• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    HALEXE: já s tím ale udělat nic nemůžu a DZODZO by byl hloupej kdyby tu dotaci nevyužil. Taky bych neodmítl slevu na věc, kterou chci, to bych byl fakt na hlavu.

    A Babiše taky nesnáším, nikdy jsem ho nevolil, nepodporoval a byl bych nejradši kdyby byl pryč...
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    JIMIQ: Nebuď jako Babiš, prosím. Ten taky nahlas nadával na EK, jak kvůli nim budou chudáci našinci platit více za energie, ale jeho ministr ŽP má dost pravomocí s tím něco udělat. Ale proč by to dělali. Oba se třesou na vejvar. Ale ovčanům se musí ukázat pěkná tvář. Hajzlové !
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    JIMIQ: naky takovy pindy jsem cekal;) Legitimni zlodejina je ok, vsichni cisti jak padly snih, solarni tunylek to samy...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SHINIGAMI: stěžuj si u evropské komise a ne u lidí co využívají legitimní dotace schválené vládou a parlamentem ČR
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    JIMIQ: z tech povolenek, kvuli kterym se ma pristi rok zdrazovat elektrina?
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    JIMIQ: Nějak takto bych si představoval zprávu, kterou zhotovili kapři, v níž by popisovali, jak se jim podařilo perfektně zorganizovat výlov rybníka.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: no to je no ... hlavne do svy kapsy
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    jo, to je takové moje prokletí, že toho hodně vím :D ©Brouk Pytlík :P
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: jasne :-D no nic koncim tuhle debatu - vis vsechno nejlepe ... My se s nadrazakama nebavime kazdy den ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ale jinak, samozřejmě že i SŽDC profituje z dotací pro vlaky, jde o nějaké desítky miliard ročně, možná zhruba stejně jak "solární tunel"
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: ale osobáky mají slevu, pokud vím a nákladní vlaky platí plnou částku
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: ono CD plati SZDC za to ze tam muze jezdit ... Na základě zákona o transformaci Českých drah, státní organizace (č. 77/2002 Sb.) došlo 31.12.2002 k zániku státní organizace České dráhy bez likvidace. K 1.1.2003 vznikly dvě nástupnické organizace, a to České dráhy, a.s. a státní organizace Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).

    pak tam mas dalsich par organizaci ve skupine CD ... to je jedno ...

    ja to videl z okna vlak projel jednou za pul hodiny ... mezi tim obcas nakladak ... velice obcas ... heh
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    doufám že DZODZO mezitím odházel sníh a hodí nové, lepší číslo :D
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: co jsem se o tom kdysi (možná 6 let zpátky) informoval, tak kapacita kolejí byla vytížená a víc nákladních vlaků by nepojala. Nebo pouze výměnou za míň osobních, ale třeba se to zlepšilo. Navíc kamión ti jede z A do B, vlak z A1 do B1 a z A do A1 a B1 do B by stejně musel náklaďák... překládka, atd a máš ztráty
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: to mas jedno - 5 reditelstvi staci na to aby sebralo tolik penez atd ze to hezky neni ...
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    JIMIQ: Chjo :(
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: drive nakladni dopava dotovala osobni bohuzel s tim co tam je za kokoty tak jaksi radeji vozej lidi material kamionem ...

    Jinak je sranda kolik spolecnosti se sjede na takovy stanici:

    CR
    CD CARGO
    SZDC
    Elektrifikace dopravy
    AZD
    Telematika ...

    Jenze skupina CD a CD je rozdil ... hodne velkej rozdil :-D
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: Skupina ČD patří se svými 24 tisíci zaměstnanců mezi největší zaměstnavatele
    však povídám, 30 tisíc, sekl jsem se o 20%, budiž.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    HALEXE: a tím, že si DZODZO nepřevezme svoji dotaci něco zachrání? Nechápu kam tím míříš. Ano, dotace jsou nespravedlivé, souhlasím. Ale tady není debata o anarchokapitalizmu, kde dotace nebudou existovat.

    Hasiči jsou taky placení z daní a já jsem nikdy neměl příbuzné ani majetek v požáru. Jsem tím ošizen? Asi ano, ale nebudu vykřikovat v klubu o hasičích, že je to nefér... wtf
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: chtel bych videt tvoji vejplatu :-D no doufam ze si delas randu protoze jinak bych si musel myslet ze jses uplnej vypicenej kokot :-DDD

    České dráhy – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%A9_dr%C3%A1hy
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam