• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      SVANC: Téma diskuse je "hifi & top audio". Nikoli "je něco vůbec slyšet?" ani "proč potřebuješ vědět, co hraje?" ani "vyvraťte mi, že slepý test není jedinou metodikou poslouchání komponentů" ani "předložte mi argumenty, proč nemám pravdu".

      Až se tu bude někdy probírat nějaký jiný téma než "já, nezkušený nemajitel hifi a internetový teoretik/student/bydlící u rodičů/s okrajovým zájmem o spotřební elektroniku, si chci z pozice nepoučeného skeptika povídat s hifisty v klubu o hifi a donekonečna se hrabat v definicích, pochybách, zpovědích, základních otázkách a obecně se neustále popelit na startovní čáře a rozebírat, jestli je vůbec potřeba si tkaničky zavázat a když, tak jakým uzlem, protože běh samotný mě vůbec nezajímá a nemám k němu dispozice ani kvalifikaci", tak se rád zapojím.

      Do té doby je rozebírání účastníků zájezdu stejně relevantní jako nekonečné bloumání nad tím, proč slepák neodhalí to, co dlouhodobej poslech, nebo proč by Machalík/Svanc/kdokoli měl vysvětlovat svoje postoje k čemukoli. Uvědomte si, kde jste a co tady děláte. Zkuste to v klubu o autech.
      SVANC
      SVANC --- ---
      MACHALIK: V argumentační nouzi je nepochybně lepším řešením nahodit anketu (tedy opět řešit nikoli téma ale účastníky diskuze), než dát rozumnou odpověď na VOZKA a SVANC.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      Vidím, že jsem anketu podcenil, aparát má každej :)
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      MACHALIK:
      A eště
      c) mám bakelitovej/ překližkovej ale chytrej sem jak rádio
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      DOCKINEZ: Tak tebe si taky držíme v úctě, páč máš rozhled a při tom znáš své limity :o)
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      /diskuzi o (ne)kvalite myho aparatu netreba ztracet cas, ale normy hifi splnuje/
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---

      Hifi

      18 hlasy od 18 respondentů

        ADAM
        ADAM --- ---
        jj, je to jak píšeš. ale i tak je cena 18t docela slušná..

        no, nemám to moc kam poslat, repro se nezabývám. tak jsem to poslal aspoň sem...
        ALI_GATOR
        ALI_GATOR --- ---
        ADAM: Škoda že je MOC trochu nadsazená - např. už v r. 2011 stály BS 243 25800Kč s DPH za pár:
        Elac BS 243 | HD World.cz
        http://hdworld.cz/archiv/elac-bs-243-2826
        - a to je prosím hned první odkaz, co jsem našel.
        TEDDYBEDDY
        TEDDYBEDDY --- ---
        ADAM: Jj. dobrej tip. Ten jejich vejškovej JET je jeden z nejlepších repro oversea. 3D prostor, éterický vejšky s charakterem drahejch elektrostatů, kdo to má rád ( já jo). S touhle slevou bez diskuze pecka.
        ADAM
        ADAM --- ---
        dostala se mi nabídka výprodeje nějakých repro ELAC. tak přeposílám: 

        301.2 white - 2 ks, MOC 16 000 Kč/pár
        SUB 2060 D white - 1 ks, MOC 47 000 Kč/ ks
        BS 243 white - 2 ks, MOC 30 000 Kč / pár
        FS 247 white - 2 ks, MOC 58 000 Kč / pár
        FS 247 black - 2 ks, MOC 58 000 Kč / pár
        FS 249 white - 2 ks, MOC 118 000 Kč / pár

        sleva 40% z té uvedené MOC. jsou to vše nové kusy s plnou zárukou.
        ALI_GATOR
        ALI_GATOR --- ---
        MACHALIK: Cože???? Ty mezi trollingem taky stíháš intimní život???

        Každopádně dávat za příklad někoho, kdo s Tebou vydží jen 5 minut o samotě je trochu nevhodné, ta žena mohla mít taky nějakou (zřejmě mentální) poruchu :)

        Promiň, po těch četných osobních útocích jsem musel :)

        VOZKA: Teď jsi šlápnul do hovna, radší se odstěhuj někam, kde nejsou internety!
        VOZKA
        VOZKA --- ---
        MACHALIK: Mně na tomhle příměru se ženskejma pořád jedna věc nesedí. Ženská má spoustu kvalitativních (obvykle nekvantifikovatelnejch) faktorů, který nejdou izolovat a nikdy ti nezáleží jenom na jednom z nich. Ale u audia si nedovedu představit že bych řešil něco jinýho než zvuk, kterej je má sice taky spoustu těžko popsatelnejch faktorů, ale pořád na něj potřebuješ jen uši - jasně, bedny co vypadaj jako z hifivěže nAiwa od vietnamců bych nechtěl, ale takový v highendu ani neexistujou, nic vyloženě hnusnýho jsem neviděl. Když budu mít vedle sebe dva řetězce, který budou oba hrát perfektně, ale každej trochu jinak, tak se budu rozhodovat podle celkovýho pocitu, ale ten bude pořád tak z 90% vycházet ze zvuku.

        Takže v čem je problém? Proč pro posouzení zvuku potřebuješ vědět co hraje? Svancovi pořád říkáš že je to k hovnu, a já předpokládám že k tomu máš důvod, ale přijde mi že jsi to v zápalu diskuze pořádně nevysvětlil a proto afaik on pořád naráží. A mě to zajímá taky.
        SVANC
        SVANC --- ---
        MACHALIK: Jaká nesplnitelná pravidla? :) Ta jsou přece pro obě strany stejná. Existují protichůdná tvrzení a argumenty pro nebo proti.
        Nechceš snad vážně tvrdit, že pokud by dlouhodobý test byl citlivější, bylo by principiálně vyloučeno toto dokázat?
        MACHALIK
        MACHALIK --- ---
        Když ona je to prdel. Jeden hraje šachy a druhej dámu, oba na stejné šachovnici.
        MADCAT
        MADCAT --- ---
        Já furt nechápu, že vy oba víte, že se nikdy neshodnete, ale přesto v tom dohadování do zemdlení pokračujete. Že by vás k tomu vedl strach z toho, že jinak by tady v tom klubu bylo mrtvo?
        MACHALIK
        MACHALIK --- ---
        Nastavit pravidla hry tak, aby ji nebylo možné vyhrát, a pak být překvapen, že nikdo nechce hrát. Jaktože to nevidíš? Taky si myslím, že - kdyby ses vyndal z té bubliny - seš vlastně chytrej chlap :)
        MACHALIK
        MACHALIK --- ---
        :)))

        For each.
        SVANC
        SVANC --- ---
        MACHALIK: Troluješ. A blbě...

        Opakuješ svůj předchozí příspěvek, bez jakékoli změny obsahu, jenom květnatější formou.
        A když už píšeš "for each Argument in ListOfArguments", tak kde jsou tedy ty argumenty ze seznamu argumentů? Zatím jsi nepředložil ani jeden.

        Existuje řada významných důvodů, proč slepým testům věřit, a byly tady opakovaně ukázány, stejně jako důkazy o tom, jak jsou neslepé testy nevěrohodné, dokonce i když je provádějí zkušení posluchači. Jinde než v hi-endu by ani nikoho nepadlo o validitě slepého testování diskutovat, natož navrhovat, aby byla nahrazena testováním neslepých.
        Proč je tak těžké přiznat, že to, co platí všude jinde, platí i tady? :)

        A i když se mi tvůj způsob diskutování nelíbí, tak tě - na rozdíl od Teddyho - považuju za inteligentního člověka, takže se mi dost těžko věří, že by sis tohle všechno neuvědomoval.
        TEDDYBEDDY
        TEDDYBEDDY --- ---
        Tak hoši. Stavěl jsem pět let motokáru. Vyšla mě na 15k. Všechny změřený parametry jako mercedes. A chlapi vod nás z kovomatu říkali, že nepoznaj rozdíl a taky na internetech při slepejch testech. Je mi fakt líto těch hlupáků, co utrácej za mercedesy. Esi sem v nějakým jezdil? Ne, to nejni potřeba, mám vyčtený, že to nejde poznat. Esi nejsem kripl? Vy asi neumíte řácky nyxácky argumentovat a taky eště tu mám pět kámošů, co sou na tom stejně a dobře víme jak to je..... atak dokola :o)
        MACHALIK
        MACHALIK --- ---
        SVANC:

        var
          Argument: boolean;
        begin
          repeat

            write ('Předložte mi validní argument, proč by měl být slepý test méně citlivý než dlouhodobý poslech.');
            read (ListOfArguments);
            for each Argument in ListOfArguments do
            {
              if Argument = True then
                Argument := False;
            }
          until Argument = True;
        end.

        Fakt se divíš, že ti do toho programu nikdo nechce poskytovat argumenty? O čem jiným se chceš bavit než o programátorovi? :) Ale možná Aligátor by si s tebou zahrál, mohli byste soutěžit spolu, kdo rychleji dojede ke zlevněnýmu zboží.
        Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam