STETKINS: ten 5 kW jednofázový, teď z té dohledové appky nevyčtu označení typu, ale max. bych získal sériové číslo :-)
ale ona je to masivně vyráběná čínská věc, která se pak dováží pod různými brandy pořád jedna a ta samá... my to máme koupené pod čínským brandem Deye. Nastavení té čtyřcestné funkce (tedy jestli má vybíjení baterie přednost před odběrem z gridu, nebo ne) není vůbec triviální ale nám to ve většině případů funguje dobře (i když občas se to chová nepředvídatelně a sáhne si to na grid, i když je baterka celkem plná ... když ale panely dávají, tak je to v pohodě).
má to cool funkci, kdy pátý port invertoru, který je primárně určený pro zálohování z generátoru, jde softwarově definovat jako chytrou zásuvku, která se sepne, když je na panelech více než definované množství wattů (např. 500W, kilowatt) a současně baterka je třeba na 60% a pak to jede do nějakého definovaného vybití, zatím nastaveno na 50%. To je perfektní např. na pouštění přebytků do bojleru nebo přímotopů... takže za mě pěticestný invertor je geniální řešení, čtyřcestný je málo.
takové ty levné regulátory jsou jen jen stejnosměrné a mají tři porty (baterka, panely, spotřebič), z těch se žádný sofistikovanější systém nevykouzlí. Z těhle 4-5 portových invertorů si umím představit, že by šlo vyrobit "balkónovou verzi", která by se zálohovala z gridu a současně by k tomu člověk dotahal po bytě prodlužovačky a jel by v režimu 90% ostrovního systému. Ale mezi tím ostrovním systémem a zásuvkovým okruhem v bytě prostě musí být nějaká chytrá krabička... nejde jen tak připojit hloupý invertor k třícestnému regulátoru a doufat, že nevyhořím...