• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANCHEDobyvani vesmiru a kosmonautika 🚀🛰️👩🏼‍🚀
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JUNIPETRUS: ano. které, jak jsem ti vysvětlil, mohou měřit tak max. teplotu vnějšího pláště :-) teplota toho skoro-vakua je z jakéhokoliv praktického hlediska irelevantní... a pokud jí chceš skutečně změřit, uděláš to nějakou speciální metodikou a ne teploměrem.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SEJDA: to vypadá jako zlo... o některých věcech by se vtipkovat nemělo :-)
    KEL
    KEL --- ---
    JUNIPETRUS: tvoje bába je teploměr
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    SULINAR: Tak preci jenom tam maj nejake teplomery. Tim se vse vysvetluje.
    A krome toho preci spoustu lidi vidi iss teleskopem
    SULINAR
    SULINAR --- ---
    JUNIPETRUS: teplota vnějšího pláště je max. cca 150C. Můžeme to trápení už ukončit?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Kerbal Space Program je dostupny pro Xbox One
    Kerbal Space Program
    https://store.xbox.com/...Z/Xbox-One/Games/Kerbal-Space-Program/4abacaa1-0744-45fe-b351-05833e5688e2
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    REDGUY: to je mňanka! A 188k zhlédnutí. Říkám si, kdybych udělal youtube kanál, kde bych vysvětloval věci jako že Obama je ve skutečnosti kočka, gravitace je lež, nebo že zdrojem pro výrobu piva a soly do slánek v restauracích jsou pisoáry, jak velkou by to asi mělo sledovanost. Jen mě děsí, kolik lidí by tomu mohlo věřit.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    Az vypusti ten novy serial ..
    PRVNÍ DOJMY: Tak tohle vypadá slibně. Po Comebacku přijde Kosmo - iDNES.cz
    http://kultura.zpravy.idnes.cz/...lmovy-festival-vary.aspx?c=A160705_200638_filmovy-festival-vary_ts

    budete na dnesek vzpominat s laskou :D
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Tady už pomůže jen jedno...
    Larry Wilmore 00: Science Emergency Defense Program Initiated [HD] QuoteTV
    https://www.youtube.com/watch?v=RVY4g0nOohk
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    JUNIPETRUS: z jakeho materialu podle tebe jsou udelany steny ISS (zlato?), jiste znas pojmy jako chlazeni/ohrav a tepelna izolace, ze? Opravdu si myslis, ze na obezne draze nebudou fungovat podobne jevy?

    Jinak jestli jsi sledoval prednasku pozorne .. dozvedel by ses, ze je rec o vakuu, nikoli o vzduchu.
    Vztekal jsi se, ze je zmatek v tom co je a co neni vakuum, no snad uznas ze ISS se bezne ve vakuu pohybuje, a tedy okolo sebe nema vzduch.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    JUNIPETRUS: Kdepak zázrak - fyzika. Přečti si o termosféře víc (třeba co jí ohřívá) pak ti to možná začne dávat smysl.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Ooooooooh.... ze on tim "vyzkumem" smeruje k tomuhle:

    ISS Hoax - The International Space Station Does Not Exist!
    https://www.youtube.com/watch?v=5e-RnKAN9qY


    Prosim, prosim, prosim at nam tady zacne vysvetlovat, ze ISS je hoax!!!
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    CYBERWOLF: Aha, takze kdyz slunce ohriva "vzduch" na "teplotu" 2500 C, tak ISS se slunecni radiace vyhyba, zazrak.
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    BIDAK: To je marný, teď už to fakt zachrání jen moderátor, jeden velký výmaz a banán pro trolla.

    VYHULENY_UFO: Hele, je fakt dobrej.
    Celkem správně mě odcituje, pak z toho vyvodí naprostou blbost, kterou jsem neřekl a následně za pomoci google-fu usvědčí sám sebe z omylu. Fakt geniální, já bych ho nechal - za chvíli se možná začne hádat sám se sebou a pak si dá sám sobě do zubů nebo tak něco.
    Já už si k tomu dám jen kafíčko.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    CYBERWOLF: Dont feed him.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    CYBERWOLF: V tom, ze je blbej.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    ONDRA_99: na to, aby člověk věděl, že teplotou tání se myslí teplota materiálu a ne teplota něčeho kolem, snad člověk nepotřebuje víc jak základní školu. Tepelnou výměnu snad taky probírají na základce, tak nějak nevím, v čem je problém.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    CYBERWOLF: Vzdy je to prece jasny, to sou zaklady co se uz uci na zakladce ve fyzice (bohuzel to byla ocividne posledni fyzika co kdy mel).
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    JUNIPETRUS: Chceš, hádám, říct, že by se ISS rozpustila, protože termosféra má víc stupňů, než při kolika taje materiál použitý na ISS, že?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    aaa, titulky dlouhy jak na parlamentnich listech, znalec slovanskych dejin, ekonomiky ci uprchlictvi se vrha na kosmonautiku :D :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam