• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    DZODZO: mám doma asi dvě nebo tři tydle hovadiny :D na chvíli to zabaví, ale teď už ani přesně nevím kam jsem to založil :-)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    tip na darcek, taka blbinka pre zmenu miesto lega

    https://www.bestdarky.cz/solarbot-14v1-p-6855.html
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    na dotacie clovek musi splnit vzdy nejake podmienky, nedostane ich automaticky

    ak sa chce HALEXE nad tym rozculovat, tak to mu este mozem povedat, ze mi tu v CR zaplatil aj bezplatne studium na vysokej skole, tam som tiez musel splnit nejake podmienky, samozrejme su ludia, ktori studovat nechcu a su ludia, ktori studovat nemozu a napriek tomu ostatnym to vzdelanie platia

    roznych foriem dotacii a podpor je nepreberne mnozstvo, akurat u tych solarnych je to myslim take stigma, lebo vieme ako dopadli prispevky v roku 2009-2010, mne napriklad vadia granty na natacanie trapnych komedii, ktore sa objavili v poslednych rokoch v kinach, financuje sa to zo statneho fondu kinematografie, je to ovela mensia suma ako na solary, ale mne to vadi viac, kazdy si najde to svoje co mu nevyhovuje
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    njn oki ... snad to bez nich ty lepsi vzdelanejsi pochopej ...
    FRANCIMOR
    FRANCIMOR --- ---
    ABDULAH: prosil bych se vyvarovat vulgarismu. diky..
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    SHINIGAMI: to je zajimavy, ale nedari se mi dohledat, co by konkretne to jejich "get rid of waste" v tomhle pripade znamenalo. preci jen ta zelenost neni jen o emisich CO2 a specielne u jaderne energetiky je likvidace odpadu a vyslouzileho zarizeni dost podstatna.
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    This Bill Gates-Backed Company Is Developing a Possibly World-Changing Nuclear Reactor
    https://www.sciencealert.com/...fbclid=IwAR0tpC0oUr5QtlcQZA23TmPoS5BeL9SyqE81DNu4qhR7oplkK30h5i2kKEY
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: ne je to sterk ... ale pry kleslo za rok o 30 metru ... jo ekologie ... zvlastni ze ta fabrika tady montuje solary atd ...
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    ABDULAH: tak snad jeste chvili vydrzi nez vyschne... nesedne pak kapku podlozi?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: nejvetsi prdel je ze bereme vodu uz orlicko kralickeho jezera ... kdysi strategicka zasoba dokonale ciste vody ... dneska to ma fabrika na myti aut ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    HALEXE: ale zaroven chci komfort civilizace :P mam to tezky, vim :D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: pruser je v politice - jinak by bylo vse ceske ... volite to a odnesou to vsichni
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    JIMIQ: Odstěhuj se někam do lesa, zaber si nějaké pěkné místo, abys tam v zimě nezmrzl, abys tam měl vodu, abys tam měl dost dřeva na topení.......Pak ti může ČEZ i Veolie políbit prdel. Okamžitě ! Teď hned ! Chápeš ? To je super, ne ? Hodně štěstí, kámo !
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    tou dobou uz ti studnu zabavej:)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    To je treba duvod proc bych rad autonomii na energiich, studoval jsem domaci covky, cisticky vody ze studny a samozrejme FV, baterky a tepelna cerpadla. Doufam ze tak nejak kolem roku 2035 uz to pujde a odstrihnu vsechny cezy a veolie nebo kdo ma nasi vodu :D
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    XCHAOS: asi nic, za politiku nejak nemam chut. Kazdopadne bych rad politika, ktery se nepretvaruje, napriklad proto, ze ma vyhlidku zvoleni nekam vys. Pak je to zvoleni vys dost k prdu. Kamzto me teda Pirati prijdou pomerne nevolitelni, tady jsou jeste docela slusna opozice, tam by jen podporili uz tak dost velkou skupinu ruznych liberalnich, slusne receno, existenci...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SHINIGAMI: víš, co by si na jejím místě dělal ty? mě konkrétně Brno přijde prostě... Brno, proboha! Jak to vůbec můžeš řešit. Jednou jde ODSka s Piráty a Piráti jsou proto špatně, jinde jde ODSka s ANO, a o tom se nesmí mluvit, protože přece v komunále se to tak nebere... sbírky koalic po celý republice se skutečně povedly, doporučuju to řešit spíš ve [ Věci Veřejné - medvěd: Čunek 1:0 ]

    Bavit se co je nějaká zásadová a konzistentní politika a co je nahodilé kombinování neslučitelných programů, to je samozřejmě namístě. Pokud to ale někdo má hozené tak, že Piráti jsou _určitě_ špatně, a pouze je třeba nalézt důvod.. no tak ten jistě najde, jako u každé strany (všechny strany jsou tvořené jen lidmi... nejsou tvořené supermany...)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    CYBERHIPPY: to je zajimave. ale proc by se mela chile snazit srazit cenu lithia? muzou ho preci skladovat a pockat si az poptavka dozene nabidku a zaroven pritom rozsirovat svou produkcni kapacitu. ani k tomu nepotrebujou kartel :) v tomhle ten analyze moran stanley nerozumim, ale treba jsou v chile proste hrozny dobraci a chtej nas potesit levnyma baterkama :)
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    XCHAOS: Mířil jsem právě sem. Soláry a vítr jsou bez schopnosti akumulovat EE shora výrazně omezeny. Protože nepředpokládám, že nějací vlivní dostanou rozum, pak nás čeká náhrada uhelných elektráren bateriovými parky a když pominu, že to s užitím akumulátorů dnešních vlastností, není moc dobrý nápad, tak ani není dobrý nápad tento špatný nápad realizovat. A není to dobré proto, protože naše ekonomika stojí a padá se spotřebou EE a pokud se staneme i ve výrobě EE závislí na bůhví kom, pak nám budiž země lehká.
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    XCHAOS: jinak by se jako nezdrzovala jo? A neco takovyho chce do europarlamentu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam