• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    DOCKINEZ: Tri dny do konce - klidne sed. Tri minuty do konce te zajimaji :) Byla by to prdel, kdybys je vzal!!!! Podle me by byly tak troje v republice.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DOCKINEZ: furt EUR 8,27.

    (zacinaji se mi lehce potit ruce. ze bych vyjel na dovolenou do Danska?)
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    ... a budes na tom poslouchat Vaska s Evou! PROFIT!
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MACHALIK: PS. Samozřejmě to jumbo s těma největšíma vrtulema na celým světě.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MACHALIK: Ále dyk. Až budu velkej ogar a budu mít pořádnej bejvák v Brno & balík na účtu, du do toho jumba taky :o)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    TEDDYBEDDY: Nenech se zmýlit, dva střeďáky za sebou jsou pořád dva střeďáky :) Resp. mně to nevysvětluj, nejsem ta správná cílovka na toto :)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MACHALIK: Já mám 2x2 ve fázovým závěsu a řídím to 2x 300VA, přičemž ty první 3VA jedou v superultralinéarním režimu a to právě my v klubech mladých techniků z velkoměsta máme za tu úplně nejvychytralejší hifi fíčuru k podvečerní sklence Dom Perignon ;)

    HERR_FLICK: Ano a bude to vždy pomalu a bude to duňet v podstatě stejně.
    No a esi máš " spoustu" nahrávek obsahující subbasy pod cca 50Hz, pak nemáš na výběr :)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    A co teprv by se dalo za stejny love vyrobit za vejskac :)
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    TEDDYBEDDY: tohle je naprosto genialni prirovnani
    zatimco s kolemna prvnim obrazku muzes jet kdekoliv po pevnine, a i po asfaltu celkem vysokou rychlosti 80km/h, s kolem na obrazku druhym mimo silnici to bud protrhnes, nebo v bahne se s takovejma kolama ani nerozjedes...
    stejny to je s malejma bednama, neco malo prehrajou lip a cistejc, ale spousta veci nezahrajou vubec
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Menší basák je střeďák :)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MACHALIK: MACHALIK: Dík za autentické obrázky z vaší vesnice, tak nějak to je :)
    Nebudu tu vopruzovat s Thiele-Smallovými teoriemi z nichž je patrné, proč a jak je problematické udržet u velkých membrán poměrný činitel jakosti. Stejně tak s teoriíí pásmových propustí a proč jsou dvě frekvenční pásma u reprobeden ještě snad přijatelný kompromis etc.
    Konkrétně k těm Skyline. Pro názornost ( a pro kluky z rozvojových oblastí:) přidávám názorný obrázek, jak se to má v případě těhle velkých basáků v poměru k menším ve stejné cenové kategorii.




    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    PELDA: Ahoj, tohle super stroj.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    TEDDYBEDDY: O jednom vím i v cazjlu, kořeň k němu má myslím Eidolony? Něco takovýho. Jistě jich tam bude hromada.

    Je to taková naše úchylka tady!

    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MACHALIK: Tak vy všicky kucí v Brno holt dělat věci kapku pozadu než my kucí v Praha. Tak to bylo vždycky. PS. Kde to je, to Brno? :o)))
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    TEDDYBEDDY: Tak ono to bylo víceméně dobrý vždycky, jen proč to nemít lepší. A tak jsme všichni postupně koupili jumbo, no :) V Brně je jich sedm, co vím, možná o pár i nevím. Není cesty zpět.

    Malý kundičky jsou něco jinýho než takhle malinká kapelka, jestli mi rozumíš :) Cílem je nebejt limitovanej na cimře a lovách a nemuset nic prodávat z donucení. Což se plus mínus povedlo, tak proč zmenšovat. Snad do ložničky nějaký malý bedničky ;)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MACHALIK: A jako jó, přiznávám se, že si semtam zajdu do Porsche Praha. Ten kšeft je plnej různejch voňavej autíček, hotová hračkárna. Taky mám rád i malý kundičky a malý prdelky, atak :o)
    No ale esi říkáš, že až kombajn je ten pravej engine a jumbojet ten pravej stroj na lítání, tak já to tedy hombre beru ;)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Mimochodem si všimněte, jak ta horní cimra je nezatlumená vs. spodní zatlumená. Copak asi bude hrát líp!!! :))))
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    A proboha netvařme se, že mezi tímhle a tímhle je 10 % rozdíl, jen propána to ne :)



    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    TEDDYBEDDY: To nemá smysl moc řešit, fází ptačích budek jsem si prošel a nelze se k nim vracet, ne z beden, který jsou schopný doma v uvozovkách odehrát koncert, měřej dva metry a choděj do 16 Hz. Je to hračkářství, ať se na to díváš jakkoli. Malinký kolečka, malinkej volantek, malinkej motůrek, malinký hlavičky, tlamičky, kytarka, klavírek, bubínek, peklíčko. Za mě není rozdíl moc mezi těma malinkejma bednama a nějakým rádiem pak už. Jasně, je to barevně věrnější, ale zážitek z toho není. Plus je nemožný s těma malejma věcima hrát nahlas, okamžitě se to rozpadne, klasiku to nezvládne, chrčí to de facto... že to nemá basy je téměř nepodstatný. Preferuju zvuk, kterej má přesnost i velikost i rozsah i dynamiku. Malý bedny mají jen a jen tu takzvanou přesnost. Sluchátka. Neoblibuju. Bylo třeba vyřešit zesilovač jednou a naštěstí jsem to stihl před fakanama :)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    TEDDYBEDDY: PS. Kdybych chtěl bejt extra důslednej, převedu ti na svým Warwicku thumb-on ltd. a 12" kombu EBS, že naprostá většina toho tak chytlavýho basovýho bugru jsou víceméně parazitní subfrekvence PA, potažmo průměrně blbejch koncertních sálů.
    Ok, já na malejch Totemech nikdy nebudu mít plnohodnotnej kopák, ale zato na nich rozpoznám toho Warwicka od Jazzbase např. nebo Slashova Gibsona od Rhoadsova etc.
    PPS. Když už jedeš to retro, kup si gramec radši :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam