• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    CYBERHIPPY: to je zajimave. ale proc by se mela chile snazit srazit cenu lithia? muzou ho preci skladovat a pockat si az poptavka dozene nabidku a zaroven pritom rozsirovat svou produkcni kapacitu. ani k tomu nepotrebujou kartel :) v tomhle ten analyze moran stanley nerozumim, ale treba jsou v chile proste hrozny dobraci a chtej nas potesit levnyma baterkama :)
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    Poptávka po elektromobilech nebude stačit, aby převážila nad rostoucí nabídkou lithia z Chile. Vyplývá to z analýzy americké investiční banky Morgan Stanley, která očekává pokles cen této suroviny používané hlavně pro výrobu baterií o 45 procent do roku 2021.Nové projekty na těžbu lithia v Chile, která je největším světovým producentem, by mohly zvýšit v dalších letech nabídku na trhu o stovky tisíc tun ročně, napsal s odkazem na analýzu Morgan Stanley deník Financial Times.„Očekáváme, že růst nabídky bude výrazně rychlejší než růst poptávky,“ uvedla banka. Letošní rok se ale deficit lithia na trhu podaří pokrýt a od roku 2019 jej má být „výrazný přebytek“.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ABDULAH: jasně, a tak předpokládám, že nechat to ležet v zemi, kde to chleba nežere, nemusí být úplně špatně
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    PALEONTOLOG: ano to souhlas - uz ti rozumim ... coz je paradox mezi cinou a nemeckem napriklad ...

    asi jako kdyz cikani opalujou kabely za mestem a nebo se to odholuje a med se tavi cista a plasty se reyckluji take v cistem prostredi ...

    ja to beru tak ze ruzne druhy baterii se budou recyklovat ruzne slozite ... cistokrevny olovo z desek a trosky plastu se sklenou mrizkou pujde recyklovat mnohem lepe nez nejake svitky atd ...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ABDULAH: ohledně výroby hraje a externalit hraje velkou roli (až 30%) čistota stejné technologie a její provozní zvládnutí. to je měřitelný a srovnatelný. jestlis myslel recyklaci, předpokládám, že tam to bude stále podobnej problém. čistota technologie a její zvládnutí v provozu.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JAZZZ: mysilis o tom co uz se stavi jasne chapu ... no a co kdyz to tady stoji - vypnu vsechno co neni potreba jadro to podrzi :-)))

    LOL rejpale jen si rejpej - hlasej ze bude prset ...
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ABDULAH: mluvim o reaktorech, co nam tu stoji, ne o tom, co jsi videl ve startreku ;)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JAZZZ: jasne generace 3+ se neda ridit v ramci minut ... to bych jeste bral ... no jiste jsi si nasel specifikace ...
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ABDULAH: ale jako zastánce jaderné energetiky bys měl elektromobilitu podporovat. auta by se dobíjela nočním proudem, který by tak konečně našel smysluplné uplatnění, protože zrovna reaktor se v řádu hodin moc regulovat nedá.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    PALEONTOLOG: ty mi nerozumis ... jeden druh baterii - konstrukce vyrabena tady nebo tam bude potrebovat nejak drahe technologie na recyklaci ... pokud by se preslo na jine lepe recyklovatelne - po celem svete bude to lepsi ... rozumis mi???

    pokud na vyrobu 1KWh baterie spotrebuju 20Kwh energie a na recyklaci 150 je to spatne ... pokud na vyrobu spotrebuju 20 a na recyklaci 20 - neni co resit ... bude mene splodin a vseho - uz mi rozumis?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ABDULAH: no vidíš, tak já se nechci motat v kruhu, ale nemáš s externalitami pravdu. možná tady někde link ještě najdeš, když budeš chtít. je to cca 30% prc vs usa
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    PALEONTOLOG: pokud jsou baterky jednoho druhu je jedno kde je vyrabis .... proces recyklace bude stejne tezky vsude a o to my slo ... ne o splodiny pri vyrobe ...

    proste dira od uhli - ne
    tri diry od lithia - ANO :-DDDD (ciste nahoda to ANO :-D)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: no jde o to jestli se dostanou ke slovu ... atomky harasej ...

    jj muzeme plasty omezit na minimum ... nevim proc je vse v plastu jako malej si to nepamatuju ...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ABDULAH: záleží, co se s uhlím děje. energetický uhlí nevyužiješ nijak než na spálení, což je vzhledem těm složitým uhlovodíkům poměrně nefér.
    externality z výroby baterek se dramaticky liší podle země výroby, to jsme tu měli a nechci se k tomu vracet. pomerně podobně se dá předpokládat i zatížení při těžbě, podle země těžby.
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    si dovolim linknout muj oblibeny blogisek - http://petr-kubac.blog.cz/1808/uchylne-zachazeni-s-plasty
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    HALEXE: ja bych nase potomky tak nepodcenoval;)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    HALEXE: jako ja s tim nemam problem to odsunout - ale prijde mi to jako slusnej basurdistan ... tohle cely ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: proc se pri rekonstrukce trate zahrnuji koleje kabely atd??? stovky km kabelu atd ... protoze se to nevyplati ... vytezeni a odvoz stoji vic nez za to dostanes ...
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    SHINIGAMI: Mně se to odvolávání na budoucí možnosti moc nelíbí. Nikdo neví, co bude za sekundu a mluvíme zde o tom, co bude za 50 let :(
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: proc se zlevnila vyroba baterii? solaru? atd ??? dalo se do vyvoje ... nerikej mi ze s dnescni chemickou zakladnou by to neslo ... rozstepit na jine a jedeme ...

    kdyz dokazou vytavit reaktor aby dele vydrzel - nerikej mi ze nejde trosku plastu prekopat ...

    jen se nechce - mene penez ...
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    ABDULAH: ale nektery ty veci dneska fakt poradne nezvladame, za 50 let by ty skladky vytezili jako super zdroj matrose.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam