• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    CUKI: pokial to budes mat grid-tie, tak to zatazenie na fazi je v poho, menic si vezme co si vezme z panelov pripadne z baterky a zbytok si dotahne zo siete, rychlost prepojenia ak myslis zo solaru na DS, tak ani nepoznas
    CUKI
    CUKI --- ---
    Jinak zatím jsem našel všehovšudy 3 řešení:
    1) GoodWe GW10K-ET + Baterie Dyness Tower T10 10,66kWh 222k Kč
    2) Solax G4 + T58 Master 5,8kW a Baterie T58 Slave 5,8 kW 239k Kč
    3) SOFAR HYD 10KTL + AMASSTORE GTX3000 10KWh 246k Kč

    Máte někdo k jakémukoliv setu nějaké zásadní plusy a mínusy oproti těm zbývajícím?

    Baterie mi přijdou hodně podobné a ty hybridní asymetrické měniče moc netuším. Zajímá mě samotná spotřeba střídače, a maximální možnosti asymetrie. U mě je hlavní tahoun vaření, tedy reálně bude na jedné fázi najednou požadavek +2,5kW jako nic. Navíc plotýnky nejedou souvisle ale v cyklu. Tedy důležitá je i rychlost přepojení...



    Nenašel jsem řešení s menší baterií (ta T58master by mě asi stačila taky, ale ta slave už je cenově mnohem levnější, tedy proč ji nevzít?)

    Co se týče přebytků do bojleru tak tam to asi ani u jednoho řešení není možné vyřešit bez wattrouteru :-(
    CUKI
    CUKI --- ---
    ELIJEN: No pak jsi na tom samém můj dům nepotřebuje rolety a ovládání světel přes aplikaci.

    Jinak zaujalo: https://www.mobler.cz/kompletni-fve-sety/set-solax-menic-solax-x3-hybrid-g4-10kw-baterie-t58-master-slave-trifazovy-snimac-dtsu666-ct/

    v kombinaci s https://www.mobler.cz/solarni_panely/jinko-550w-silver-frame-21-33/

    jen mám od okapu po hřeben 433cm, ale zase střecha je utopená pod terénem, takže by mi ten přesah asi zas tak nevadil dát 2 nad sebe... Nebude to odnikud vidět a vítr taky nehrozí...

    Se vším bych se vešel do 360k Kč (konstrukce a kabeláž)

    Otázkou je za kolik seženu tu dotaci...

    Baterii bych klidně i nějakou menší...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MJUGEN: Dekuji. Za optani clovek nic neda. Takze jsem se S-Power zeptal, zda by umeli dodat Solax G4. Jestli spravne chapu, ten se dela i ve vykonech, kdy by k nemu slo pripojit mych teoretickych 18 kWp vychod-zapad.
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    CUKI: Kdyz uz mas oboje (Shelly i GoodWe) v HomeAssistantu, tak tam naklikas jakoukoliv automatizaci. Do nakladu nepocitam HW potrebny na HASS, protoze ho uz stejne mam kvuli roletam, svetlum atd.
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    CUKI: pokud vím, něco takového umí Solax G4
    CUKI
    CUKI --- ---
    DZODZO: Jasně ale ty tam máš právě proto ten wattrouter, pak je to jasné. Hledám jednodušší řešení. Protože ten wattrouter je tam jen kvůli tomu, na nic jiného není a přitom se to dá vyřešit mnohem elegantněji už v tom hybridním měniči alá GoodWe GW10K-ET nebo SOFAR HYD 10KTL,... Otázkou je jestli existuje nějaký měnič který to umí (hybridní asymetrický podobných vlastností). Tedy i když existuje reálně lepší možnost jak to udělat. otázkou je jestli na to existuje výrobek který to umí...


    ELIJEN: píše že na to stačí https://www.alza.cz/shelly-1pm-spinaci-modul-s-merenim-spotreby-1x16a-wifi-d5792563.htm?idp=2219&;banner_id=133

    Což je obyčejný dálkově ovládaný stykač. Ale nevím jak chtěl docílit toho ho automaticky ovládat.

    Je to zase složitější řešení než wattrouter, ale za to alespoň levnější.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    CUKI: ja mam do toho bojleru vedeny samostatny okruh, je to uplne oddelene od zasuviek v dome, takze do toho ide ozaj iba elektrina z panelov

    MJUGEN: FB uz nemam nejaky ten patek, ale teda diky za nasmerovanie, skusim to presmejdit:

    "It may work on other inverter families as well, as long as they listen on UDP port 8899 and respond to one of the supported communication protocols. In general, if you can communicate with the inverter via an official mobile application (PvMaster, SolarGo), it is very likely the integration will work too."
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    MJUGEN: těch 25° je míněno v místnosti, takže se nepřehřívá
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    LAUNCHER: jo a obecně jsem spokojen, dnes bych tak maximálně rozmýšlel, zda Solax G4 nebo GW 10+, ale jako funguje to, dělá to co má, bezobslužný... zatím ale jen rok provozu
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    LAUNCHER: neřeším, mám jej ve sklepě v chodbičce uprostřed domu, takže teplota kolem max 25° v létě. Když mu ale naložím, tzn. na každou fázi zátěž přes 3,5 kW, slunce v poledne v létě a FVE výkonem na max kolem 7 kW, tak ta teplota vyletí poměrně ochotně, ale max nějakých 85° C, ale nijak výrobu neomezil a je to opravdu jen pár dní v roce a souhra náhodné spotřeby. Jinak do 75° C. Záleží dost na tom, zda je místnost dobře větraná. Kdybych to chtěl řešit, tak zvolím jeden PC větráček (asi 14 cm Noctua) zespodu měniče řízený teplotou jeho žeber.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    alternativa k wattrouteru je Green Bono

     GBO-Aku - regul�tor pro �pln� vyu�it� p�ebytk� FVE
    https://www.yorix.cz/cz/greenbono/gbo-aku.htm

    udajne je dokonce lepsi
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MJUGEN: Prosimte, resis u Goodwe dodatecne aktivni chlazeni? Ted jsem koukal jak to proletelo FB... A obecne jsi s nim spoko?

    U S-power mam na vyber AEG a Geedwe stridac a nehlede na cenu bych asi radsi Goodwe. Klidne si k nemu pridam par vetracku.
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    DZODZO: z goodwe lze vyčítat, dokonce umí i z BMS přes port(číslo nevím) FB skupině se o tom zmiňují často.

    Já jedu přes HA.

    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    CUKI: ...ja som spolumajitel firmy ...myslel som tim, ze to takto riesime u mna vo firme ;oD ...po strechach behaju kolegovia ...a ja sa samozrejme venujem vyvoju elektroniky ;oD
    CUKI
    CUKI --- ---
    CYBERHIPPY:"pouzivame" Ty už jsi se přeorientoval z programátora na FVE instalace? :-)
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    CUKI: ...jo, my pouzivame tie dvojmetrove profily (L2210) a spojky ...lepsie sa s tim pracuje i je to snadnejsie na prepravu... ;oD

    CUKI
    CUKI --- ---
    CYBERHIPPY: No a ta paleta pojme třeba 10ks 4160cm dlouhých profilů? Mě to nahodilo kamionovu dopravu za necelých 30k Kč :-D
    A taději bych delší kusy v celku přeci jen je to budu kotvit do latí 30x 50...
    CUKI
    CUKI --- ---
    ELIJEN: Já to jak píšu moc nestudoval, zrovna teď projíždím jiné věci, ale tou regulací mám na mysli co bude automaticky ovládat to tvoje relé. Musíš to něčím nějak vyhodnotit.
    Já budu mít bojlery 2 tedy by mi stačilo nějak elegantně zajistit, aby po to co ten hybridní měnič přepne na vratku do sítě po cestě ještě dobíjel ten bojler než se ohřeje na třeba 80-85°C a teprve pak šel zbytek do sítě. Jenže když ho tam zapojím napřímo, tak se bude automaticky dobíjet i ze sítě což nechci.
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    CUKI: ...kvalita ...za mna super ...vratane rychleho dorucenia do Revnic u Prahy ...preprava palety materialu az do baraku stoji cca 1100 Kc ;oD takze spokojenost ;oD
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam