• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    ADAM
    ADAM --- ---
    AKA_THE_A: protože jsme v klubu hifi.
    ideální je zvukovku použít jen jako čistý zdroj digitálních dat (pozor, ani toto není primitivní - ne každá zvukovka umí ASIO. ale hlavně většina zvukovek běží interně na 48kHz, čili klasické CDDA převzorkují ze 44.1 na 48 a pak zase zpět, čímž to totálně zku**).

    no a D>A konverzi je lepší svěřit samostatnému, kvalitnímu, "velkému" dospělému DACu.

    samozřemě bez samostatného DAC to jde také, ale je potřeba najít opravdu kvalitní zvukovku.
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    ADAM: vzdyt rikam, ze to mam vyzkouseny. Od A4+ by s beznejma USB zvukovkama nemel bejt zadnej zasadni problem. Jedinej problem, na kterej jsem narazil, je automaticky nastaveni USB zvukovky jako primarni (kvuli tomu jsem upgradoval OS, ale asi to slo vyresit i jinak, kdybych byl Android/linux hacker :)). Otestovany kombinace se daji najit treba na http://www.head-fi.org/t/595071/android-phones-and-usb-dacs/2085
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    ADAM: ext. zvukovka + samostatnej DAC? Proč takhle divně?
    ADAM
    ADAM --- ---
    jo v androidu funguje také XBMC. avšak často bývá problém do androidu zapojit USB zvukovku.
    já bych doporučoval spíš linux > XBMC > ext. zvukovka s digi výstupem > DAC > zesilovač.
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    MARTIK, MATT: jo, to funguje celkem pohodove. Doporucuju ale poridit co nejnovejsi kousek, aby do toho sla co nejvyssi verze Androidu - starsi verze uplne dokonale neovladaji USB Audio, coz je celkem nutnost pro rozumnej zvuk. Mam vyzkouseno http://dx.com/...-core-android-4-1-google-tv-player-w-bluetooth-1gb-ram-8gb-rom-tf-hdmi-black-175870 + Asus Xonar U3 - XBMC na tom beha spolehlive a provozuju to ciste jen s obyc zesilovacem, ovladam z telefonu/tabletu/PC.. Akorat mozna jeste stoji za uvahu, jestli par korun nepridat a neporidit nejakej regulerni tablet, pokud by se ti nekdy hodilo to primy ovladani - chce to ale ten Android 4+ rozhodne.
    MATT
    MATT --- ---
    MARTIK: jeste jako low end reseni by slo pouzit naky android mini pc.

    prvni co jsem nasel, takze jen pro predstavu:
    AK802 Mini Android 4.0 Media Player (1.5GHz 4GB / 1GB DDR III) w/ US Plug / Wi-Fi / HDMI
    http://dx.com/...i-android-4-0-network-media-player-w-wi-fi-hdmi-tf-usb-black-4gb-1gb-ddr-iii-143431
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Přičemž vrcholem deprivantova úsilí je přehrávat sračkový komprimovaný formát na sračkovém audio zařízení ( pc, ipod, mpplayer, etc.) a pořídit si k tomu co nejlepší sluchátka aby si takový kýbl sraček bylo možno co nejlépe vychutnat :o)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    TEDDYBEDDY: a eště se k hluchotě palečkem přihlásí do klubu konzumentů sraček :o)
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    UMIAKI: oh hi danny.. Asi u něčeho takového skončím, ale chybí mi tu to dálkové ovládání.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    ááá mp3 hifisti mudrují v topaudiu
    jedinej dobrej způsob, jak zacházet s mp3 je: vybrat vše → odstranit
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    ADAM: to já teda radši otočím volume doprava :)
    ADAM
    ADAM --- ---
    no tak jistě, disky jsou velmi hlučné. ty je potřeba umístit někam na půdu nebo do sklepa.
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    MARTIK: Ten Linn je jeste o neco drazsi, nez Naim, ale kdyz se nebudes drzet techto a podobnych veci, tak te od tud vyrazej :D

    (sam mam doma na hudbu a filmy HP ProLiant N36L MicroServer se zvukovkou s optickym vystupem, dekoduju v DAC Rotel, server ma 14cm vetrak, a sumi opravdu naprosto zanedbatelne. Ty 4 disky, co jsou v nem, chrochtaj teda vyrazne hlasiteji)
    ADAM
    ADAM --- ---
    MARTIK: hučí? prosím? co třeba http://cs.wikipedia.org/wiki/Raspberry_Pi

    na mým asi 5let starým obývákovým PC je nejhlučnější komponenotou monitor (opravdu).



    MARTIK: právě, buď
    - to je za těžké prachy
    nebo
    - to pořádně nic neumí
    - a nebo to je prostě malé jednoduché PC o spotřebě 10W, které nehlučí, běží na tom linux a umí to cokoli si jen dovedeš představit.

    dnes už to nemusí být jen PC, na adroidu XBMC běží taky a zařízení s androidem je spousta i NEmobilních/obývákových. ale problém tam může být s tím dostatečně kvalitním digi výstupem. kdežto do PC dáš za 2tis kvalitní USB zvukovku a není co řešit.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    FURYAN: ten Linn jestli se nepletu pouze streamuje hudbu z nějakýho PC někde ze sítě,že? To Naim Uniti, co jsem tak hledal, je za těžké prachy..
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    Kdyz nechces PC, pak treba Naim Uniti


    Nebo Linn:
    Linn — Network music players — The Linn DS. The digital streaming heart of our systems
    http://www.linn.co.uk/all-products/network-music-players
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    ADAM: ale komp hučí a vůbec :(
    ADAM
    ADAM --- ---
    MARTIK: imho nakonec dojdeš k tomu, že mini PC s XBMC je nejuniverzálnější a finančně nejrozumnější možnost.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    Hledám přístroj, který by mi nahradil můj současný způsob přehrávání mp3 kolekce. Teď mám připojený externí USB disk do TV a tu mám zapojenou do zesilovače. Má to jen tu nevýhodu, že telka musí být během přehrávání zapnutá a při přehrávání mp3 bohužel nelze vypnout pouze obraz.

    Čili potřebuji nějaký přístroj, který:
    - přehrává mp3 (flac, ..)
    - má digitální výstup (tedy můžu ho zapojit do zesáku)
    - lze k němu připojit USB flash disk a přehrávat jeho obsah (nebo může mít interní harddisk, na který si nejdřív hudbu nakopíruji)

    Ovládání:
    - v úvahu připadá zobrazování obsahu složek přímo na displeji přístroje - v tom případě by měl být ten displej použitelný a mít tedy aspoň 5 řádků nebo to mít nějak jinak chytře vymyšlené
    - jiná možnost je, že ta krabička by měla třeba hdmi výstup do telky (tu by mi nevadilo na chvilku pro výběr playlistu zapnout)
    - musí mít dálkové ovládání

    - možnost wi-fi a internetových rádií by byl fajn bonus, ale není to nutnost


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam