• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    MRAKY: co se netyce motoru a paliva tak cca ano - zbytek je na provedeni lozisek na motoru atd ...

    zalezi na stylu jizdy a kvalite silnic ...

    pokud to bude jako jimiq tvrdi tak stejne komponenty stejna udrzba ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Servisní náklady elektromobilů: srovnání Nissan Leaf a Hyundai Ioniq | Hybrid.cz
    http://www.hybrid.cz/servisni-naklady-elektromobilu-srovnani-nissan-leaf-hyundai-ioniq
    Náklady na servisní prohlídku Nissan Leaf:

    Hodinová sazba: 841 Kč
    Čas prohlídky: po 1.roce 0,8 nh (normohodin)
    Cena prohlídky bez výměn kapalin a geometrie: asi 1000 Kč
    Výměna brzdové kapaliny: 960 Kč
    Seřízení geometrie: 1034 Kč
    Výměna chladící kapaliny: 1500 Kč

    Prohlídky za 10 let (30 kWh): 2x prohlídka 2000 Kč + 2x brzdovka 1920 Kč + 2x seřízení geometrie 2068 Kč + 1x výměna chladící kapaliny 1500 Kč
    celkem 7500kč
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    ABDULAH: ne ze bych se chtel zapojovat do tak vysoce odborne debaty, ale tohle me zaujalo. Ty opravdu tvrdis, ze ev, kde neni milion a pul soucastek oproti klasickemu autu a benzin, ze bude mit stejnou miru udrzby ? Tohle je v soucasne dobe jen teoreticka diskuze - ev se zatim masivne(a dlouhodobe ) nepouziva, nejsou data...

    ano/ne ? ja si odpoved s dovolenim ulozim.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    tak jsme se zase nic nedozvěděli. Já fakt nerozumím frázi "dopadne jako klasika". Ano, ty věci co jsou tam stejné se budou stejně i kazit/opravovat/vyměňovat. Ale taky v EV hromada věcí co se často kazí/opravují vůbec NENÍ!
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    lol
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: co to znamená dopadnout jako klasika? V EV nemáš olej, převodovku, alternátor, karburátor nebo co se tam teďka cpe. Žádné palivové filtry (jo, tvoje Euro 2 taky nemá, ale za pár let s tím neprojdeš STK)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: ani ne - jen nechces priznat ze by ev mohly dopadnout jako klasika ... jak ze to pises? strawman?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: no tak to samé bude elektrická C5, akorát ušetří i ten olej a na palivu
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: nejlepsi offroad je firemni auto ...

    kamosova c5 za 110000 najetych km a 6 let je jeho udrzba nula nemenil vubec nic navic nez garancky a pak olej ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    no, myslím že jsme tady opravu slušně OT :-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: kde? jdu tam lol a pujdemetam vsichni aby cena klesla ... atd ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: a tvoje auto je prostě výjimka, kterých je v Česku možná 100k z těch 5,7M. Třeba naše firma si pořizuje auta na operák vždy na rok, protože se nemusej opravovat.Pak si to koupí nějaký chudák, vydrží mu to 10 let a pak se na to taky vysere
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: poradis mi jak vymenit bgcko bez horkyho vzduchu a dalsiho vybaveni ? videl jsem navod s horkovzduskou ale ani jednou se nam to nepovedlo ani reball bez matrice a flaxu s doma delanejma kulickama - treba ten navod jeste najdes ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: no můj vůz na opravách už sežral 30k, na naftě dalších 30k... za tři roky
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: dobrej řemeslník si vydělá mnohem víc než já
    a třeba moje žena je učitelka a taky si nějakou dobu vydělávala víc než já. Musela se otáčet, ale šlo to. Takže neremcej
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: delal jsem kovarinu pul roku na brigade - a ano staci videonavod a par obrazku ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: a je navod jak to udelat bez kovarny naradi a predchozi alespon male praxe s kovanim???
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: no ale na youtube su napr. videonavody aj na to ako ukovat mec... nemusis len citat
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: 20 let stareho renaulta ti otloukam o ksicht zamerne aby jsi si pak vzpomel jak snadna a lacina byla udrzba stareho jednoducheho vozu ... podle tvych teorii prumeru by vsichvi v cr meli mit preplaceny auta o 100 a vic procent ... sam na svem voze vidis ze je to blbost ...

    na mem voze to je kolik za 20 let? 20000 usd pri najeti 120000 km porizovaci cene 420000 kc ... to mas neuveritelnych cca 8 kc za km bez paliva atd ... lol
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: vse ne ... to me zase budete tahat za prdel ale vydaje na mesic rostou neumerne k platum ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam