• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANCHEDobyvani vesmiru a kosmonautika
    LEGI
    LEGI --- ---
    SEJDA: no ale icbm z velky casti nejsou natankovany, ne?
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    KAERO: "type of hypergolic fuel known as dinitrogen tetroxide, or NTO — permeated through some of the valves"

    Boeing continues Starliner valve troubleshooting – Spaceflight Now
    https://spaceflightnow.com/2021/08/10/boeing-continues-starliner-valve-troubleshooting/

    "The propulsion system valves in question are inside the Starliner’s service module, which has an array of rocket thrusters made by Aerojet Rocketdyne that are designed to propel the spacecraft away from its launcher during an in-flight emergency. "

    Tak to se ted asi rusove smeji, az se za bricho popadaji, jestli Aerojet Rocketdyne dodaval soucastky i k ICBM.
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    KAERO: Mna celkom zaujalo, ked toto rozoberal Musk v jednom z tych dlhych videi s Everyday Astronautom. SpaceX sa na to pozera tak, ze maju na orbite lod s nadrzami plnymi horuceho plynu niekde okolo 6-7bar a tie trysky operuju okolo 8-9bar... Takze starship pravdepodobne taketo problemy nebude mat, kedze cely system trysiek bude podstatne jednoduchsi :)
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    LADINEK: a hlavne Starlinky jsou docela pravdepodobne "pod" satelity rusicimi GPS.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    OTAVA: Samozrejme, ze se vojaci zajimaji o Starlink, stejne tak se zajimaji a vyuzivaji treba Iridium nebo SES. To neni zadna novinka, za neomezeny pouzivani Iridia platila armada tusim 36M USD rocne, rok 2002, jak je to ted nevim. ( https://www.defense-aerospace.com/articles-view/release/3/13284/dod-renews-airtime-contract-with-iridium-%28dec.-19%29.html )...neni to malo, ale neni to ani nijak moc.

    Dalsi veci je, ze armada uvazuje o tom, ze by Starlink mohl alternovat GPS, protoze rusit signal z tisicu starlinku je mnohem slozitejsi nez z par GPS druzic. Celkove se armada o "datovy" sluzby na LEO celkem zajima a taky proto chce svoji vlastni sit...

    The Pentagon will solicit its first mesh network in space May 1
    https://www.c4isrnet.com/battlefield-tech/space/2020/04/06/the-pentagon-will-solicit-its-first-mesh-network-in-space-may-1/
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    THAIGRR:muzou mít třeba vlastní enkrypci proč ne
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    OTAVA: neber to tak vážně, já jsem to nijak nezpochybňoval
    a o tom že US Army přidává nějaké tajné zařízení na každý starlink jsem fakt slyšel
    dokonce i od lidí, kteří mají ke všem standardním konspiračním teoriím dost daleko
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    THAIGRR: já slyšel že googlovani na internetu způsobuje impotenci , tak tady ušetřil jsem ti impotenci a zachránil 1 minutu tvýho veledůležitý ho života

    U.S. Army signs deal with SpaceX to assess Starlink broadband - SpaceNews
    https://spacenews.com/u-s-army-signs-deal-with-spacex-to-assess-starlink-broadband/
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    OTAVA: já zas slyšel, že si US Army namontovala na každý Starlink tajné vojenské zařízení a zatím nikdo neví k čemu to je
    ale taky to možná nebyla US Army ale Gates a není to vojenské zařízení ale remote control na všechny ty vakcínový čipy
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    KURE: já jsem zase slyšel že si US Army rezervovala poměrně slušnou část kapacity stárlinku
    KURE
    KURE --- ---
    KAERO: někde jsem četl že starlink má problém.
    Bez masivního využití si na sebe nevydělá.
    Je dražší než jiný internet, takže má cenu jen v místech bez jiného pokrytí.
    Místa s masivním množstvím lidí, mají jiné pokrytí.

    Ale i kdyby, imho to není dost. Střílení komunikačních satelitů na orbit nikoho nebude nutit k rozvoji kosmonautiky o nic víc, než to bylo v posledních 40ti letech.
    KAERO
    KAERO --- ---
    KURE: internet ala starlink?
    KAERO
    KAERO --- ---
    KULA: naopak, kdyby s naukou nebyl problem, tak starliner leti hned a nezareznou mu ty ventily ne? tam pisou ze stal tak dlouho az oxidacni cinidlo prolezlo skrz ventil, s vhlkosti udelal kyselinu a ta zkorodovala ventily.
    KURE
    KURE --- ---
    RIP: jestli se v dohledný době nenastěhuje na orbit nebo dál, nějakej průmysl generující zisk, chcípne to zase všechno...
    RIP
    RIP --- ---
    SN0WCRASH: Jasně, já to chápu, kdo by se hledal se stříškou nad o. Šlo mi jen o to, že i ten význam "chcípne" bohužel u Starlineru není vyloučen :-(
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    RIP: půjde / bude to fungovat. Sorry nemam tu CZ/SK klavesnicu na PC :)
    RIP
    RIP --- ---
    SN0WCRASH: Doufám, že i to poslední slovo je slovensky, v českém významu "půjde" :-) Protože se začínám obávat, že tu je i možnost toho českého významu "pojde", tedy slovensky "zdochne" :-(
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    SEJDA: Ako, cim viac spolocnosti, tym lepsie, takze Boeingu samozrejme fandim. Uvidime, ako im to pojde :)
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    KULA: no, tak trochu aj ano ;-)
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    NECROMAN: [O ----==== ASTRONOMIE ====---- O]

    The Perseids in 2018 Analysis of the visual data | Meteor News
    https://www.meteornews.net/2019/05/18/the-perseids-in-2018-analysis-of-the-visual-data/

    Asi 1/8 - 1/4 .. i kdyz my jsme jich na ne az tak tmavem miste videli v kulminaci cca 4/h
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz na Perseidy, na který jsem nenašel nikde odpověď.
    Pokud jsou Perseidy letos viditelné od 17. července do 24. srpna a vrchol byl v noci z 12.-13. srpna s maximem až 80 meteorů za hodinu, jakou frekvenci lze čekat třeba v noci z 14.-15. srpna, nebo 15.-16. srpna? Polovina, čtvrtina, je na to nějaká jednoduchá rovnice?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam