• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANCHEDobyvani vesmiru a kosmonautika 🚀🛰️👩🏼‍🚀
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Číňani dnes zabydleli misí Shenzou 12 svojí kosmickou stanici. Mimochodem, ta po další dostavbě má časem vypadat nějak takhle a prý ty další dva laboratorní moduly (na obrázkou vypadají identicky s již ohlášenými prvními dvěma) dodá ESA...
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    KAERO: jop, NASA uz do druheho kusu posadi lidi.
    KAERO
    KAERO --- ---
    TOXICMAN: huh, rikam si, uz to davaj dohromady, tak to za chvili poleti, a ono az v listopadu. Jsem nejak moc privykl na SpaceX metody.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HADIAK:
    THAIGRR: no prý to není photoshop, ale vyhodili kvůli tomu z roveru na povrch speciální malou kameru.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    XCHAOS: on jako Mars nebude všude stejně tvrdej
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DZODZO: tak mě spíš zaujalo, jakou díru do Marsu vyrubal ten přistávací motorek. Tohle není úplně dobrá zpráva pro Starship...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ten aparat na spustenie vlajocky asi musi byt najdrahsia overeengineered komponenta celeho systemu :) keby nefungoval nejaky senzor, tak nevadi, hlavne aby fungovala kamera a vlajka :)
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    to vyzera ako zaber z dakej cinskej naucnej rozpravky o vesmire...
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    Propracovana studie osidleni na Mesici. Architekti Skidmore, Owings & Merrill spolupracovali s ESA na vytvoreni konceptu. Osada sestavena z castecke nafouknutelnych modulu (pomer 1:2). Osada byla umistena na okraj Shackletonova krateru v blizkosti jizniho polu Mesice.
    Life Beyond Earth: Venice Biennale lunar habitat
    https://www.youtube.com/watch?v=HgFxiv7nzTs
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ONDRA_99: tak jde o tu formu užívání si.... chci říct, že použít kosmickou loď co sám postavím a projevit důvěru v její bezpečnost je pro mě tak akorát přiměřená forma sobectví... tedy, produkovat něco, co chci sám, ale současně to nasdílet jiným abych to ufinancoval, to je pro mě jedna z prapůvodních podob podnikání - v podstatě "alokace přebytků" :-)

    Elonovi utopické cíle nerozporuji, jsou velmi blízké mým vlastním, s drobnými nuancemi, které jsem tu už zmiňoval a byly by asi považované za #offtopic

    Ale posadit se do vlastního výtvoru mi nepřijde sobecké, ale normálně zdravě odvážně. Myslím, že přínosem pro lidstvo je i odpovídající firma "vůdcovství"... líbí se mi to víc, než když je někdo pozorovatel divadla na jevišti z královské lóže...
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    XCHAOS: Podle me pro nej to neni tolik o "mam svoji lod muzu letet". Jak sam rika (treba na videu z 2014 v odkazu hned na zacatku) tak uz na univerzite premyslel jake veci muzou pozitivne vyrazne zmenit budoucnost lidstva a ze osobne si vyhodnotil ze je 5 veci co muzou vyrazne zmenit svet (z toho u 3 si je jisty ze pozitivne a u 2 si neni jist):

    - Internet
    - Obnovitelna energie
    - Aby bylo lidstvo multiplanetarni
    - AI
    - Geneticka manipulace

    Osobne mam pocit ze Elon by rad zanechal nejakou stopu vyraznou (v jeho ocich pozitivni pro lidstvo) aby se na nej nezapomelo (takoveto "dostat se do ucebnic historie"). Zatimco Besoz je podle me ma vylozene individualni (sobecke) cile nahromadit co nejvic penez a uzit si jich pro svuj prospech.

    Elon Musk: 5 Areas That Will Have the Most Important Effect on Humanity | Inc. Magazine
    https://www.youtube.com/watch?v=h4vsjP_sKTo
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    našel jsem jen starší zmínku.... 3 roky starou
    SpaceX's Elon Musk considers flying to space, the moon
    https://www.cnbc.com/2018/09/18/spacexs-elon-musk-considers-flying-to-space-the-moon.html
    “Maybe we’ll both be on it,” Elon Musk said.

    docela se divím, že neletí některým z prvních turistických Crew Dragonů, teda. já bych asi neodolal, kdybych měl vlastní kosmickou loď :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    U tohohle hodně přemýšlím, kdy poletí Elon... :-)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    SEJDA: clanok som necital ale v radiu som pocul, ze ano, jeho brat a tretie miesto je v aukcii.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    MTO: lidovky se mi otevirat nechce, ale stoji tam, ze s nim poleti i Jeffuv bratr? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam