• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    MATT: Právěže tam jsou slyšet, u setupů jako tvůj jsou jen vidět.
    MATT
    MATT --- ---
    MACHALIK: většina rozdílů v hifi je jen vidět ;^))
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    A tady je vidět ten rozdíl mezi hifi a nehifi.
    MATT
    MATT --- ---
    __PEAT: já jsem spokojenej, i když infinity co jsem poridil nedavno hrajou "hezcejc", nedokazu rict, jestli pravdivejs.
    ja je kupoval pred nekolika lety od michala ditricha z hypnotixu za desitku, ty aktivky netusim..

    puvodni setup..
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    A hlavně to nijak nesouvisí s disky.
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    MACHALIK: Jasně, ale k tomu jsou ASIO, JACK apod. aby se aspoň co nejmíň ten zvuk mršil systémem.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Ovsem ruzne pocitace s ruznymi OS hraji jako zdroje digitalnich dat pro externi prevodnik ruzne. Stejne jako je bohuzel slysitelny rozdil mezi digitalnimi kabely (mluvim o koaxu, toslink snad uz dnes v audiu nikdo ani nepouziva). A nejhorsi je existence rozdilu pri otoceni sitove vidlicky v zasuvce (u dvoukolikovych pristroju). O rozdilech mezi DACy a zesilovaci vubec nemluve.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    TEDDYBEDDY: Děláš ze sebe debila protože nejenže očividně nemáš tušení o tom jak harddisky fungujou, ale především si to ani nenecháš vysvětlit, i když se to u to několik lidí včetně mě snažilo.

    Poslední pokus: u harddisků právě audiostream = datastream. Harddisky nejsou redbook CD. Tohle je věc, která u harddisků platí už z definice (disk není jen plotna) a nijak nezáleží na tom co je v řetězci za ním. Disk má vždycky buffer, ze kterého jdou data do nějaké operační paměti (taky blokově a bez chyb) a až tam odsud si je bere nějaká forma DACu, která se stará o časování.
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    Prodám HI-FI harddiskovou hlavu, ručně vytepáno na kosmické základně z 99,9% stříbra! Cena pouhých €18000,-

    MESTREY
    MESTREY --- ---
    TEDDYBEDDY: Je to vec, ze umis tahle sluvka ale dnesni soutez ve valeni se ve vlastnim hovne vyhravas ty.
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    FONTAN: vida ted mi evidentne poslal disk jina data a dal mi tam preklepy. mrcha jedna...
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    TEDDYBEDDY: :) ne - data se na DISKU nijak nelisi podle typy a nic jao audiostream v ramci prenosu dat z disku neexistuje - disk to bud posle tak, jak to tam je, nebo je vadnej a "spadne ti system". jako ja na hifi docela verim, ale tohle je presne ukazkove mezni pripad, kde to je proste a jednoduse pitomost pramenici z neznalosti tematu. pacienta si odpust. dekuji.
    TOMATSU
    TOMATSU --- ---
    Skoro by se to dalo shrnout takto - 99,99% hifistu nema absolutne poneti jak PC funguje a proto vidi za kazdym svabem krvelacnou tlupu duchu, kteri jim zlomyslne zasahuji do prehravani jejich milovane hudby.

    Jo a kdyby se nekomu valela prebytecna I5ka se stribrnymi piny, hned ji beru, neb bude mit urcite lepsi zvuk, nez s klasicky pozlacenymi :))
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    TEDDYBEDDY: Nezapomnel sis vzit prasky, vojine? Dopln si vzdelani, delas ze sebe opet idiota.

    Samozrejme ze v tomhle pripade jde pouze o data nacitana z HDD a az pote se z toho dela neco, cemu ty rikas audiostream. Predstava, ze ta data se lisi kus od kusu (ci vyrobce od vyrobce), je hodna institucionalni pece. Ale to pro tebe asi neni nic noveho.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    FONTAN: Odpověď zní: Audiostream≠datastream. Parametricky jde i jinou kauzu.
    Hoď se rybám ;)
    Další pacient?
    BLAF
    BLAF --- ---
    DELLAMORTE: Jedine platinou natirany RAMdisk!
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    teda ja posloucham maximalne tak zvuky od sousedu, ale jako programatora me docela desi predstava, ze nekdo veri tomu, ze disky dodavaji ruzny data.

    znamena to (TEDDYBEDDY), ze mi budou ruzny disky nahravat trochu jinak i dokument ve wordu, nebo je tenhle problem nejak zahadne spojen s audio formaty? protoze jestli ano, tak to vysvetluje, proc mi furt pisou, ze neumim cesky, kdyz si myslim, ze jsem zadnou hrubku neudelal. zaroven mam nabidku reseni - prejmenuj si FLAC na doc a budes mit nejspis po problemu.

    strasne slozita slova TEDDYBEDDY zakryvajici pitomost, ze kdyby to byla pravda, tak se ti pravdepodobne nikdy nenacte operacni system, protoze by si holt disk popletl 1 a 0 a to, ver tomu nebo ne, ma ve spuste pripadech fatalni nasledky (napriklad "Blue screen of death") ... a samozrejme, ze kdyby to pravda byla, tak to ovlivni to, co se objevi v tom audiostreamu, ale nanestesti by se ti nejspis ani nenacetl tvuj oblibenej prehravac.

    no nic.
    ps: dovedu si predstavit, ze spatne odhlucnenej disk s tocicima plotnama opravdu muze akusticky ovlivnit poslech v mistnosti, kde se nachazi, ale ze se lisi v tom, co dava za data, je proste do nebe volajici hovadina.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    LOPIK: Mluvíme tady o sofistikované optimalizaci digitálního audiostreamu ergo dohadujeme se proč podobné zdroje dat nedávají na stejném monitorovacím řetězci stejný výsledek, resp. proč v empiricky ověřeném testu stejný výsledek nedaly.
    Chápeš téma diskuze?
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Utrácej si za co chceš, ale evidentně nemáš ani tušení jak pracuje jakákoliv digitální technika..
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    DELLAMORTE: Nebude. Bude zas hrát akorát jinak.
    Další pacient?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam