• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    ABDULAH: protoze solar jako clanky samotny je porad ve fazi rozjezdu vyroby, pak se to taky zastavi, zacne kolisat. Ono uplne bude stacit, pokud se zacne instalovat skutecne masove s vetsi podporou, naroste poptavka, cena poleti vzhuru..

    JIMIQ: to zni dobre;) dalsi krize, druha manzelka, dalsi deti.. ;)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: ono to bude tim ze kupuju porad stejne kvalitni veci - OEZ a SALTEK ... pokud prejdu na SEZ budu na stejnych cenach jako drive s OEZ :-D Aha ...
    Ona jde do prdele kvalita :-D

    JIMIQ: Tak ja mam ted taky lepsi praci jinak bych pri tech cenach - jak pekne stoupaj a platy vuci nim klesaj nemel ani ten pocitac ... i kdyz je 11 let stara deska a procesor :-D
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    při minulé krizi jsem přišel o práci, našel si pak po 3 měsících horší, kde jsem vydržel 10 měsíců. Na to jsem se odstěhoval, našel si lepší práci kde jsem doteď, manželku se kterou jsme si pořídili byt a dvě děti a plánujeme barák. Nebýt krize, tak tohle nemám :-) takže jen ať přijde, já se nebojím, šikovný člověk si vždy poradí, nešika se bojí ;)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: tebe se krize nedotkne? Me se minula dotkla dost razantne - asi by jsi to potreboval zazit ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: Med sla za posledni roky pekne nahoru ale vsechno se zlevnuje ...
    Soucastky se zdrazuji - kdyz neberu highend ale vsechno se zlevnuje ...
    Je to zajimave bud blbe nakupuju a nebo je spatne neco nekde jinde :-(

    Soucastky na zesilovac co me staly 500 ted po par letech stoji 1200 - jak je to mozne ze jde vsechno tak dolu?

    Ja to nechapu kabel staval 8Kc ted 24Kc ... no ale plat nemam 3x vetsi :-( Ta elketroinstalace co mam doma by me tedka nestala 39000 ale 55000 ... zvlastni ...
    Jistic staval 65Kc ted je za 110Kc - ve stejne velkoobchodni prodejne ... Jeste ze ty prepetovky sly nahoru jen o kousek ...

    Tak jak je mozne ze vse jde nahoru ale solar jde jedinej dolu ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    jen ať krize přijde - klesne spotřeba :-)
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    JIMIQ: nechces delat ekonomicky predikce cece? Kupredu a vzhuru, zpatky ni krok;)

    Podle toho grafu to mame uz jen od oka 25 rozpoctu, to za 20 let dame;) Snad neprijde ta krize nooo...
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    DZODZO: U baterek se bavime o CENE, tak do toho laskave netahej PROSTOR, na ten fakt nezabudam neb ho nerozposruju. 50% uz je jen 50 rozpoctu, super:) To za 20 let dame.. "sa vyvijaju"? Kurna a kdy to chces stavet? To ma byt odpoved na problem tohle? Solar nas spasi, protoze nestihame stavet reaktory, ok. Ale kdy chces stavet tohle?? Realny cisla, ne nejaky predpoklady, ze se neco vyviji.

    Btw. tech 800MWh megabaterii potrebujem 25 jen na jednodenni zalohu.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    hurr-durr, 50 STátNícH rOZpoČtů :D
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SHINIGAMI: vo svojich predikciach o 100 statnych rozpoctoch pocitas iba s lithiovkami, ale stale zabudas, ze pre utility scale sa vyvijaju ine technologie, kde priestor nehra az taku velku ulohu, co tieto baterky, ktore vychadzaju na polovicu?

    https://era.org.au/the-worlds-largest-vanadium-redox-flow-battery/
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    No to bylo prave v solarnim tunelu :-) tedka maj vsichni stejne v tom danem programu (je jich asi pet? Pro FV, zelena usporam 3.4 napr)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    JIMIQ: tak ja to umyslne prehnal, ale davalo by mi smysl maximalni vysi dotace navazat na efektivitu systemu, to zas ma abdulah pravdu, pokud jsem teda spravne rozklicoval, ze neco takoveho se snazil rict.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    lol
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Jinak nevim proc by nekdo platil 50% ceny elektrarny a pak si ji dal do sklepa (dotace je aktualne max 50%)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Na vychodni strechu si neumim predstavit tracking. Ten se dava kdyz instalujes na zemi (a nyni uz je drazsi nez dat vic panelu).

    Tady nejde o dotace jako o to ze i panelak s vychodni strechou si od roku 2028 muze vyrabet elektrinu pro svoji spotrebu a vydelat na tom i bez dotaci. Protoze k tomu aktualne smerujeme. Jizni strechy tohle dosahnou 2024-25 nejpozdejc
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    JIMIQ: protoze lidi nepouzijou tracking, nebo je jim povoleno je montovat pod mene vyhodnym uhlem? pak by davalo smysl efektivitu instalace promitnout do vyse dotace. nema smysl dotovat nekomu panely umistene ve sklepe.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Bude potreba vic panelu, proto ta parita o tri roky pozdejc
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JAZZZ: no ja o orientaci nemluvil ohledne dotaci ... a tyhle baraky tam jsou dyl nez my vsichni dohromady kolikrat - tak si tezko mohl nekdo vybirat - tohle je kus pardubic paradoxne ta stara zastavba ...
    Jedno jsem psal puvodne nekomu jinemu ... no tak se to smichalo ok ... Jeste neco se do toho primicha?

    Mluvil jsem o tom ze ty nejchudsi na to proste mit nebudou a treba tady bezne vybiraj dotace ty co by na to meli 10x bez dotaci ...

    Krom toho nebude potreba vic panelu na stejny vykon?
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ABDULAH: mas pocti, ze lidi s orientaci domu vychod-zapad potrebuji dotace na solar vic doopravdy, nez lidi, co maji uzitecne orientovanou strechu na jih?

    to uz je zivot. nekdo radsi terasu, nekdo vyhled do krajiny a nekdo zas strechu otocenou na jih. prijde mi dost uhozeny timhle argumentovat proti tomu, aby dotace an solar sly konecne koncovym spotrebitelum a vyhradne na systemy umistene na strechach.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Koukam ze na rct dc 6.0 se za 13 tisic da poridit prodlouzeni zaruky na 20 let. Tim za maly peniz odpada nutnost kupovat menice
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    DZODZO: prej aspon zacli;) Jeden 7 let, dalsi 7 let, uz jsme na jadre, potrebovali bychom jich tak tech 40, uz to vidim, jak to mastits paralelne, kdyz tam ted delaj jednu takovou a jsou radi;) Ale nee, je to v pohode;)

    Jo a porad nemas odpoved na ty baterky, abychom se nezapomneli;)

    HONZAF: 24 hodin prece resej ty baterky za 100 statnich rozpoctu, to je v pazi;).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam