bez plynu ani ranu :-D asi neznam zadnou normalni zenskou - nebo naopak jo? nevim nerozumim jim ... jak to ma kozy nebo kola jsou s tim driv nebo pozdeji problemy ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Clovece na hodne diskuzich jsem cetl ze se hlavne zensky bojej mit doma plyn, taky to nechapu
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    V tom linku pisou ze to tuv zasobnik ma, ale nevim jakej
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: nemcum gazputin nevadi a ty s tou kapkou v mori by sji mel problem? :-DDD to je zase traparna ...

    JIMIQ: musi to mit zasobnik - ten uz nikam nedam :-D leda pod stul
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    No leda kdyz ti doslouzi stary kotel poridit si tohle jako nahradu
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: co je pochopitelny duvod proc nerozvadet plyn??? vsude mame plyn po barakach ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: tak např. pro činžák, kde moje datacentrum předehřívá vodu pro 15 domácností, je místo, kde by se teplo z kogenerace případně předávalo té teplé vodě, určené zcela jednoznačně :-)

    majitel z pochopitelných důvodů nechce rozvádět po domě zemní plyn.. vyvést ho tedy jen do místě ,kde by se odehrávala kogenerace, by byl poměrně logický krok. argumentem proti byl doposud hlavně hluk.

    zatím se mi do toho jít nechce (šlo by o přímé dotace gazputinovi). ale zaujal mi na tom hlavně ten Stirling.. básním o něm už léta, ale takhle kompaktní jsem si ho fakt představit neuměl.,
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JIMIQ: já o tom nevím vůbec nic, jen se to ke mně náhodou dostalo od přátel, tak si to sem ukládám jako do bookmarků....

    myslím, že s výrobcem by mělo být možné diskutovat samotný stirling, který bych si představoval zabudovaný do něčeho jako jsou krbová kamna haas+son. S tím, že studený válec by musel vyčnívat skrz nějakou zeď (u novostavby by se to projektovalo tak, aby studený konecválce vyčníval ven z objektu)

    za povšimnutí taky stojí, že jde o lineární stirling (takže fakt o samotný píst bez otáčivých částí...). 1 kW mi přijde jako bomba výkon, to by perfektně alterovalo s cca 5 m2 solárních panelů na střešem... výsledný dům by nebyl zcela pasivní, ale topení dřevem je příjemné (zvlášť když se nemusí topit nonstop, ale v kombinaci s nějakým zásobníkem topné vody by se vždy večer vyhřála teplá voda na zbytek 24h cyklu a během toho by se dobily i baterie...)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: pardon :-) jen nevim jak to zakomponovat do stavajicich domu ... teda tech co znam ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam