• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANCHEDobyvani vesmiru a kosmonautika
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    QNEDLEEQ: spravci jsou "mrtvi" a ja nic nemazu a nevim jestli muzu mazat, technicky ale i moralne. Sam sem pisu kraviny:
    Je snad jasne, ze az na par metod nejmensich ctvercu ve trivialne postavenem modelu o temnych xxx nevi nikdo nic.
    Sympaticti vedci jako Hubble nebo Zwicky dokazali velke veci a k tomu jim dopomohla slava, ktere ziskali pomoci manualniho pozorovani, rucnich zapisku a rucnich vypoctu trivialnich modelu popisujich tak komplexni struktury jako jsou hvezdokupy, galaxie anebo cely viditelny vesmir. Ale toto neni klub o astronomii, ten je vedle: [O ----==== ASTRONOMIE ====---- O]

    Kosmonautiky ovlivnuje temne xxx presne nijak. Ale muzeme se tesit na pripravovanou sondu Euclid, ktery bude cerne xxx hledat:
    ESA - Euclid
    https://www.esa.int/Science_Exploration/Space_Science/Euclid

    A potom snad nekdo ziska cas na superpocitacich, aby ten vesmirny kulecnik spocital, jestli to bude vubec mozne.

    Prosim, uvedomte si, ze hranice kosmonautiky jsou se sondami Voyager, Pioneer a New Horizons a ne dal a i tam to jsou jenom takove velmi uzke paprsky poznani.
    JISKRA
    JISKRA --- ---
    GIOMIKY: Co je temná hmota nevíš ani ty. (A o temné energii, které je více, jsi slyšel?)
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    QNEDLEEQ: Já bych to nemazal, připadá mi to jako super silvestrovský pořad.
    QNEDLEEQ
    QNEDLEEQ --- ---
    prosim spravce o promazani , popripade par kusu RO , dekuji :)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    JISKRA: Co ty víš, co je to temná hmota.
    JISKRA
    JISKRA --- ---
    Takže bůh má prsty ve všem? Oč zábavnější byli např. řečtí bohové, kteří měli kompetence rozdělené a komunikovali s lidmi.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    JISKRA: buh drzi kvarky dost daleko od sebe .. poznam fafare, ktery tusi, ze vedecka literatura o vzniku sveta, by mela nekolik svazku .. ale je i natolik osviceny, ze vi, ze vetsina z toho jsou blaboly a desintepretace .. precijenom studoval teologii.

    JISKRA: -2.
    Na socialnich sitich plati pravidla:
    1. kdyz uz nekdo napsal "vole", neopakuj ho, vsichni uvidi, ze se jenom opicis.
    2. Pokud byl posledni post diskuze pred vice nez 10 minutami, je mozne, ze uz je diskuze skoncena. Internet nejsou sachy postou.
    JISKRA
    JISKRA --- ---
    Věda bez víry je chromá? To mi připomíná výrok:
    „Když se těch jaderných fyziků zeptáte: „A kde v tom máte boha?“, vidíte v jejich nechápavém pohledu, že nám katolíkům vůbec, ale vůbec nerozumí.“ (katolický biskup Salvatore Molinaro)
    JISKRA
    JISKRA --- ---
    KULA: To jsou vážná obvinění, že je někdo všeználek a že všude byl. Kvůli tomu mě vykopli z NOŽE. Tak jsem tady.
    A hned říkám: Člověk do vesmíru nepatří. Maximálně přeletět na jinou, ještě nezdevastovanou planetu.
    SARGO
    SARGO --- ---
    Ojoj, to jsem netušila, co to spustí emocí! A víte co, stejně je super. Hrozně se mi líbí ten pedagogický přístup, kdy na konci shrne, co je třeba si o dané problematice pamatovat pro účely hospodských debat :-D
    RIP
    RIP --- ---
    Skoro každý popularizátor je odsouzen dělat chyby, míň nebo víc; já se vyznám asi tak ve třech čtyřech úzce specializovaných podoborech, které se netýkají vědy, ale knih, práce s jazykem a určitých literárních žánrů, a kdykoli čtu něco od kohokoli kromě pár nízkých desítek lidí, co tomu taky rozumějí a které většinou znám, je to plné volovin. Ale mile se usmívám a nevyšiluju.
    Jak jsem vyrozuměl, na těch internetech jsou široké prostory vyhrazené přesně pro tenhle typ osobních sraček; mohli byste se na nějaké takové místo prosím z tohohle klubu odsunout? Počítám, že mnozí vám budou vděčni :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SARGO: Brož má i Mastodon, ale není tam extra aktivní... ale stejně: @chmee2@mas.to
    resp.
    Dr. Petr Brož (@chmee2@mas.to) - mas.to
    https://mas.to/@chmee2
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KAERO: dalsi zneuznanec? ja reagoval brozovi do vlaken, ale chapu, ze to je mozna pod rozlisovaci schopnosti popularizatora, ale az to budete sdilet nebo tim mavat, nebudte prekvapeny detaily.
    KAERO
    KAERO --- ---
    PALEONTOLOG: no tak se konecne pochlap, a napis tu ty koniny a proc to jsou koniny, a jak to ma byt spravne. Jednou jedinkrat tady na nyxu ukaz, ze necemu rozumis, a umis neco vic nez jen urazet vsechny okolo. Ukaz co umis. Ted k tomu mas jedinecnou prilezitost, pry je to tvuj obor.
    KULA
    KULA --- ---
    Ano, nejsem geolog a taky nejsem samozvaný všeználek jako Ty šašku. Každému, kdo je na Nyxu déle jak 3 minuty musí dojít, že ty jsi všude byl, všechno viděl, ke všemu máš správný názor, postoj, radu, předpověď, vizi. Jsi nejkrásnější a nejúspěšnější človek na zeměkouli, prostě takhle by měl bejt úžasný každej. Určitě máš rodinu, co se Tě nemůže už dočkat až přineseš nějakou moudrost. Běž pls.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    nejsi geolog, abys posoudil, jaky koniny obcas chmee2 vypusti
    KULA
    KULA --- ---
    To je chudák, to je chudák....
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KULA: tleskám, douč se ty nálepky na helmách
    KULA
    KULA --- ---
    PALEONTOLOG: zcela určitě jsi největší čůrák široko daleko, gratuluji.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam