• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    CUKI
    CUKI --- ---
    WARBABY8: Já žádné povolení od distributora nepotřebuji, pouze přejdu z 3x16 na 1x25A. Obchodovat s elektřinou nechci, stejně to nemá dlouhodobý smysl.


    RATTKIN: Jo to je skoro cena za komplet mojí FVE :-), Navíc má poměrně vysoký odběr při zimním režimu.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CUKI: Victron easysolar 5000
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    CUKI: max. Výkon 1f elektrárny je distributorem omezen na 3,7kVA
    CUKI
    CUKI --- ---
    CUKI: Ještě bych dodal že se nebráním odděleným řešením, ale nesmí to být za nesmysl a musí to mít prokazatelně menší spotřebu v zimním provozu.

    Požadovaný výkon 5,5kW (Min 5kW)
    CUKI
    CUKI --- ---
    Stále vybírám jednofázový all in one box. Asi Axpert, MUST, Easun je jedno jaký klon. Jak moc se mezi sebou liší? Má některý z nich model který umí pracovat i z nabíjením bojleru z přebytků a ne jen jako obyč zátěž? Nenašel jsem takové řešení snad v žádném manuálu (pokud jsem k němu vůbec něco takového dohledal)

    -Mám na střeše 6,4kW kWp, je mi jedno, že to u některých nevyužiji na plno. MUST umí snad jen 4kWp, ale nesmí to ohrozit ten měnič. A tím si nikde nejsem jistej zapojit to mohu skoro jakkoliv.
    - Jde mi o fungování hlavně v zimním režimu kdy není dostatek světla. Tedy zajímá mě samotná spotřeba a efektivita práce v této době. Má někdo s něčím z toho zkušenost?
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    XCHAOS: Grid peak shaving je primarne urcene k tomu, abys mohl vyuzit vic amper, nez mas hlavni jistic od distributora. Respektive aby ti ho nejakej peak neshodil.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ELIJEN: problém není, že by to bylo nemožné, problém je, že velkou část těch FV zdrojů bude dovezena z Číny, protože EU to neumí vyrobit za rozumnou cenu a prosadit se s tím na svém vlastním trhu. A to je taky průser, i když jen ekonomický a ne enviromentální, jako by bylo pokračovat ve fosilních trendech...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Tak sem jdu vytahovat. V našem invertoru se potřebná funkce jmenuje trochu krypticky "Grid Peak Shaving"... fakticky potom umí fungovat jako zálohovaný ostrovní systém.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    DZODZO: Ten "odborník" dělá při Datarun, což je projekt dvou lidí z infa.cz. Fakt překvapivé, když takový člověk říká jak to nejde
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    DZODZO: To je technologicky mozne vcelku jednoduse. Staci vypnout ostatni zdroje :D
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    tisic dvesto miliard! ti-sic dve-sto mi-li-ard!

    Třetina elektřiny bude do roku 2030 ze slunce a větru, hlásí vláda. Nemožné, tvrdí odborníci - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-plan-rychle-znasobit-vyrobu-ze-slunce-a-vetru-je-patrne-nerealisticky-40447440
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    ...konecne prichadzaju elektromobily za relativne rozumnu cenu... ;oD
    francuzi predstavili Elektromobil Citroën ë-C3 s cenovkou 23000€

    ELEKTRABEL
    ELEKTRABEL --- ---
    ELIJEN:
    ELEKTRABEL:
    Tady nám to snad vysvětlí a ukážou

    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ještě dokonce míň než mnou odhadovaných 400mld, super.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    jedna starsia analyza "solarneho tunelu"

    Kolik opravdu stojí podpora fotovoltaických elektráren z dob solárního boomu? - TZB-info
    https://oze.tzb-info.cz/fotovoltaika/20863-kolik-opravdu-stoji-podpora-fotovoltaickych-elektraren-z-dob-solarniho-boomu
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    DZODZO: no a to je dost velký problém, který značným způsobem komplikuje a prodrazuje inovaci. Navíc jde o politiku což odrazuje firmy aby do inovaci investovaly.
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    NIEKT0: kazdy soukromy kartel lze obejit. to že naridim používat usb-c je 100% státní monopol. Který obejít nelze. Nebo ano?
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: Bacha pokud je to nějaká kvalitnější a dobře skládaná šindel, tak už ji o sebe nemusíš odlepit, bez poškození. Předpokládám že na severní straně pod stromy to dělat nebudeš...
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    WARBABY8: Ano, a volny trh zanika pri vzniku kartelov. Vyrobcovia si mozu implementovat co chcu, ale mali by vediet AJ usb-c.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    WARBABY8: no pokial by ho chceli implementovat hned tak smolu maju, vsak ani ten proces standardizacie USB nebol kratky, len nam to tak pripada cim sme starsi
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam