• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LINKOS: tak vidis sikovnej nunu ... Zvladne to i bez druheho ... A co je to lepsi nez fve + baterie?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ABDULAH: jo já už sem si to našel, sice tam srovnávají tepelnou energii s elektrickou, ale pro představu mi to stačí... Teď už tomu jen vyhradit to místo na polích...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LINKOS: jestli za me vymenis cep v -30 na zakladaci v mrazaku tak se tomu budu venovat. Ted se ohrivam delam si caj a pujdu to dodelat ... To vis ty mene vzdelani pracuji ...

    Kdyz vlezes na net jiste najdes papiry od te elektrarny kde bude co delas ... Odkaz - google - pdf
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ABDULAH: jakože budeš dělat pana tajného a chtít po mě irelevantní výpočty? Taková jednoduchá věc jako z čeho je větší zisk energie na m2 a ty z toho naděláš...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LINKOS: doporucuji navstivt internet - lepsi nez domnenky
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LINKOS: kdyz to spocitas dosttnes to co chces vedet ...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ABDULAH: navíc klidně se to teplo může ukládat i do té soli, to jako vůbec není jádro problému
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ABDULAH: já si myslím, že tohle vůbec není podstatné, podstatně je kolik získáme energie z plochy, pak mužem řešit co se vyplatí, nebo když si argumentoval, že solary zaberou moc místa, tak se to vstahovalo jen na panely?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    Doporucuji kouknout na reaktory s vysoku teplotou ...
    Hm kdyz myslis zkus udelat vypocet z ceho to bde brat tech 5 hodin to teplo ...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ABDULAH: tak parní turbína pracuje při nějakých 500°C, starý parní stroj při nějakých 120°C...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LINKOS: hm takova voda ohrata na 1000 stupnu uz to chci videt
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    CSP se praveze uz moc nestavi, protoze cenove je uplne valcuji FV+baterky
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ABDULAH: můžeš být úplně na tom samém. Akorát nevíme co je jak účinné při daně ploše, co bude zabírat víc místa, protože tohle nikam na střechu neschováš... Ale jinak to vypadá hezky :-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LINKOS: pochybuju ze nahrivas vodu ... Nahrivas sul ... Tam budou patrony horsi - plusucinnost turbin a jses kde? Na 5%???
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ABDULAH: tak vodu můžeš nahřívat i topnýma patronama a dělat to samé s panely, pokud nejde o tu teplotu, ale o získávání energie.
    Jak bude klesat odrazivost špatně zjistíme, u panelu z praxe víme, že to je cca 3-6% za 20 let...
    Jistěže to výhody má, ale určitě to bude mít nějaké nedostatky jako všechno. Stejná závislost na rozmaru počasí a ročních období, v krajině to bude vypadat obdobně "rušivě" jako větrná elektrárna...
    Jde mi o to kolik to může dát energie z nějaké plochy, jestli by to bylo účinnější než ji získávat panely...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    No videl bych to tak ... Turbina 40% ... Ucinnost ohrevu byva kolem 80% ... Nahreju nadrz a turbina jede i po tme ... Takze i kdyby to melo 25% ... Je to furt vic nez panel s baterkama ... Navic to muze bytodost jednodussi zarizeni nez bateriove pole a mit vetsi zivotnost s tim ze nehrozi starnuti jednotlivych clanku ...
    Kdyby to nemelo vyhody nestavi to ...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: tam jsem to nikde nenašel. Dřív tu proběhlo něco podobného v kombinaci s parním strojem, tak mě zajímá co by bylo účinnější. Tohle nebo solární panel...
    Ale chápu, že jde především v tomhle konkrétním případě o tu teplotu
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: akurat ze je to clanok z roku 2012 a tie odhady dopadli este lepsie nez boli predpovedane :) Predpovedaju tam 200$/kWh do roku 2020, ale pod tuto hranicu sme sa dostali uz minuly rok
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    Já jsem spíš pro nějakou alternativu.
    How Do Lithium Batteries Affect the Environment? Envirotech Online
    https://www.envirotech-online.com/...king-news/how-do-lithium-batteries-affect-the-environment/46953
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    LINKOS: lithium bude limitující faktor.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam