• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANCHEDobyvani vesmiru a kosmonautika 🚀🛰️👩🏼‍🚀
    VINCENT_V
    VINCENT_V --- ---
    KOCOURMIKES: ale stejne, i na bezpecnostni mi prijde docela sexy ;)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    ARCHIMEDES: komercni oblet Mesice
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    KOCOURMIKES: ...a? Je to ekvivalent bezpećnostnícj oranžových obleků z raketoplánu.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    VINCENT_V: to ale neni na spacewalk, jen bezpecnostni uvnitr lodi
    VINCENT_V
    VINCENT_V --- ---
    First picture of SpaceX spacesuit. Worth noting that this actually works (not a mockup). Already tested to double vacuum pressure.

    MICA
    MICA --- ---
    Zdar, netušíte jak je to s přístupem na pozorovací místa na Cape Canaveral při startu/přistání Falconu 9?
    Chtěl bych se zajet podívat na start OTV-5 teď 7.září, ale na stránkách KSC nic neni a mám pocit, že
    jsem někde zaslechl, že při přistání zpátky na zem není vstup na Cape Caneveral povolen.
    Nemáte náhodou někdo tucha jak to je? Nějak se mi žádný info vygooglovat nepovedlo x)
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    výběr ze zpráv

    Na Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) bude v nákladní lodi Dragon CRS-12 dopraven první superpočítač, který vyrobila firma Hewlett Packard Enterprise (HPE). Počítač bude testován celý rok, což odpovídá délce mise na Mars. (V současné době se pro ISS řada výpočtů provádí na Zemi, neboť na stanici jsou omezené výpočetní kapacity.) Superpočítač, provozovaný pod operačním systémem Linux, je prvním krokem ve vývoji palubního počítače pro marsovskou misi.

    Zdroj z ruského kosmického sektoru řekl pro tiskovou agenturu TASS, že v příštím týdnu bude rozhodnuto, zda se Rusko připojí k iniciativě na vybudování kosmické stanice Deep Space Gateway na selenocentrické dráze. Účastníci projektu Mezinárodní kosmické stanice budou o možnosti stavby lunární stanice jednat letos v listopadu. Svoji účast na novém projektu už předběžně potvrdili všichni účastníci projektu ISS s výjimkou Ruska, které posuzuje možnost rozšíření vlastního kosmického programu. Svoji roli při rozhodování budou hrát i protiruské sankce vyhlášené nedávno v USA.

    Tisková agentura Xinhua informovala, že se podařilo poprvé v historii předat data z družice na Zemi s pomocí kvantového šifrování, metodou, která teoreticky vylučuje neoprávněný přístup k zasílaným informacím. Přenos dat tímto způsobem šifrování se uskutečnil mezi družicí Mozi (vypuštěná 16. srpna 2016) a čínským pozemním střediskem. Úspěšný přenos informace je prvním krokem z vytvoření zcela bezpečných sítí pro telefonní spojení nebo přenos bankovních a dalších citlivých dat.
    FURAN
    FURAN --- ---
    Hubble Trouble - How did the Space Telescope Mirror End Up Flawed ?
    https://www.youtube.com/watch?v=OqZ68VYMRgE
    ALWA
    ALWA --- ---
    BIDAK: jo, taky fakt. ale tam vypadá, že ho tahá z brady myslim, ne...? to neni zas tak krátkej....
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ALWA: Krátkej funguje. Podle mě.
    ALWA
    ALWA --- ---
    ERRTU: určitě nezdá, jsi dobrej ;) to musí mít nějak vychytaný, nebo si ho vzal jen kvůli tý selfie, imho by se z toho zcvoknul, ne?
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    ALWA: upravuje si pohotove retizek nebo se mi to zda? to musi bejt v 0g dost otravny nosit...
    ALWA
    ALWA --- ---
    SN0WCRASH: jj, viděl jsem
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SN0WCRASH: Kawaii drone, no less!
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Incredible images show the 'birth' of a satellite as rocket launch is captured from space
    https://www.youtube.com/watch?v=wtsnpg0uVIk
    ALWA
    ALWA --- ---
    selfie....

    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ERRTU: Manuální akustický rezonátor, no. Proti trudomyslnosti.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam