• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANCHEDobyvani vesmiru a kosmonautika 🚀🛰️👩🏼‍🚀
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    CYBERWOLF: Aha, takze kdyz slunce ohriva "vzduch" na "teplotu" 2500 C, tak ISS se slunecni radiace vyhyba, zazrak.
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    BIDAK: To je marný, teď už to fakt zachrání jen moderátor, jeden velký výmaz a banán pro trolla.

    VYHULENY_UFO: Hele, je fakt dobrej.
    Celkem správně mě odcituje, pak z toho vyvodí naprostou blbost, kterou jsem neřekl a následně za pomoci google-fu usvědčí sám sebe z omylu. Fakt geniální, já bych ho nechal - za chvíli se možná začne hádat sám se sebou a pak si dá sám sobě do zubů nebo tak něco.
    Já už si k tomu dám jen kafíčko.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    CYBERWOLF: Dont feed him.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    CYBERWOLF: V tom, ze je blbej.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    ONDRA_99: na to, aby člověk věděl, že teplotou tání se myslí teplota materiálu a ne teplota něčeho kolem, snad člověk nepotřebuje víc jak základní školu. Tepelnou výměnu snad taky probírají na základce, tak nějak nevím, v čem je problém.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    CYBERWOLF: Vzdy je to prece jasny, to sou zaklady co se uz uci na zakladce ve fyzice (bohuzel to byla ocividne posledni fyzika co kdy mel).
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    JUNIPETRUS: Chceš, hádám, říct, že by se ISS rozpustila, protože termosféra má víc stupňů, než při kolika taje materiál použitý na ISS, že?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    aaa, titulky dlouhy jak na parlamentnich listech, znalec slovanskych dejin, ekonomiky ci uprchlictvi se vrha na kosmonautiku :D :D
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    What types of materials is the International Space Station's exterior and interior made of? - Quora
    https://www.quora.com/...s-is-the-International-Space-Stations-exterior-and-interior-made-of?share=1
    Vapor pressures of the Chemical Elements, vapor pressure of metals and halogens from -150 degrees C to 3500 degrees C including lead, aluminum, zinc, iodine, copper, indium, iodine, magnesium, selenium, lithium, iron, sodium and gallium
    http://www.powerstream.com/vapor-pressure.htm
    http://old.mcallister.com/graphics/vapor4.jpg
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    To tu neni jedinej admin?
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    ARCHIMEDES: Nejlepsi usek tve prednasky je tady
    Jaroslav Kousal - Není vakuum jako vakuum (Pátečníci PEN 12.2.2016)
    http://www.youtube.com/watch?v=VuS1Q9-DcZQ&t=1878


    Cituju volne:
    "Treba zlato, tak kdyz ho chcete vyparit za atmosferickeho tlaku, tak se dostavate na nejakych 3000Kelvin, coz je docela hodne, zatimco kdyz se dostane na tlak na 10na-5paskalu, coz je zhruba tlak na ty nizky obezny draze, tak teplota uz je jenom neco pres tisic, zhruba 1200Kelvin"

    "cili kdyz zahrejete za podminek atmosferickejch zlato na 1000C, tak proste mate blocekzlata o teplote 1000 Celsia, ale kdyz ho zahrejete na nizky obezny draze, tak se vam vypari"

    "kdyz tohle delaji kovy, co teprv latky co drzi hur, napriklad, aditiva v polymerech, plasty.."

    Je div, ze se ISS jeste nevyparila..nemluve o apolu pred 50lety.
    KAERO
    KAERO --- ---
    ARCHIMEDES: zkusil jsem tu disertacku od Dyrland. Potesilo me, ze se tam objevilo slovo nejistota, zklamalo me ze nejistotu rozebira jen na pul strance, spatne, a nijak to dal neresi. v tech clancich neni nic (rychle jsem to prelitnul).
    To je samozrejme spatne. Chtelo by to zmenu :)

    KAERO
    KAERO --- ---
    metoda: kliknout na JUNIPETRUSovu ikonku, dat ignorovat uzivatele. obnovit stranku. ukoncit debatu o mereni teploty, udelat za tim tlustou caru. Problem solved.

    =================================================================
    LUDO
    LUDO --- ---
    s Junipetrusom nema zmysel diskutovat, podla neho nam oficialna veda vo vacsine veci klame, na nom je treba sa bavit alebo ho ignorovat, v klube o Slovanoch napr. mohutne propaguje toto: https://en.wikipedia.org/wiki/New_Chronology_(Fomenko)

    Kto si chce pocitat: [ Slované - historie, náboženství + české národní povědomí ]
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    JUNIPETRUS: a nechces si uz strcit ten teplomer do prdele a pak nam rict, kolik to ukazalo? treba budou vysledky prekvapive.D
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    XCHAOS: uz jsem ti psal, jedna vec je teorie a druha vec muze byt prekvapujici praxe.
    Nevim co meri teplomery na iss, pokud je tam maj, a nebo pokud by je tam meli.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BIDAK: střet trotlingu s trollingem se skutečně fatální :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JUNIPETRUS: ok, taky jsem ti napsal, že u plynů teplota ~ průměrná rychlost částic. a když je částic fakt hodně málo (tak málo, že pojem tlaku ztrácí smysl, a není efektivně měřitelný - prostě skoro-vakuum), tak tvůj "teploměr" naměří co?

    připomíná mi to debaty "kolik andělů se vejde na špici jehly" - no prostě vezmeme metr, změříme šířku andělské prdele, změříme šířku špičky jehly, ideálně oboje se stejnou přesností.... :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    jinak dostat za [ XCHAOS @ Dobyvani vesmiru a kosmonautika ] -2 současně od JUNIPETRUSe a REDGUYe, to je víceméně pocta. Určitě mají radost, že jsou v tak dobré společnosti, společně :-)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    JUNIPETRUS: Termosféra není částice.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam