• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CUKI: Realny zmereny vykon to neni, ale slusny online calculator zde:

    JRC Photovoltaic Geographical Information System (PVGIS) - European Commission
    https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/tools.html

    CUKI
    CUKI --- ---
    MJUGEN: Tak panel by měl být ideálně otočen ke zdroji světla. O zimním slunovratu máš slunce v poledne cca 15° nad obzorem, tedy dopadá pod velmi špatným úhlem. V létě je to naopak jedno.

    Ale zajímají mě ty reálné denní maxima co jsem schopen narvat do baterie v průběhu roku.
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    CUKI: já jsem pořád nepochopil, co máš s tím vodorovným panelem... jediný rozdíl může být při zastínění spodní hrany třeba, jinak je orientace panelu úplně ukradená. Možná proto se to nikde neřeší? :-)
    CUKI
    CUKI --- ---
    Nemáte někdo nějaký zdroj o reálném změřeném uloženém výkonu z panelů vodorovně položených v maximech (za jasného dne) během roku v našich zeměpisných šířkách?
    A jak si v tom stojí poly, mono a nebo amorf?

    Všude vše řeší jen množstvím za rok a vodorovný panel se neuvažuje.
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: Divím se, že mu ještě někdo nerozbil ústa. Eso je dnes in. Ta to sebou přineslo i takovéhle smetí no.
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    LINKOS: ...mna zaujalo podujatie Holešovická tržnice - Maker Faire ;oD
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CYBERHIPPY: jo, fakt kšeftař a podvodník Skořepa na festivalu plném esoteriky...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CYBERHIPPY: ke všemu co pořádá ekovesnice bych byl dost skeptický
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    V sobotu 17.9. beseda a 1. veřejné předvedení
    "Doprava zdarma? Výroba solárního elektrokola svépomocí - upcyklací ze starého běžného kola." 11 30 - 12 30 Praha Výstaviště - Festival Evolution a nebo v 15 30 - 16 30 Holešovická tržnice - Maker Faire.
    Více na www.ekovesnice.cz nebo www.solarebike.cz.
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    KOOTCHA: teplota střechy černý šindel 80° C, pod panely 40° C, panely 60° C. Citelné to je, ale stejně v podkroví bez klimošky nebo celodenního větrání je k umření. Měřil jsem i vnitřní "zdi" podkroví v místě, kde jsou panely a je o 5° C chladnější. Znát to je v prvních dnech vedra. Když jsou ale teploty 30° C a jasno tak tři dny, tak už je to pocitově jedno, rozdíl mezi 35° C a 30° C v podkroví je zanedbatelné, obojí je moc a izolace je prohřátá z obou stran teplým vzduchem :-)
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    ELIJEN: DZODZO: LAUNCHER: Díky za rady :) Hasičák v blízkosi mám a smoke detektor pořídím :) Zatím mám jen CO u krbu.
    CUKI
    CUKI --- ---
    KOOTCHA: pokud budeš mít stříbrnou střechu a střechu provětrávanou, tak to IMHO může i horší. Nebo minimálně ne tak znatelné. Pokud je střecha černá, tak to může solidně pomoci.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ELIJEN: Nerad bych kecal nesmysli Ale ta voda se právě k tomu lithiu nedostane.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    WARBABY8: Ano, to je mi jasný. Kromě toho, že se zastíní docela slušná plocha bych čekal, že se možná ještě zrychlí proudění vzduchu mezi panelama a krytinou. Ale to je teoretizování stejný, jako to tvoje. Já byl zvědavej, jestli to někdo reálně pocítil.
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    KOOTCHA: Tak panely jsou první na ráně, takže se tolik neohřívá krytina pod nimi. Pokud je špatná izolace střechy, tak to určitě bude znatelnější, ale tohle bude těžce individuální věc, kde hraje spousta faktorů svoji roli.
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    CUKI: Nejde ani tak o tu vodivost jako o reakci Lithia s vodou nebo to u LiFePO nehrozi?
    CUKI
    CUKI --- ---
    ELIJEN: Takto se hasí i servery. Ta voda není tak jak si ji představuješ, ona není mezi sebou vodivě propojena. Je to taková mlha "vyplněná" už nevím čím, co zamezuje vodivému pospojení. Navíc tam není sůl.

    Výsledný produkt zamezuje velmi dobře přístupu kyslíku.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    KOOTCHA: u nas k ziadnemu citelnemu ochladeniu nedoslo, mozno zalezi jak je velka medzera medzi panelmi a strechou, neviem :)

    ELIJEN: no tak tam pisu ze to vytvara nejaky ochranny film a tym zabranuje vnikaniu kysliku, takze mozno sa to spolieha na nejake udusenie toho poziaru bez pristupu kysliku, kazdopadne lifepo by nemali horiet vylozene plamenom, tam je z toho skor vela dymu

    ja sa spolieham na to, ze oproti nam cez cestu byva dobrovolny hasic, tak keby bolo najhorsie tak mu pridem buchat na dvere :)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Taky bych si dovolil jeden asi trochu blbej dotaz.
    Zaznamenal jste někdo po instalaci panelů na střechu citelný ochlazení podkroví v letních měsících?
    Zajímá mě, jestli to vůbec bude zaznamenatelný. Byl by to pro mě prima bonus.
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    DZODZO: Zajimalo by me jestli by vubec existoval zpusob jak ty baterie uhasit kdyby fakt zaclo horet lithium.

    Nasel jsem hasicak na baterie, ale zarazi me, ze je na vodni bazi.

    Hasicí přístroje na vodní bázi k hašení lithiových baterií Červinka Czech Republic | hasicitechnika.com
    https://www.hasicitechnika.com/c-haseni-lithiovych-baterii#
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam