• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    E2E4: z hladiska celkovej produkcie je to predsa jedno, aj individualna instalacia posiela prebytky do DS pokial nemas ostrovny system
    E2E4
    E2E4 --- ---
    JIMIQ: no nevyplatí ani z hlediska produkce oze, protože když svítí slunce je už solární energie z velkých solárních elektráren přebytek. (nebo brzo začne být).

    a z hlediska celkové produkce oze je individuální instalace mnohem méně efektivní, protože v rámci celé sítě se využije víc energie než v rámci jedné domácnosti.

    samozřejmě s dotací se vyplatí cokoliv na co je dotace - tak dotace typicky fungují, obohatí se její příjemce na úkor těch co to platí a jinak se nic nezmění. :)

    každopádně můj původní příspěvek byl o tom, že každá solární kWh se vyplati je nesmysl, což doufám že už můžeme považovat za vyvrácené ..
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: mluvim o tom kde bejvam a agro tam neni ... viz parcela ze zhore ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: agrofert ma svoje pole, nemusi so ho pronajimat. Vlastni nejvetsi plochu orne pudy v Cesku
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    ABDULAH: Kdyby to byla jediná státem podporovaná zlodějna, tak by se to ještě dalo schroupnout
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: budu se opakovat tady co jsem se ptal nevim o nikom kdo by pronajimal pole agrofertu ... jzd litomysl podle slov mistniho zamestnance cpe repku jen kvuli lenosti ... snadneji vydelany prachy - bohuzel znicena spodni voda atd nezajem - udelame vodovod - za vodu budete platit 3x tolik ale pohoda - repka jede dal ...

    uplnej zakaz vseho a pokud udelaji skody tak zaplatit plnou nahradu atd ... stat je moc benevolentni ... verejne se ta zlodejina podporuje ...
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    Prej "bývalá" (!)
    Babišova skupina.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: protoze veskerou poptavku nasti babis ktery na to uz ma know how
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: proc nekde pestuji jine plodiny nez repku a take vydelaji? k trutnovu jezdime kupovat cibuli cesnek brambory atd ... ale nikde tam repku moc neuvidis ... ani bioplynku a hnuj jde do pole ...
    dotace - pokud to neznamena zdrazeni vystupu ci hnus proti prirode prosim ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Mne by uloziste jaderneho odpadu taky nevadilo, protoze na stineni staci tusim 5m vody
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: kdyz mi nad tim postavi barak klidne tam budu bydlet ... to same plati pro jaderku at mi ji postavi klidne za barakem ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JIMIQ: já navrhuju super otázku pro referendum: má radši prase chcípnout vám, nebo sousedovi? (pointa ale je, že soused hlasuje taky :-). chci říct, referendum o uložení jadernýho odpadu bude zajímavý, jednou.

    ale zase respekt Thajwancům, že vůbec jako snad jedinej východoasijskej národ mají nějaký referenda...
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    Dotace jsou prostě zlo, i když se tváří, že přinášejí dobro.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    No dobre, ale to je trochu mimo rozsah nasi debaty. Dane jsou legalizovana kradez. Ale 90%+ lidi nejake dane a nejake sluzby chce, jinak by strana svobodnych dosahovala jine vysledky nez ma. A tim padem se muzeme akorat bavit ktere dane a dotace jeste jo a ktere uz ne. Mne treba zrovna ty nynejsi na FVE prijdou v poradku ale repku bych nevynucoval. 60 000 na jednu FVE (tu nejmensi) se vyrovna dotovane repce pri mnozstvi 100 000 elektraren rocne. Imho se instaluji max jednotky tisic
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    JIMIQ: Jasně, že je to špatně. Odpověděl sis dobře. Stát neovládá umění, jak vystačit s penězi, které jsme mu odevzdali.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Polovina spotrebni dane z pohonnych hmot se ztrati v rozpoctu (defakto tohle mnozstvi jde na dotace pro vlaky), to je taky spatne? (Ano, je :D )
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    JIMIQ: Dotace ! Už mi z toho fakt bouchají saze ! Začínám ten formát bytostně nesnášet, protože je to komunismus nejhrubšího zrna. Komunisti činili svá svinstva také ve jménu krásných ideí. Zase nějaká zasraná vrchnost rozhodla, kdo je lepší občan a kdo horší občan a tedy komu peníze vezmou a komu je dají. Vytvoří se peněžní řečiště, z něhož může tatáž vrchnost odebírat peníze pro svou potřebu. Je to super nápad tyhle dotace. Ukažte mi politika, který by nejásal. Činí nejvyšší dobro, zároveň ta činnost z něj dělá důležitou osobu, protože rozhoduje o penězích těch druhých (voličů) a ještě mu nateče do kapsy.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Souhlasim s tim ze to neni pro kazdeho a v urcitych pripadech (muze jich byt i vetsina, ale ne drtiva) se to nevyplati financne. Ale zdravotne a energeticky se vyplati kazda instalace do saturace

    Jinak tri lidi 160 litru nevyuzitych klidne muze byt 180 litru pro ctyri tak akorat. Ty sestavy jsou delany tak ze max 30% jsou pretoky do site, ale to je samozrejme individualni. Taky jsem pocital s vyuzitim pouze 2MWh z vyrobenych 2,4-2,7. Cili ta rezerva tam furt je. Dejme tomu pocas dvou tydnu okolo letniho slunovratu bude problem vse vyuzit ale zbytek roku je to ok.
    Dalsi vec je ze dnes kdyz prijdu z prace (panelak s dalkovym topenim a tuv) tak by se mi hodila horka vana ale nedam si ji protoze to stoji hrozny prachy. V baraku s FVE bych videl ze je plne nahrato a jeste zbyvaji dve hodiny slunce tak by mi to neprislo lito :-)

    A furt mluvime o pripadu bez dotace. S dotaci je to za polovinu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam