• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    DZODZO: z goodwe lze vyčítat, dokonce umí i z BMS přes port(číslo nevím) FB skupině se o tom zmiňují často.

    Já jedu přes HA.

    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    CUKI: ...ja som spolumajitel firmy ...myslel som tim, ze to takto riesime u mna vo firme ;oD ...po strechach behaju kolegovia ...a ja sa samozrejme venujem vyvoju elektroniky ;oD
    CUKI
    CUKI --- ---
    CYBERHIPPY:"pouzivame" Ty už jsi se přeorientoval z programátora na FVE instalace? :-)
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    CUKI: ...jo, my pouzivame tie dvojmetrove profily (L2210) a spojky ...lepsie sa s tim pracuje i je to snadnejsie na prepravu... ;oD

    CUKI
    CUKI --- ---
    CYBERHIPPY: No a ta paleta pojme třeba 10ks 4160cm dlouhých profilů? Mě to nahodilo kamionovu dopravu za necelých 30k Kč :-D
    A taději bych delší kusy v celku přeci jen je to budu kotvit do latí 30x 50...
    CUKI
    CUKI --- ---
    ELIJEN: Já to jak píšu moc nestudoval, zrovna teď projíždím jiné věci, ale tou regulací mám na mysli co bude automaticky ovládat to tvoje relé. Musíš to něčím nějak vyhodnotit.
    Já budu mít bojlery 2 tedy by mi stačilo nějak elegantně zajistit, aby po to co ten hybridní měnič přepne na vratku do sítě po cestě ještě dobíjel ten bojler než se ohřeje na třeba 80-85°C a teprve pak šel zbytek do sítě. Jenže když ho tam zapojím napřímo, tak se bude automaticky dobíjet i ze sítě což nechci.
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    CUKI: ...kvalita ...za mna super ...vratane rychleho dorucenia do Revnic u Prahy ...preprava palety materialu az do baraku stoji cca 1100 Kc ;oD takze spokojenost ;oD
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    CUKI: Regulaci myslis nejakou plynulou jako nastaveni vykonu? To asi neumi, ale nevim jestli je to uplne potreba. Souhlasim, ze nejlepsi je, aby to v sobe menic mel. Nejhorsi pripad je dokoupit dalsich Shelly krabicek, ktere umi merit proud (stejne neco takoveho planuju).

    Asi chapu, ze WattRouter tohle vsechno dela v jednom reseni v podstate na klic (nastavi to firma, co dela FVE). Spis me zajima jestli dela neco, co by vylozene system na Shelly nezvladnul, nebo to bylo az moc neprakticke.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ELIJEN: takže letmým pohlede dálkové spínaný stykač? A co dál? jak ho budeš regulovat? Musíš furt někde měřit proud a na základě toho to spínat. Proto říkám že nejelegantnější a velmi primitivní řešení je když to bude mít v sobě ten hybridní měnič. Tam jsou totiž všechny potřebné věci obsaženy. Vím kdy dobyla baterie a mohu dál ládovat bojler než vypne termostat. a teprve pak dál do sítě.
    CUKI
    CUKI --- ---
    CYBERHIPPY: PL :-( Na kolik vyjde doprava? a Jaká je kvalita?
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    CUKI: https://e-altamira.cz/ ...ja nakupujem v tomto e-shope ( kotvici prvky,profily, atd... ) ;oD
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    CUKI: Je to proste vypinac, co se da ovladat pres WiFi. Konkretni model asi zalezi na presnem pouziti (jestli chci spinat primo zatez, kolik fazi, jestli chci mereni spotreby atd..). Konkretne tenhle model by asi sel vyuzit skoro vsude (delaji i to stejne, ale na din listu) https://www.alza.cz/shelly-1pm-spinaci-modul-s-merenim-spotreby-1x16a-wifi-d5792563.htm
    CUKI
    CUKI --- ---
    ELIJEN: Do konce jsem to dočetl ale ta značka mi nic neříká a dělá hromadu věcí. O čem konkrétně mluvíš a v jakém zapojení?
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    CUKI: Zkus docist ten muj dotaz do konce :D Shelly krabicka (500 Kc) + HomeAssistant (0 Kc). Podle toho kolik tece do baterky nebo na kolik je nabita se muze zapnout/vypnout bojler. Tepelne cerpadlo (topeni/chlazeni) bude take napojene do HASS naprimo, auto uz tam mam. Kazda dalsi integrace je v podstate dalsich 500 Kc pokud je potreba Shelly krabicka nebo 0 Kc pokud se to umi napojit na HASS primo.

    Jedine, co WattRouter umi navic oproti Shelly je PWM, ktere stejne nevim na co bych vyuzil.
    CUKI
    CUKI --- ---
    BTW kde levně nakupovat ty kotvící prvky a hliníkové lišty na FVE? pokud by si to člověk dělal sám? Kde mi konkrétně o vlnitý plech Lindab předpokládám kotvení do latí...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Update: Strecha snese 18 kWp. Ale máme problém sehnat na tohle asymetrický střídač s podporou baterie. Takže bude asi jen 12 kWp. Do dvou nebo do symetrického se mi nechce, mam to primarne jako hračku. Je to škoda. Třeba někdy příště.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ELIJEN: A jak by jsi to vyřešil jinak? nechci od toho nic víc než 1. nabíjet baterii 2. přepnout na ohřívání bojleru a teprve za 3. to vracet do sítě.

    A tedy za 0. přímá spotřeba, to je snad jasné.

    Tohle je naprosto jednoduchý požadavek a nevím proč je k tomu potřeba wattrouter, když by to mohl dělat rovnou ten hybridní měnič... ale já nic takového nenašel...
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    CUKI: To chapu, ale na to neni potreba WattRouter.
    CUKI
    CUKI --- ---
    DZODZO: Já s píše nechápu proč to není součást toho hybridního měniče? Přesně tam je to totiž potřeba.

    ELIJEN: Zrovna jen ten Bojler je naprosto zásadní a ušetří víc než celý zbytek soustavy za zlomek ceny.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    zalezi ci budes chciet dotaciu, pokial ano, tak budes musiet pravdepodobne pouzit nieco zo schvaleneho zoznamu zariadeni, ale neviem ci to este stale takto plati, v roku 2018 to tak bolo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam