• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANCHEDobyvani vesmiru a kosmonautika 🚀🛰️👩🏼‍🚀
    KULA
    KULA --- ---
    BLACKHEAD: Já to sledoval živě a viděl jsem jak tam stojí zařezaně. Říkal jsem si, to je fér, že Bezos nestříká šampaňské ale zastřehl, že Kirk prodělává katarzi. Zůstal u něho, bez nějakých pokusů o rozptýlení jeho moodu. Byl jsem napnutý, když Bezos ze sebe vypustil, že je to "nádherné". Shatner hned přikyvovat, že je to "tam nahoře" nádherné, načeh ho Bezos opravil, že tou nádherou myslel jeho slova.

    Nechci aby to působilo přefouknutě, ale takhle reflexe, od člověka jemuž je 90 let, mi přišla jako jeden z nejlepších okamžiků dobývání vesmíru. Už Hayley Arc. byla síla, i když to byla víc demonstrace rozumových dovedností a schopností. V případě Kirka šlo o konfrontaci celoživotních poznatků s kosmem. Skoro se mi chce říct, že začínám chápat konec 2001 : SO

    10/10 a musím přestat se skepcí vůči BO.
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    BLACKHEAD: ehm... mozna jsem mel nejak vic dat najevo, ze je to hloupa nadsazka... ;-)
    Shatnerovi fandim a obdivuju ho. Jen ten Bezos se tvaril, ze to "na kameru teda jako vydrzi"...
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    KAERO: Přesně to jsem si říkal, chodit v 90 letech celkem svižně bez hole a zřetelným hlasem projevovat jasnou mysl...respekt :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    Doprcic, ja budu rad kdyz v 70 budu vypadat tak fit jako Shatner v 90. Neskutecne.

    Nojo, to bude kazdy let jedna medialne slavna osobnost a 2 prachaci. Zaruceny recept. By me zajimalo jak to vychazi financne, kdy bude New Shepard i s vyojem ziskovy. Ale to se asi nedozvime.
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    LEGI: proste typicka amikovska cirkus komedie. zacina to vznesene a skonci to na celebrtikach ze Stardance...
    LEGI
    LEGI --- ---
    ARCHIMEDES: to jo, ale začínají zjevně pro podobný PR lovit příběhy jak zběsilí. zajímaly by mě podmínky a koho dalšího mají osloveného.

    tam nepochybně jdou po lidech typu Mike Hamill, nedivil bych se Arnoldovi atd.
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    RIP: Ale trefili se v tomhle směru dobře, Shatnerovi to fakt přeju :)
    LEGI
    LEGI --- ---
    RIP: přesně - když vidíš, jak je Bezos přiveze v autě, zavře za nima poklop, tak si říkáš "tak určitě"
    RIP
    RIP --- ---
    BLACKHEAD: Jak, chudák? Nalepil se na něj jak etiketa na flašku, sotva Shatner vylez z budky; na tom je vidět, jak úděsně teď potřebuje pozitivní reklamu :-)
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    Chudak Bezos ted musi poslouchat Shatnerovy vylevy... Ale dojemny to je, co rika...
    BROUKOID
    BROUKOID --- ---
    DZODZO: to je solarni plachta pro urychleni na minus prvni kosmickou rychlost..
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    better safe than sorry

    neviete tu plachticku tam maju natazenu aby im do kabinky nesvietilo slnko?
    RIP
    RIP --- ---
    Hold and shit happens; už je tam zas :-)
    BROUKOID
    BROUKOID --- ---
    BLACKHEAD: zjistili, ze jejich obri dildo ma vybity baterky, takze je musej vymenit..
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    MTO: Bohuzel to ted v praci nemuzu poslouchat. Tusite nekdo proc maj HOLD? :-o
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    MTO: They will go where no one has gone before?
    IMO se ta mise mela jmenovat 1701, nebo aspon startovat 17. ledna, nebo tak neco... ;-)
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    SpaceX Inspiration4 commander Jared Isaacman Q&A
    https://www.cnbc.com/2021/10/12/spacex-inspiration4-commander-jared-isaacman-qa.html

    celkem pekny rozhovor s prvnim soukromym velitelem kosmicke lodi.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    Indicke rakety ucelenem prehledu:
    How India Developed World Class Rockets From Humble Beginnings.
    https://www.youtube.com/watch?v=mI16AMPQna8
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    KAERO: Jeste bys to mohl nazvat podle nejakeho toho konkretniho kusu techniky: Sojuz, Saljut, Almaz, nebo tak neco... Proste CCCP bude vzdycky extra. Vzdycky meli nejaky extraburty. Holt, je to (furt, i kdyz jen Rusko) nejvetsi zeme na svete.
    BROUKOID
    BROUKOID --- ---
    KAERO: ja myslim ze pokud nemas fakt TEZKY OCD, ze bys musel mit naprosto ortogonalni oznacovaci system, tak si myslim, ze CCCP by melo bejt dostatecne jednoduchy i jednoznacny :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    nojo, asi to nejde zahrnout pod jednu zkratku. delam si popisky modelu raket, mam tam nazev, rok(y), a chtel bych nejake urceni puvodu. muzu tam strcit zemi (USA, CCCP), ale to pokazi ESA a SPACEX. muzu dat NASA, ESA, ISRO, ROSCOSMOS, ale prave ty sovetske akce pod jednu zkratku nedam. jako obvykle to je gulas :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam