• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ABDULAH: ale jako zastánce jaderné energetiky bys měl elektromobilitu podporovat. auta by se dobíjela nočním proudem, který by tak konečně našel smysluplné uplatnění, protože zrovna reaktor se v řádu hodin moc regulovat nedá.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    PALEONTOLOG: ty mi nerozumis ... jeden druh baterii - konstrukce vyrabena tady nebo tam bude potrebovat nejak drahe technologie na recyklaci ... pokud by se preslo na jine lepe recyklovatelne - po celem svete bude to lepsi ... rozumis mi???

    pokud na vyrobu 1KWh baterie spotrebuju 20Kwh energie a na recyklaci 150 je to spatne ... pokud na vyrobu spotrebuju 20 a na recyklaci 20 - neni co resit ... bude mene splodin a vseho - uz mi rozumis?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ABDULAH: no vidíš, tak já se nechci motat v kruhu, ale nemáš s externalitami pravdu. možná tady někde link ještě najdeš, když budeš chtít. je to cca 30% prc vs usa
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    PALEONTOLOG: pokud jsou baterky jednoho druhu je jedno kde je vyrabis .... proces recyklace bude stejne tezky vsude a o to my slo ... ne o splodiny pri vyrobe ...

    proste dira od uhli - ne
    tri diry od lithia - ANO :-DDDD (ciste nahoda to ANO :-D)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: no jde o to jestli se dostanou ke slovu ... atomky harasej ...

    jj muzeme plasty omezit na minimum ... nevim proc je vse v plastu jako malej si to nepamatuju ...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ABDULAH: záleží, co se s uhlím děje. energetický uhlí nevyužiješ nijak než na spálení, což je vzhledem těm složitým uhlovodíkům poměrně nefér.
    externality z výroby baterek se dramaticky liší podle země výroby, to jsme tu měli a nechci se k tomu vracet. pomerně podobně se dá předpokládat i zatížení při těžbě, podle země těžby.
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    si dovolim linknout muj oblibeny blogisek - http://petr-kubac.blog.cz/1808/uchylne-zachazeni-s-plasty
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    HALEXE: ja bych nase potomky tak nepodcenoval;)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    HALEXE: jako ja s tim nemam problem to odsunout - ale prijde mi to jako slusnej basurdistan ... tohle cely ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: proc se pri rekonstrukce trate zahrnuji koleje kabely atd??? stovky km kabelu atd ... protoze se to nevyplati ... vytezeni a odvoz stoji vic nez za to dostanes ...
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    SHINIGAMI: Mně se to odvolávání na budoucí možnosti moc nelíbí. Nikdo neví, co bude za sekundu a mluvíme zde o tom, co bude za 50 let :(
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: proc se zlevnila vyroba baterii? solaru? atd ??? dalo se do vyvoje ... nerikej mi ze s dnescni chemickou zakladnou by to neslo ... rozstepit na jine a jedeme ...

    kdyz dokazou vytavit reaktor aby dele vydrzel - nerikej mi ze nejde trosku plastu prekopat ...

    jen se nechce - mene penez ...
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    ABDULAH: ale nektery ty veci dneska fakt poradne nezvladame, za 50 let by ty skladky vytezili jako super zdroj matrose.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    PALEONTOLOG: tezba uhli vadi ... ale india galia arsenu atd ne :-DDD
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: a co narvat ty penize misto do atomovek a solaru do technologie co to dokaze zrecyklovat? ja vim malej vejvar ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    PALEONTOLOG: ale to uz odporuje tomu co se tady hlasalo ... cista produkce bez zatezovani prirody tezbou atd ...

    ono nejlepsi je nevyrabet ...
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    ABDULAH: tak treba u nekterych plastu by to nebylo vubec spatny, roztridit a zakopad oddelene podle druhu.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ABDULAH: takhle se začaly recyklovat sideritový drůzy, pocházející z rudných ložišek. do té doby nerentabilní zdroj železa. ono zase to nechat ležet v zemi, než to nákladně piplat a brabrat se v tom, není špatnýq
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    HALEXE: ale ono to nevadi vseho je dost tak proc recyklovat? Udelame skladky a odsuneme to dal nez budou lepsi technologie ... ne? nebude to nejlepsi???
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    XCHAOS: Prosím tě, řekni si nahlas (cituji):".... si to konečně vygooglil a začínám chápat, proč se ta recyklace nevyplácí...." To je fakt skvělé ! Jsem nadšen !
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam