• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Vyhlasenie Oskarov za unor: 68.82 % priemerne pokrytie spotreby.

    Brezen nam zacal zamracene stejne ako unor, tak uvidime
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Skleněná střešní taška vyrábí elektřinu ze slunce | ČeskéNoviny.cz
    https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/sklenena-stresni-taska-vyrabi-elektrinu-ze-slunce/1727146
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: jasne a zaplatit strechu za dve mega ze sveho ...

    Chapu to dobre ze mas dve zamestnani? Ja ted ano ...
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    DZODZO: Na ty wikipedii pisou, ze trvalo skoro tri hodiny nez to slo takhle do haje, takze stihli udelat 400m bezpecnostni kordon. Akorat teda nejaky trosky doleteli 500m (zadny zraneni) 8)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    hl vsetko sa da ked sa chce, len treba obetovat trochu toho pohodlia a miesto remcania sa chopit lopaty - obrazne povedane :)

    REDGUY: v tej dodavke ci co to tam je odparkovane by som v tu chvilu nechcel byt, sice vyzera ze ju to nezasiahlo ale keby to tam slehne o zem tak asi bude zlisovana na plech :)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: vidis a me to na strechu sousedi dat nedovolej ... a pritom kolik platim za elektriku se svou spotrebou tak 300000Kc mam na 10 let - u nas by to bylo drazsi - musela by se predelat strecha je silene stara ...

    takze navratnost za kolik? 20 let? kdyz se nic neposere a vse pojede a vydrzi ...

    No hypo 23 let tri mega bych tezko zaplatil :-D se svym platem ...

    co je to dovolena? myslis prace u kamose na baraku??? :-DDD
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    JAZZZ: Jenomze brzda a praporovani muze selhat. A ten pilir neni zas tak silnej, jak si asi myslis. Viz tohle:
    Nordtank (Vestas) wind system fail and crashes.
    https://www.youtube.com/watch?v=CqEccgR0q-o

    Hornslet wind-turbine collapse - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Hornslet_wind-turbine_collapse
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Já byl na dovolený v roce 2011 a pak až loni, všechno Česko/Slovensko. U moře jsem byl jednou v Chorvatsku léta páně 1999 :D a letadlem jsem letěl dvakrát v životě (tam a zpátky, jedna cesta) na služebku do USA

    ale Abdulah bude machrovat jak on jediný šetří a přitom nemá na víc než garsonku se zaplivaným plynovým kotlem, který ani není kondenzační
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: no hl mna to stalo nejakych 300k ale to bolo kvoli tomu ze som mal navyse stavebne upravy kvoli vymiestneniu elektromeru von, aby bol volne pristupny a prekopavali mi elektriku v dome, aby mi mohli bezat chladnicka a kotel v backup mode, dalej som si vybral drahsie vykonnejsie panely, aby som ich mal na streche menej a mal miesto na rozsirovanie v buducnosti, bral som hybridnu variantu s baterkou pre efektivne vyuzitie nazbieranej energie v noci a este som kupoval elektricky bojler na predohrev vody z prebytkov, aby som usetril za plyn... jo a robil som to cez EON, ktory si tam narazil nejaku korporatnu prirazku, ale mal som to vsetko vybavene bez starosti a behania po uradoch

    jo a este teda potrebujes barak, ak nemas vlastne peniaze, tak si vezmes 3 mega hypoteku, ktoru uz splacam 10 rokov a este dalsich 13 rokov budem, ale v dnesnej dobe pocitaj ze uz to bude aspon 4 mega za podobny dom, takze rozpocet dnes povedzme 4,2 mega ak ti to spravi nejaka mensia firma lacnejsie ako EON

    jo a este nelietame kazdy rok na drahe dovolenky a nekupujeme si kazdych 5 rokov nove auto, nemozeme si to dovolit, lebo setrime deckam na skolu :)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: prosimte udelej mi rozpocet ... Vse je par korun...
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ABDULAH: DZODZO: me se zas nezda, jak ta laminatova lopatka rozsekne ocelovy pilir. navic v tak silnem vetru jsou lopatky vzdycky zabrzdene a sklopene. kazdopadne to video jeste urcite mnohokrat uvidime jako prave :) zasrany sorosovy neziskovky nas chteji rozsekat obrim vetrakem!
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: elektrina sa mi zdrazila o nejakych 5,9% ale to ani nepocitim, viac mi vadi plyn tam mi prirazili 80 korun za megawatt

    globalnu spotrebu treba hlavne obmedzit, ja k tomu uz prispievam, ostatni sa mali lepsie ucit, aby si dokazali spocitat, ze par korun teraz navyse je nic oproti dojebanej buducnosti ich vlastnych deti, ja mozem umriet s kludnym svedomim, ze som urobil co bolo v mojich silach :D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: bla bla bla - hovno hovno hovno ... tohle tady omejlate dokola a porad nic krome zdrazovani ...

    DZODZO: no a tedka to prepocitej na globalni spotrebu - doufam ze uz to jednou udelas misto hromady kravin o tom jak JA MAM :-DDD

    Jo a spocitej kolik bude cena globalne a kolik to bude co2 atd ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JAZZZ: a i kdyby nebyl - tak za to jiste muze kamen co odletl kvuli tem hnusnejm konim od kopyt :-DDD trefil vrtuli ... a tim to bylo ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    JAZZZ: tie zoomy su moc strojove, vypada fejk

    QNEDLEEQ: ten pan robi predikce do roku 2050 s technologiami a hlavne cenami z roku 2019, to sa neda takto predpovedat, za 30 rokov uz budeme technologicky niekde uplne inde :) napadlo by ti v roku 1990 ze sa v roku 2019 budes patlat prstami po malom displeji krabicky, ktora je tisickrat vykonnejsia ako tvoj Commodore 64 a umoznuje ti videohovor so sestrenicou ktora zije v Los Angeles? A to vsetko za nasobne nizsiu cenu v prepocitanych korunach ako si vyplaznul za ten C64?

    inak asi to bude nejaka momentalna anomalia, ale za unor mam priemer takmer 65% pokrytia spotreby zo slnka, to je 2/3 usporenych CO2 v zimnom mesiaci
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JAZZZ: fake fake fake a jeste jednou fake :-DDD
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    QNEDLEEQ: to je rouhani / svecenou vodu na tebe :-D
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    nějak mi tam chybí temelín, který má běžet do 2050+. To jako ten pán předpovídá jaký bude stav za 30 a více let? Solární potenciál Česka je 35-40GW, co když bude zcela naplněn? Pak nebude žádný problém s pokrytím... zkrátka nesmysly
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam