• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    FOGI: bateria je taka ta klasika pylontech us2000b co teraz davaju k tym hybridnym fve snad vsetci

    Baterie PYLONTECH US2000B 48V 50Ah | Solar-Eshop
    https://www.solar-eshop.cz/p/baterie-pylontech-us2000b-48v-50ah/
    FOGI
    FOGI --- ---
    DZODZO: zajímavý čísla
    ta baterie je značková nebo jsi ji stavěl?
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    tohle je blby na klasickych prackach, ze si nedokazou vzit predehratou vodu.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SHINIGAMI: zatial to neriesime, kedze je cely den doma, ale myslim ze ked da start na 14. hodinu, hodinu sa to bude prat a o 2 hodiny ked uz sa vrati domov, to vyberie, tak to je cajk, tam je najvacsia spotreba iba na zaciatku ked sa nahrieva voda, samotne pranie uz tolko nezere, to som tu myslim uz daval



    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    DZODZO: rekni zene, at ti vysvetli, jak to vypada, kdyz se prez poledne vyprane pradlo necha v pracce do vecera, urcite ji ta predstava nadchne;) Jinak je fakt, ze nasi predkove bezne meli velke jidlo az odpoledne, takze na to vareni prez poledne by se urcite dalo zvyknout.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    GOR: az tak uplne extra to neriesime, jako jo, zene som vysvetlil nech perie primarne okolo obeda, ale niekedy zabudne a da to az vecer z baterky, to same pecenie, mycku nemame, pracka sa da ale naprogramovat na odlozeny start v pripade, ze by zena zacala chodit tiez do prace, zatial je doma na materskej, ja teraz chodim do prace kazdy den mimo, decka tiez do skoly/skolky, ale aj ked ostanem na HO, tak vyuzivam akurat pocitac co pre kancelarsku pracu moc nezere
    GOR
    GOR --- ---
    JAZZZ: Zahraju si na XCHAOSe :-D vzdycky jsem premyslel, ze neco takoveho by se mohlo uzivit a vylepsit diagram v metru, u kopcu na tramvajovych tratich, na zeleznici s vetsim stoupanim atp. Ale moje uvahy sly v ramci nizsich nakladu smerem, ze to bude modifikovany pohon tramvaje/vlaku metra pripojeny na setrvacnik. Nicmene jsem to pustil z hlavy, protoze si to na usporu za rezervovane kapacity (provpz je napojeny na 110 kV a tam jsou ceny rkr porad nizke) a nezmarene rekuperace nebylo schopno vydelat i kdyby technologie byla skoro zadarmo.

    Tady je to jine, jde o nove kapacity, ktere nebudou muset byt budovany, tak to asi ve mestech bude vychazet velmi dobre.
    GOR
    GOR --- ---
    DZODZO: Pekny. A doplnkove informace bys byl ochoten napsat tj. uvedomela domacnost pere, myckuje na casovac okolo poledne s vyloucenim soucasneho chodu nebo to nikdo neresi? Manzelka na materske nebo vsichni v praci / ve skole? Diky.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    Zajímavá fast charging technologie. Asi blíž realitě než výměna elektrolytu.
    Electric cars could be charged in 10 minutes in future, finds research | Environment | The Guardian
    https://www.theguardian.com/...charged-in-10-minutes-in-future-finds-research?CMP=Share_iOSApp_Other
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    2,7kWp/4,8kWh ale je to malo, az budu peniaze tak rozsirim este o dalsich 4,8
    prebytky idu do drazic okce 2,2/125l, tam sa zmesti este tak 6kW, co sa nezmesti to ide susedom
    rocny odber z DS vysiel 789kWh, predtym som mal okolo 2,5MWh rocne, t.j. usetri to zhruba tie 2/3, s vacsou baterkou bude uspora vacsia
    FOGI
    FOGI --- ---
    DZODZO: možná jsi to už tady psal ale jakou máš FVE? kWp? kapacita baterie? kam cpeš prebytky? kolik dělá za ten rok odběr z DS? dík!
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    nejake pomerne hodnoty za uplynuly rok provozu, nie su to uplne presne hodnoty, lebo je to vycitane zo statistik wattrouteru, ale bude to plusminus odpovedat

    DZODZO
    DZODZO --- ---
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    CUKI: hej

    REDGUY: neryjem, iba ma to zaujima v suvislosti s instalaciou na cudzom pozemku, mozno su tam ine podmienky, postavit 1 velku elektrarnu je mozno vyhodnejsie pre CEZ, pre koncoveho uzivatela je lepsie ked za elektrinu zaplati menej
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Jejda oni tu zaruku zhodili z nekonecno alebo zivotnost domu na 25 rokov, taky skandal!

    Everything You Need To Know About Version 3 Of Tesla's New Solarglass Roof Tiles | CleanTechnica
    https://cleantechnica.com/...g-you-need-to-know-about-version-3-of-teslas-new-solarglass-roof-tiles/
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ale teda ony ty firmy aktuálně nestaví ani ty velké farmy, protože na ty dotace není. Na střešní instalace dotace je, takže si myslím že by to fakt bylo výhodnější - těch sto malejch. A tam nejde o prodávání elektřiny ven - spotřebovala by se na místě (nebo aspoň 80%). Majiteli domu by se snížila faktura o napr 400kč měsíčně a ČEZ by na tom vydělal taky 400kč měsíčně (protože spotřeba objektu by klesla o 800kč). Ale asi to mají spočítané, že se jim to nevyplatí. Možná za pár let
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    DZODZO: Ach jo. Jo, mozna ze nejake FV instalace lze postavit bez stavebniho povoleni. Ale je to fakt to podstatny? Neni zjevny, ze hlavni myslenka byla "postavit jednu velkou FV elektrarnu je mnohem vyhodnejsi, nez stavet sto malejch elektraren se stejnym vykonem nekde po strechach baraku"? Ale jasne, klidne rej do nepodstatejch detailu...
    CUKI
    CUKI --- ---
    DZODZO: A pouštíš to do sítě?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    JIMIQ: můžeš to tahat i vrchem, akorát musíš všechno posunout nad jejich dosah
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    LINKOS: jo, to tam píšu - ovečko pozitivní :-) kabely by asi musely pod zem, což by to malilinko prodražilo (a k zemi budou svedeny skrz konstrukci)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    REDGUY: ty hl ake stavebne povolenia a ake kolaudacie? ja som nic take k stresnej FVE nepotreboval, to je treba ked sa to akoze stavia na cudzom pozemku?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam