• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    TEDDYBEDDY: To bych si nedovolil :) Chivas je odpad.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    TEDDYBEDDY: chivas regal? To je ta whiska, co kdysi problém nízkých prodejů vyřešili tak, že ji extrémně zdražili a tím z ní udělali "exkluzivní zboží pro znalce"?
    To je dobrý příklad.. To myslím hodně věrně reflektuje přístup některých znalců high-end hi-fi audia. :)

    unSpun: Finding Facts in a World of Disinformation - Brooks Jackson, Kathleen Hall Jamieson - Knihy Google
    http://books.google.cz/...1P_jqtfvhzAC&q=chivas+regal&redir_esc=y#v=snippet&q=chivas%20regal&f=false
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MACHALIK: Copa, copa, vzpomínky na večírek s miss Chivas? :o)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    Resample 44.1 > 48 > 44.1 pomocí r8brain produkuje nulový rozdíl (při obrácení fáze a součtu, poslouchat jsem ani nezkoušel). To je výsada offline konverze a při realtime konverzi nějaké artefakty vznikají? Zkoušel to někdo testovat?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Ech.... zrovna ta Chivaska... ech...
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MARTIK: Rozdíl mezi kvalitním Cd přehrávačem a tvým nouzovým řešením je +/- nekonečnej. Esi to poznáš zrovna ty je otázka. Páč když někdo dlouho konzumuje levnou kořalku, těžko oceni jemné harmonické nuance chuti chivas regal ;)
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    DOCKINEZ: není, protože nemám sbírku LP, ale sbírku CD.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    DOCKINEZ: "Hi-Fi" gramofon hodnej tohodle klubu by se ti dost prodražil :D
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Neni jednodussi si koupit gramofon? :)
    ADAM
    ADAM --- ---
    no, v praxi rozdíl nejspíš nepostřehneš, ale teoreticky ano, nagrabované CD do FLACU bude mít lepší zvuk než přehrání přímo v CD.

    jde o to, že pokud si je mechanika nějistá s nějakým místem (např. škrábanec, špína), tak v příp. grabování to může zkusit číst třeba 100x, kdežto při přehrávání to není možné.



    ---
    ad zvukovka: pokud zvukovka převzorkuje 44.1>48>44.1, tak to asi uslyšíš, ale netestoval jsem. pokud použiješ externí DAC, tak jediný požadavek na tu zvukovku je, aby neudělalala žádnou takovoudle pičovinu. to mám na mysli pod pojmem "kvalitní" (ne, ani omylem to neznamená drahá).


    když jsem si před 10ti lety kupoval zvukovku, tak jsem si ji kvuli tomuto nechal dovézt z japonska. (na ebay koukám, že se dnes prodává dokonce dráž, než jsem ji kupoval tehdy..)

    jaká je v tomto ohledu situace dnes bohužel přesně nevím, už se o to tolik nezajímám...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    ADAM: k tvé druhé větě: když si CDčko nagrabuji do FLACu, tak budu mít kvalitnější zvuk, než kdybych si to CD prostě přehrál ve stejný mechanice, z který jsem graboval? Nebo máš na mysli kvalitu něčeho jiného?
    Opět uvažujme, že výstup z mechaniky a PC přehrávajícího FLAC jde do externího DACu.

    A furt nějak nechápu důležitost kvalitní zvukovky. Když použiju externí DAC tak na co kvalitní zvukovka? Pokud podporuje ASIO, tak to stačí, ne? Níže si myslím naznačil, že ten dopad toho převzorkování na 48 a zpět možná ani nejde poznat: [ ADAM @ HIFI & TOP AUDIO ]
    ADAM
    ADAM --- ---
    MARTIK: přesně dle posl. věty. přehrávač ti je naprosto na nic.

    CD si normálně nagrabuj do PC do FLACu. bude to trvat třeba 3x tak dlouho, než normání přehrání, ale bude to kvalitnější a bude to navždy.

    a pak už jen stačí kvalitní zvukovka a DAC - viz debata níže.


    raději investuj do kvalitního DACu a zvukovky, CD bylo zastaralé už před 10ti lety...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    chtěl bych se zeptat, jak moc důležitý je mít kvalitní CD přehrávač. Mám spíše lepší lowend sestavu: bedny: focal jmlab, zesák: marantz 7002, pův. cena všeho nějakých 80kč, ale mám to z bazaru žejo..
    Primárně hraju z mp3, ale mám celkem obsáhlou sbírku CDček, kterou bych rád využil. CD mechaniku mám v PS3 a v PC, oboje propojené přes HDMI do zesáku.

    Kvalitu zvuku do detailů moc neřeším, to jste jistě pochopili po přiznání, že primárně pouštím mp3. I tak by mně ale zajímalo, jak moc velkej rozdíl ve zvuku může udělat specializovaný CD přehrávač, třeba něco takovýho: http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1808 oproti té běžné mechanice, kterou mám třeba v PS3? Mám šanci to poznat, když mně celkem uspokojují i ty mp3? Když připojím ten CD přehrávač digitálně k zesáku, tak obejdu ten DAC, který je v přehrávači a použije se DAC v zesáku. A k čemu vlastně mi ten přehrávač pak je? Když jsem obešel jeho DAC, tak jaký další součástky v něm se podílí na zvuku měrou, kterou lze ještě slyšet?
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    ADAM: No nemam mekintose ani akufazi za tri mega, takze se spokojim s tim, ze to z toho leze.
    ADAM
    ADAM --- ---
    něco jsem k tomu googlil, ale nic kloudného jsem nenašel. 

    je možné, že to je historie. já to četl před X lety a je možné, že dneska už zvukovky běžně umí chodit i 44.1.

    zase tak do hloubky se o to nezajímám...

    nejužitečnější, co jsem našel je, jak to otestovat. takže pokud někdo má digi IN, a chce se mu s tím patlat, tak test je jednoduchý...:

    Testing bit perfect playback

    Either you believe you have your configured your system right or you proof it.
    This can be done by playing a file.
    Record the digital out of your sound device.
    Load both the original and the recorded file in an audio editor.
    Time align (crucial, they must start with the same sample at the same time)
    Subtract the tracks.
    If you don’t end up all samples being zero, there is a difference so the recording is not bit perfect.

    This is called the null test.
    ADAM
    ADAM --- ---
    FURYAN: pozor, ale i když na DAC svítí 44.1, tak to pořád není garance toho, že uvnitř si to nepřevzorkuje na 48 a zpět.

    zrovna zvukovky těchto počítačových značek jako asus, crative bych čekal, že na toto myslet nebudou, tam jde vždy o to, aby ta zvukovka měla papírově co nejvíc funkcí.
    je to o tom, jakým taktem vnitřně tiká čip uvnitř té zvukovy. a standard je dnes právě 48/96khz...

    no, pak je další otázka - zda má smysl se tím zabývat, zda to "půjde slyšet". těžko říct, netestoval jsem.
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    MARTIK: Moje zvukovka (obyc herni blbina) Asus Xonar XDR nebo tak nejak, ma v nastaveni tuto vzorkovaci frekvenci volitelnou, a pri prepinani na DAC vidim, jakou frekvenci dekoduje. Taky po ni zadny efekty nechci, mam ji tak jen proto, ze nejak ty data musim dostat do DAC, zejo...
    ADAM
    ADAM --- ---
    MARTIK: to nevím. nejsem na to žádný odborník. jen jsem kdysi četl, že většina zvukovek interně jede na 48/96kHZ a signál 44.1 tak zbytečně konvertují na vstupu i výstupu.

    když tak nad tím přemýšlím, tak jelikož to je jakýsi "black box" a vše se děje jen uvnitř té zvukovky, tak to asi nezjistíš jinak, než ve specifikacích, nebo přesným měřením.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    ADAM: ve foobaru nastavím WASAPI nebo ASIO, hudba z foobaru hraje (z ničeho jiného ne), zvukovka tedy umí ASIO. Jak však zjistím, jestli kurví zvuk tím převzorkováním?
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    ADAM: Koukám sebrals všechnu odvahu hombre, říkat svým věrným rybám, takové hrozné pravdy :o)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam