• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANCHEDobyvani vesmiru a kosmonautika 🚀🛰️👩🏼‍🚀
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    TOXICMAN: Hm, ted o tom vedu debatu s otcem. Je to accretion disc nebo je to zareni z casti galaxie ktera je za M87? Tady - https://eventhorizontelescope.org/- jsem nasel jsem tohle: "Scientists have obtained the first image of a black hole, using Event Horizon Telescope observations of the center of the galaxy M87. The image shows a bright ring formed as light bends in the intense gravity around a black hole that is 6.5 billion times more massive than the Sun. This long-sought image provides the strongest evidence to date for the existence of supermassive black holes and opens a new window onto the study of black holes, their event horizons, and gravity. Credit: Event Horizon Telescope Collaboration

    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Accretion flow onto a Kerr Black Hole and Raytraced Emission
    https://www.youtube.com/watch?v=XmvpKFSvB7A
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Telescopes in the Event Horizon Telescope Collaboration in 2017
    https://www.youtube.com/watch?v=Ame7fzBuFnk
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    já jsem rád za to, že to má dynamiku a potřebu větších detailů, že zdaleka není mise splněna .o)

    [ CLUMP @ fotky/obrázky země, sluníčka a všech planet z vesmíru ]



    a pro připomenutí, na co koukáme https://www.nasa.gov/feature/goddard/2017/messier-87
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    KAERO: to nerozporuju. Skeptik? Ani ne, jsem nadsenej. Vic, nez kdyby nam to vsechny teorie shodilo ze stolu. Znamena to, ze jsme na spravne stope.

    A jsem dost zvedavej na magneticky pole. Ty data ziskana behem posledniho roku budou asi analyzovat dalsich pet let.

    A hlavne ted prijde na radu vylepsovani procesu, presun teleskopů do vesmiru. Proste je to jen prvni vlastovka. I kdyz u hubbleova teleskopu byly prvni snimky rozostrene kvuli spatnemu brusu, verim, ze vysledek vyzkumu eht bude podobnej, jako kdyz hubble opravili.
    KAERO
    KAERO --- ---
    AVATAR: jsi moc skepticky. to ze se model overi pozorovanim je proste naprosto uzasne a skvele! bez toho jsou ty modely skoro k nicemu
    LEGI
    LEGI --- ---
    DRAGON: dr. Bursa o tom mel prednasku na matfyzu, mozna nekde vyplave.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    DRAGON: bohuzel. Ale vzhledem k tomu, ze to vypada, jak teorie predvidaly, z toho zadna zasadni novinka nekouka. Ale je pekne to mit overene :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    tusite nekdo nejakou stranku v CZ, kde nekdo pekne shrnul, co to cele tedy prineslo, jake jsou novinky z toho vyzkumu?
    TOXYGEN
    TOXYGEN --- ---
    KAERO: relativne blizko infrared
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    KAERO: ano, proto záměrně píšu data a ne fotony :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    TOXICMAN: ale to pozorovani je v mikrovlnach ne? ja jen ze ty barvicky jsou umele
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    The information gathered is too much to be sent across the internet. Instead the data was stored on hundreds of hard drives which were flown to a central processing centre.

    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    v rozlišení
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOXICMAN: jasne, rozumim, to sem se prave ptal, protoze mi to neprislo ani mozny, to cvaknout a kamosi mi hlasej na whatsappu jak je tu prvni fotografie cerny diry :) dik
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    DRAGON: není to model, jsou to skutečně naměřená data, ale poskládaná z velkých observatoří po celém světě
    ale nemůžeš si to představovat jako fotku, kterou znáš ze zrcadlovky
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOXICMAN: a je to teda model nebo real fotka?
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ma nekdo ten obrazek pls?
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    Po pravdě jsem čekal něco takového, je to proste moc daleko než abychom dostali peknejsi obrázek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam