• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    FATBEAR
    FATBEAR --- ---
    Tady docela zajimavy video. Amici si postavili solar na uplny samote 13Kw a ve videu je popsano kolik je to stalo atd. takovy srovnani jen za kolik to lze postavit v usa.

    TOTAL COST Of Our 13kw SOLAR POWER SYSTEM | Powering A Modern Home With Solar
    http://www.youtube.com/watch?v=kjYMrDMYxQY&t=1
    CUKI
    CUKI --- ---
    WARBABY8: Tvl konečně mi to docvaklo.
    ten název Elna jsem přehlédl, ale nějak jsem nechápal proč tam je ten šicí stroj a jestli to modré na tom šicím stroji nemá být fv článek. :-D
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    já jsem teda "elna" slyšel tady poprvé :D
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    OMNIHASH: Na prvním obrázku je opravdu elektrárna na druhém vidím šicí stroj. Jinak elna je v odborných kruzích zkratka pro elektrárnu, podobně jako fce zkratka pro funkci a charka pro charkteristiku. Jestli jsi tím byl jako nepoučený laik zmaten, tak se omlouvám.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    OMNIHASH: elna je ale medzi elektrikarmi skratka pre elektrarnu, tak jako elmer pre elektromer :D
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    WARBABY8: dobrá, zkusíme to obrázkem. Tohle je elektrárna:




    A tohle elna:


    Jedno vyrábí energii pro středně velkej region, druhej vyrábí oblečení pro středně velkou rodinku, je to malý, leč nezanedbatelný rozdíl.
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    WARBABY8: to slovo, který hledáš, je elektrárna, jsi poměrně blízko!
    CUKI
    CUKI --- ---
    JIMIQ: pokud jedeš přímo ze solárů, tak chápu tohle využití, ale jinak se žádné velké natápění plotýnky nekoná. Předpokládám že máš sklokeramiku.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SHINIGAMI: fajn, ale na to furt stačí jedna plotna co jede na max výkon
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    https://www.eia.gov/outlooks/aeo/assumptions/pdf/table_8.2.pdf

    stránka 2, v tabulce
    Combined-cycle—single shaft $1082/kW
    Combined-cycle—multi shaft $957/kW

    to je miliarda dolarů za 1GW cca, to je cca 25 mld korun
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    WARBABY8: a od toho su projekty na smart-grids, aby tam nemuseli platit nejakych dispecerov, ale aby sa im to spinalo samo
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    Ale neni jedno, jak dlouho trva to rozehrati;) Viz ta rychlovarna konev, kouzlo je v tom, ze nez se dostanes k varu, tak ti z rendliku spousta tepla utece. Idealne indukce kvuli ucinnosti a narvat tam na zacatku vykonu, co se vejde.
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    JIMIQ: Jako 1GW instalovaného výkonu plynové elektrány za 25 mld korun? To je jako z Aliexpresu? Prosím uveď zdroj jinak to je hodně zcestná informace.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ale však to se dá dělat i na jedné plotně. Nechápu ten rozdíl. Uvaříš nudle, sleješ, osmahneš maso, vyndáš, oblanžíruješ zeleninu. A je jedno jestli to děláš takhle postupně, nebo naráz
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    nejsou, je rozdil, jestli hrnec na nudle tahnes k varu minutu nebo deset, stejne jako jestli das vodu do rendliku nebo rychlovarny konve.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    WARBABY8: 1GW plynovky stojí 25 miliard korun, to je opravdu zaplacené za chvilku a ne za 40 let
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ok, tak s indukcí to je něco jiného, ale i tak jsou ty ztráty stejné, bez ohledu na to jestli vaříš na jedné nebo na čtyřech

    a rychlovarnou konvici samozřejmě používám, ale jaksi maso v ní neosmahneš, že jo :D nicméně, já mám nižší spotřebu než ty :D
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    JIMIQ: Návratnost investice do takové elektrárny je klidně 20-40 let při standardním provozu, takže rozhodně zaplacené nejsou.
    Operační náklady jsou stále stejné ať elna vyrábí nebo ne, pokud jsou v módu standby jsou mnohdy i vyšší.
    Jediné co se sníží je náklad na primární zdroj energie.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam