• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: no tak to mas stejne ... ja jsem to jen vzal ze svetel a hodil vypinac se zasuvkou na lampicku a dal na botnik ... nebudu tam nikde presekavat dva roky starej barak ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ked potrebujem chodit po chodbe tak si na chodbe zasvietim 4W svetlo, ktore plnohodnotne nahradzuje 40W ziarovku, inak je vypnute, nepotrebujem aby tam nieco zbytocne svietilo ked tam nikto nie je :)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: das si na jeden vypinac lampicku a mas tam 1 nebo 2 w ledku ... takze jdes neco delat a musis chodit po chidbe... tohle staci aby jsi prosel ... pokud potrebujes vice - tak jen zapnes hlavni svetla ... celkova uprava stala 300kc ... a setris 50w ... hihi
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    hm takze detivadi a mrhani zdrojema ne ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: tak to je ale nejake emergency svetlo ne? to nepouzivaju v stropnych svietidlach alebo v lampickach na citanie
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    CUKI: ach jo - 2w je pozicni aby jsi dosel k vypinaci ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SHINIGAMI: pisu tam ≥80 takze taky standard
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    DZODZO: jaky to ma CRI?
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    DZODZO: my ted nakoupili pro celý bytový družstvo asi 100 kusů ledek kus za 30kč (6w 150tis cyklů vypnutí zapnutí)
    CUKI
    CUKI --- ---
    ABDULAH: Led světla do všech mnou postavených staveb používám od roku 2008 skoro výhradně. Ale nahradit 200W zdroj 2W ledkou? Tedy cca 2900lm. To má ta ledka účinnost 1450lm/W??? Ty je prodáváš?
    Jako malé zdroje co používám mají v top kvalitě a teplé bílé účinnost kolem 100lm/W. Nad 90 už je to velmi dobrej produkt. Ale třeba zrovna ty edisonky nedokáží nahrdit ani obyč 100W žárovku a tam používám zatím jen zářivky.

    Co tedy používáš/prodáváš ty?
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: kde pouzivaju 2W ledky, to musia byt nejake bodovky ne? ja som nakupil take tie tesla ziarovky co vyzeraju ako klasicka ziarovka ale su 4W a 6,5W a pouzivam to normalne v stropnych svietidlach

    Tesla LED žárovka CRYSTAL RETRO BULB E27 6,5W 230V 835lm 2700K Teplá bílá 360° čirá od 80 Kč - Heureka.cz
    https://zarovky.heureka.cz/...ovka-crystal-retro-bulb-e27-6_5w-230v-835lm-2700k-tepla-bila-360-cira/
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    tady celkem dobrý seznam všech produktů dětské práce, abyste si mohli dávat pozor
    Products Made by Child Labor - with Alternative Options - End Slavery Now
    https://www.endslaverynow.org/blog/articles/products-made-by-child-labor-with-alternative-options

    meanwhile:
    In 2012, Tesla’s average cobalt usage was 11 kg per vehicle. In 2018, it’s 4.5 kg per vehicle.
    Dále, pracují na úplně bezkobaltové baterii.
    Dále podobně jako Apple a další budou odebírat kobalt přímo od certifikovaných firem a ne od překupníků, kde se nedá dohledat zdroj

    tím bych toto téma pokládal za uzavřené
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    jinak tankuju v globusu, ti měli kdysi benzín/naftu ze slovnaftu, nevím jestli to ještě platí. A to je asi ruská ropa, tam děti snad nepracují :D
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    a já žádný elektrovehikl nemám a plánuju ho za deset let, když už předpokládám, že problém bude vyřešený, já mám svědomí čisté :-) pokud problém vyřešený nebude, tak budu hledat alternativu
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SHINIGAMI: a jakou bys chtěl reakci? Že budu bojkotovat veškeré li-ion baterky? Tvůj mobil asi jede na ethanol, ne? :-) (a ano vím, že v mobilu jsou gramy a v ev jsou desítky kilo, ale já mám třeba třetí mobil za 10 let, známej má co rok to novej, nevím co dělá se starýma)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ledky mám od roku 2012 a po městě chodím pěšky, co tam máš dál? :-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: me lidi poslouchaji ... kamos dnes sehnal kola a dalsi clovek omezil nakup polskych potravin atd ... tudiz dalsi podpora ceskych zemedelcu ... a omezeni ropy - jezdi po meste misto autem na kole ... vsude ma ledky a nejen on ( nechavam to lidem za nakupku) za ty roky tri reklamace ... omezili i spotrebu sviceni velkou led zrecyklovanim lampicek a dani malych 2w led ... atd

    coz je slusne kdyz misto 200w zarovek tam je ted 2w ledka a tech 24w sviti jen chvili ... hihi atd atd
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: vsak to uz robim, ale nikto ma nepocuva, tak sa snazim aspon sam :D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: presvec lidi at snizi spotrebu elektriny plastu atd a snizi se spotreba ropy ... aleono je jednodussi vykladat jak to nejde ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam