• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: a nebo muzu makat kde delam ted a poslouchat od chytrejsich a vzdelanejsich jak 2mm PVC izolace ma stejnou napetovou odolnost jako 2mm vzduchu ve venkovnim rozvadeci IP44 s provozni teplotou -40 - 60 stupnu ... pri sirce pulsu i 20us a napetim vyssim nez 4KV a hromadu podobne usmevnych historek ... A nechavat si srat na hlavu ... Je to moje svoboda ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: nebo se muzu prestehovat do mista prace a pak jezdit do mestaautobusem nebo chodit pesky ... ano mas pravdu ... zmenit politiku hromadne dopravy je slozitejsi ... snizit cenu a tim vice oslovit lidi a naplnit to je take problem - vice ziskam ... no jo to je matematika co moc lidi nezna - moc cisel ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    QNEDLEEQ: radsi totalitu nez tuhle pseudosvobodu co te jen nuti vetsinu vejplaty utratit za neco co ti nekdo diktuje jako zivotni styl kterej nikam nevede ...

    Ja se necistim svobodne - v praci me nutej delat co nechci vyhrozujou a vykladaji mi jake to bylo za totace
    V televizi mi cpou do hlavy jak za totace v cervenci nebyli pomerance - proboha k cemu ... a jine veci ktere stejne nekupuju ...
    Ale nikde nereknou dam ti priklad:

    Jeden clovek tady prodava desky za 50% - elektronika - ja mu verim jiste to koupil v CR - ale jakto ze ja mam tyhle desky za 105Kc z ciny? Jaka je vyrobni cena? kolik na tom ma cinan a kolik cech? Co to kurva jako je?

    Jak je mozny ze kamos prodava mlikarne mliko za 9Kc a tu vodu co tomu rikaj mliko kupujes za 20? A i kdyz ma jejich mliko porad stejne tuku - tak je maslo drazsi protoze je pry mliko mene tucne a nasledne polske maslo stoji min nez stalo ceske pred sdrazenim? Jen pro porovnani ceske 54Kc a polske 31 - dnes jsem na to koukal v obchode ...
    Polsky veci nekupuju radeji omezim maslo ...

    Atd atd atd ...


    DZODZO: nuti ... ale mas pravdu muzu jako moje babicka chodit 10km daleko pesky - budu tam za stejnou dobu jako autobusem a levneji - i kdyz nevim ty dnesni kvalitni boty kolik cest mi vydrzej - dalsi naklady ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    este raz, lebo asi som sa nevyjadril dost jasne: nikto ti nenuti aby si jazdil autom

    ked chces pozivat tento nadstandard, tak si za to priplat, na auto nemas pravo, je to privilegium, take tie slogany z 50. rokov minuleho storocia v amerike o tom ako nam auto dava slobodu su davno prekonane a dnesny postkonzumny clovek vidi, ze majetok skor uvazuje ruky nez dodava pocit slobody :)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: proc se mam s 16000 platem zadluzovat protoze mi nekdo bude nutit auto misto jezdenim autobusem co preveze mnohem vice lidi za zivotnost a je tudiz ekologictejsi na vyrobu nez auto?
    Jsme utoho konzumu a Beee ovci ... Beeee jen si zabec ale ekoligii timhle jen uskodis ...
    Ano budes jen platit misto setreni CO2 a opravdoveho setreni zdroju ...

    Ja chci setrit - ty se chces vozit na ocasku a becet ...

    Nezlob se:

    Ovecko:
    "Budeme kupovat drazsi zbozi a mnohem mene toho zbozi": A
    "Nebo budeme zik jako doted vic se dazluzovat aby si par nahore vice nahrabalo?": B

    Beeeee
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ja nemam pocit ze by ma niekto k nakupu EV nutil, vobec k nakupu auta ma tiez nikto nenutil, kupil som si to z vlastnej pohodlnosti a samozrejme som sa prisposobil modusu operandi (STK, emise, ridicak...)

    takisto ked sa budem v buducnosti chciet z vlastnej pohodlnosti vozit autom a nie MHD, tak ak mi niekto povie ze si mozem kupit iba EV, lebo taka je legislativa, tak sa prisposobim

    ked budem chciet jazdit v dieselu, urcite to nejakym sposobom pojde, napr. vozidlo bude klasifikovane ako veteran, zaplatim si mastnu emisnu dan atd. ale urcite to pojde, vsetko ide ked sa chce :)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    je fascinujici jak me nekdo bude nutit do elektro auta misto toho abych se do prace co je 10km daleko dostal na sestou v klidu pomoci autobusu nebo vlaku - kor kdyz vesnice stoji na 35ce a vede tam trat :-D ... a kdyz se tam dostanu tak paradoxne skoro 2x draz nez se svym starym strepem :-((( a budu vstavat o hodinu a pul driv - coz je zcela ekologicke a logicke ...

    tohle az se vyresi - bude svet mnohem ekologictejsi ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    mozna by se mohl nekdo nahore chytit za prdel a rici - pokud usetris tolik a tolik dostanes dotaci na to a to ...

    proc mam dotovat neco co sice usetri ale ty prachy clovek vyhazi za neco jineho? dobre postavis si solary ale usetreny prachy vyhazis za nekvalitni smejd z ciny s vyrobni marzi 10% a zivotnosti max 2 roky ... misto neceho co ma 50% a zivotnost 6 let ... vyrobce na tom bude stejne - ekologie 3x lepe ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    kdyz sem se bavil v bejvalej praci u geodetu a hydrologu blbyho sedlaka na ekologii jediny o cem mluvil je tohle:

    Zrusit bioplynky a spalovani slami a sena a vse vracet do poli ... Omezit stare traktory a vymenit za nove ... a celkove zmenit pristup s pestovani plodin ...

    Pokud mi tohle dokaze rict clovek s 5ti tridama zakladky - jak je kurva mozne ze se ty vzdelany nedokazou domluvit ...

    Pokud jeho pole jsou krasna stale vlhka pomoci trkacu a systemu hadic po potoku co vyuzivaji spad - bez cerpadel atd cili dalsi spotreby uz 30 let - tak nechapu jak je mozne ze to nejde jinde ... Zisky ma slusny protoze uzetri na hnojivu chemii atd ...
    Tak luxusni brambory a cesnek a cibuli jsem nezral ... a vse je jen s minimem hnojeni dalsiho nadmerneho zasahu a co2 na vyrobu chemie ...
    Vetsina proda - uz v listopadu ma bezne prazdne sklady - lidi to kupujou po pytlich a zisky ma jak prase ... ALE STOJI TO PRACI - neni to bezpracne ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: no ja osobne som takmer na nule, my napoje v PETkach uz dost dlho nekupujeme, iba ked ma prist navsteva tak kupime nejaku kofolu :)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    hm bud jsem blbej nebo se neco stalo - jimiq ma utajene zpravy :-))) nevidim je ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    TUHO: ale mi tu vyrobu ani nepotrebujeme ...
    vis kolik stoji termostat do konvice koncept ktery za dva roku zrezati? - 5Kc
    a vis kolik stoji z nerezu co maji nasi doma uz 16 let? - 8Kc ...

    Hehe umele drzime vyrobu - pritom staci zdrazit vyrobu o par procent a ekologicka zatez klesne na par procent toho co mame dnes a to je se vsim ...

    Prosel jsem par servisu od vysavacu po televize - zdrazeni TV o 20% prodlouzi zivotnost na nekolikanasobek ...

    A nevim co je horsi mit A+ TV co bere 30W 3x dele nebo koupit TV co bere 25W po dvou letech s tim co se narve do vyroby atd ... a to je se vsim ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    já furt doufám, že letošní krize emise sníží ještě víc než ta 2008-2009
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    myslim si ze kdyby zdejsi "inteligence" co si mysli ze je neco vic kvuli nejakymu papiru zacla myslet ekologicky dojde k tomuto:

    Kamos predelava barak a do budoucna se chystaji tyto opatreni ...

    Jednoduchy system pro zalevani zahrady a splachovani destovou vodou ...
    Rekuperace odpadni teple vody - teplo se vraci do spolecneho vymeniku
    Tepelne cerpadlo co bere z venku i ze zeme ...
    Ohrev vody samospadem z termalnich panelu
    Pridane solarni panely pro sniseni spotreby ...
    Vsude ledky a zadnej inteligentni system co zere trvale eelektrinu ... bipolarni rele s odpojovanim civek pomocnymi kontakty ...
    barak ma 40cm vaty a 20cm polygr ...
    nadrz na 15m3 vody v zemi a 2m3 vody na pude ...

    je to muj osobni navrh ... jak uzetrit 5W za kazdy modul a nasledne celkovy odber domu ...

    A TO VSE BEZ DOTACI
    TUHO
    TUHO --- ---
    ABDULAH: Hele ja tu moc nehodlam resit priciny a "cobykdybysmus" jenom rikam, ze proste ty emise snizit musime (globalne jako lidstvo, coz celej problem dela jeste o dalsi stupen horsi). Jinak emise CR v roce 1992 - 14tun na obyvatele, 2014 - 9 tun na obyvatele (ale pravda je to taky dany tim, ze psousta vyroby jsme outsourcovali do brutalne narustajici vyroby tretiho sveta).
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    TUHO: muze nekdo spocitat kolik se usetri bordelu kdyz se vse vrati do roku 89?

    Hromadna doprava bude jezdit tak aby se lidi dostali do prace autobusem a vlakem - misto aby mel kazdej doma auto ...
    Spotreba vody bude i diky myckam na nadobi mensi, nebudou fontany, bazeny na kazde druhe zahrade atd ...

    Proc meju nadobi vodou a splachuju vodou co se musi chemicky upravovat a pak mam pit vodu z flasek? Co ke me jde celou republikou x autama atd???

    Proc muzu koupit pomerance cely rok, sklady jsou plne shnileho zradla z celeho sveta atd???

    Nebylo by lepsi spoustu veci vratit o par desetileti zpet? Jak je mozne ze jsem prezil detsvi s krajenym maslem v obchode, s mlikem nalejvanym do termosky, rohlikama z nedaleke pekarny kdy jedno auto objelo vesnice mesta atd ... dneska mame pekarny 4 a zrat se neda nic ...

    Co vysvetlit lidem ze ten prepych je jen pozlatko k nicemu - o kolik se snizi spotreba 50% 70% ???
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    TUHO: kdyz vse rozsvitim jsem na 120W na byt co se svetel tyce ... lednicka ma podle papiru 6x mensi odber nez stara co byla polovicni ... atd atd atd ... spotreba na muj byt je 0,5MWh za rok a to fakt plejtvam ... kdyz budu hodne setrit dostanu se pod 0,4 ... Ale stejne mam nejvetsi zdrazeni a nejdrazsi elektrinu co muze byt ... vyssi tarif by me prisel ejste draz ...

    Jak je mozne ze pokutujeme lidi za setreni zdrazovanim ... cpeme dotace do neceho co ma udajne setrit CO2 misto toho aby jsme naucili lidi setrit ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    TUHO: zeptam se Vas jinak ...
    kolem roku 1990 - plat 1600Kc - kompletni najem 250Kc - stara okna, starej kotel, vsude 100W zarovky, stara televize, prastara lednicka ...
    rok 2018 - plat 16000Kc - kompletni platba 3000 - plastaky 5 komor, novej kotel za 55000Kc, vsude ledky A trida, lednicka A+, televize A+ atd ... rkonstrukce bytu za 300000 svepomoci ...

    Muze mi nekdo rici kam to speje?

    pokud se spotreba na byt snizila na 15%, spotrebap plynu na pulku, spotreba vody na ctvrtinu atd - jak je mozny ze platim vice nez 10x vice? pokud bych zachoval puvodni spotrebu zaplatim vice nez pul platu ... coz je divne ...

    Pokud mam omezit CO2 a spotrebu co je dalsi CO2 tak jak je mozne ze se vse zdrazuje???
    TUHO
    TUHO --- ---
    JIMIQ: Hele, cim dal vic se do toho tematu norim, tim vic mi z toho mrazi a od ty doby, co mam decko, tak podobny projevy ignorance uz nevydejchavam.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    TUHO: Abdulaha, který si energetickou transformaci představuje tak, že stačí "vypnout osvětlené reklamy", neber vážně :-)
    TUHO
    TUHO --- ---
    ABDULAH: Jednotlivy zdroje CO2 se samozrejme resi a resi se hodne, protoze pokud se nam v nasledujicich dekadach nepodari emise fakt prakticky dostat na nulu jsme v brutalni krizi celyho zemskyho systemu. Ta krize se projevuje uz ted (vetsi sucha, silnejsi hurikany, migracni vlny, neurody) a to dost radikalne i u nas (a to za situace, ktera je brana jako "bezpecna" - otepleni o 1stupen celsia od zacatku prumyslovy revoluce). Ted smerujem ke globalnimu otepleni do konce stoleti nekam mezi 3-4 stupni (pri jeste stale celkem optimistickym scenari). To uz znamena pouze kaskadu ekologickejch, ekonomickejch a socialnich krizi, valek, hladomoru, migracnich vln blabblabla.
    Nicmne fakt je, ze vsechny plany na zvladnuti pruseru ve kterym jsme ze strany politiku a byznysu jsou libivy, ale naprosto nerealisticky kecy. Cim dal vic lidi si to uvedomuje, bohuzel po nekolika dekadach dementniho brainwashe "ze se nic nedeje", je mozna fakt skutecne pozde a proste behem nasich zivotu budem uz jenom sledovat gradujici planetarni socialni rozklad a boj vsech proti vsem.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: a pricti vsechno okolo i to jak se flaska k tobe dostane atd ... no a jses na kolika? No 5g plus tak 30 jeste vyroba flasky - ohrev je elektrinou z fosilu ... no hochu - prijdes na to ze samotnej CO2 v ty sodovce opravdu neovlivni klima jako vse okolo ... :-P
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: v litri sodovky mas cca 5 gramov CO2, moje auto produkuje 218 gramov na kilometer, let that sink in... kolko flasiek by som musel vypit aby som sa dostal do prace...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam