• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    CUKI
    CUKI --- ---
    DZODZO:
    JIMIQ:

    No tisíce lodí? To jsi se nějak přepsal ne? A ani nejde o to číslo kolik jich je, ale:
    1) defacto 24h denně v provozu cca 7000h ročně v provozu!!! Průměrný automobil má asi 220-250h provozu za rok
    2) X tisíckrát větší výkon motoru
    3) mazut a vše co ty lodě spalují jsou zase řádově extrémně horší
    4) kontrola lodí a jejich parametrů je de facto nemožná, na rozdíl od automobilů.
    5) CO2 není největší problém a navíc CO2 je globální problém, je jedno jestli je to na moři nebo na souši. Prostě je to ve stejné atmosféře. Lokální problém s CO2 je největší u lidí co doma nevětrají :-D

    Jinak o jednom člověku v autě nepolemizuji. Ale jako nákladní dopravu bych převedl v 90% na železnici. Ano přes moře to je s železnicí trochu složitější, ale asi 88% námořní dopravy se týká jednoho kontinentu a často mnohem delší cestou.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    CUKI: tisice lodi proti miliardam aut je dost velky nasobny rozdiel... asi tak milion-nasobny ak dobre pocitam nuly a rozdiel bude asi aj v uzitnej prepravnej kapacite, ked jedna taka lod prevezie tisice kontajnerov so zbozim ale 1 auto vacsinou jazdi akurat s 1 ridicom a 3 miesta su prazdne
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    Ahoj, napadla mě taková věc, tak se chci jen zeptat jestli je to vůbec reálné.
    Ale nejdřív se zeptám, jestli tady řešíte i drobnější solár, jako jsou nabíječky a podobně. Případně je nějaký vzoreček na spočítání: velikost plochy, podle parametrů napětí a proudu a podobně? Díky
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    no ale je rozdíl emise CO2 a emise škodlivin na dýchání pro lidi. Na moři moc lidí není aby jim ty škodliviny vadili, ale CO2 má vliv na celou planetu. CO2 pocházející z lodí je pouze 2% z celých lidských emisí CO2
    CUKI
    CUKI --- ---
    JIMIQ: Já si nemůžu pomoct, ale já v tom žádný hoax nevidím. Je to jeden z velkých problémů dnešní doby. To že rozvojové země jsou s ekologií na tom velmi špatně a neřeší to je jedna věc. naštěstí ty rozvojové země nemají tolik průmyslu. Ale u lodní dopravy je problém v tom, že pod vlajkami rozvojových zemí jezdí celý svět, tedy se jich netýkají zákony domácích zemí. podle toho to vypadá.
    Prostě zastávám názor že sice do osobáků nafta nepatří, ale i tak jsou ty motory už tak vyspělé a ekologické že jejich hromadné odstavení bychom ani nepoznaly. Lodní doprava je z pohledu ekologie mnohem větší problém a těžko mi bude někdo tvrdit, že to jsou pouhé 2 procenta z dopravy. Lodní doprava není ani ekonomická a už vůbec ne ekologická. Ekonomická je jen proto že se na ní nevztahují žádné daně a často ani na dovážené zboží.

    Ale chápu že se dá o tomto tématu napsat i zavádějící článek na druhou stranu, to nepopírám.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    uhlí v Německu dokázalo poklesnout z 29.4GW (64% kapacity) na 17.6GW (38% kapacity) během 12 hodin. Takže náběh sluníčka umí uhlí pěkně sledovat a ani penetrace 30% (jak jsem říkal) by nebyla problém. Čili můžeme bez obav o síť přidat další 3GW FV generace

    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    teda jinak, oni jsou 3 složky - silová, distribuce a jistič. Jistič se hýbat nebude myslím, ale silová + distribuce obě zdraží
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    DZODZO: obojí :-) ale silovka imho víc. To já mám zajištěno na 2 roky už od léta, kdy se objevily první zprávy o zdražování. Ale ERU si přisadil, tak stoupne i distribuce. Nejvíc v oblasti ČEZ (západ, sever + větší část Moravy)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: to ti nepomůže, silová je cca jenom polovina. Takže i kdyby silová byla tvých vysněných 90hal (což se dnes už nedá dosáhnout), tak bys platil 3,5/kWh + paušál, takže ušetříš 50kč/měs max
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    JIMIQ: zdrazuje sa cena silovej elektriny alebo poplatky za istic? mne by sa viac hodilo to prve, kedze toho spotrebujem menej :D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JAZZZ: ono zacit setrit tak je muzes povypinat ...
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ABDULAH: tak si kup tohle a zapoj to obracene :)
    Nucleostop - Sauberer Strom - Sauberes Gewissen
    http://www.nucleostop.de/
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    chci elektriku z jadra :-DDD
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    To platis normalne cca 5kc na kwh + pausal, to plati vsichni v te sazbe :-) a tady se o zadnych klesajicich cenach nebasnilo, naopak pred par dny jsem postoval ze se bude zdrazovat. Zdrazeni je kvuli rostouci cene uhli a povolenek
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    kde jsou ty klesajici ceny o kterych se tady basnilo?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    jen dotaz ... kdyz spotrebuki 0,53MWh rocne a platim 300Kc mesicne zalohu ... vychazi mi to dobre ze platim tolik za KWh??? to je sileny ted mi prisel vypis od CEZ ze mi zdrazi elektrinu o 21% :-DDD
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Is it true that the 15 biggest ships in the world produce more pollution than all the cars? - Quora
    https://www.quora.com/...-the-15-biggest-ships-in-the-world-produce-more-pollution-than-all-the-cars

    Cuki cituje znamy hoax
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    CUKI: lodna doprava ktora sa na emisiach podiela 2%? to mi nejako nevychadza

    Fast Facts on Transportation Greenhouse Gas Emissions | Green Vehicle Guide | US EPA
    https://www.epa.gov/greenvehicles/fast-facts-transportation-greenhouse-gas-emissions
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    CUKI: kliid, zakazali brcka a uchostoury tak uz to bude OK:D.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam