• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      DEIKSAC: tak jasne, a kdyz si bedny zahoruje kazdej sam, tak je v konkretnim pripade vzdycky mozny pokrcit ramenama a prohlasit neco jako "to vite, kdyz von si je zahorel blbe sam, co taky se zesilovacem xx" :)

      TEDDYBEDDY: jasne, ale ty soucastky lze urcite "vyhřát" pred montazi do bedny, ze?

      V pripade nize zminenych elektronek se provadi treba kryogenni osetreni, ktery krom jinyho snizuje sum a ustaluje parametry. Verim, ze v pripade podstatne primitivnejsich soucastek typu odpor by to slo urcite taky.
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      DOCKINEZ: Kondíky, odpory ve výhybkách hlavně. Proudovým zatížením se zpočátku " vyhřejou" a po nějakým čase se usaděj v nějaký toleranci. Což je zas slyšet ( pro někoho) až na hiendovejch řetězcích, kde se bere v potaz sebemenší odchylka.
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      DEIKSAC: ale jo, tema kecama (to si prosim neber vubec osobne) kolem jsem byl uz parkrat krmen. Presto to nedava smysl obchodne - i podelany elektronky, tj. soucastky o cene nekolik radu nizsi nez Hi-Fi bedna, se u vyrobce zahorujou, mnohdy po dobu nekolika desitek hodin. Naroky na prostor a spotrebu energie jsou pri mnozstvi vyrobenych lamp evidentni, presto se to dela.

      A nekdo mi chce tvrdit, ze kdyz jsou na trhu "zahořovaci krabicky" pro kabely i reprobedny, tak je problem milou bednu nekde ve skladu na par desitek hodin pripojit k zarizeni o prikonu venkoncem nula nula nic, nechat ji rozehrát a nasledne prodavat jako uz rozehranou? Vzdyt by to melo jenom vyhody - uz jenom proto, ze by byl proces rozehrani kontrolovny primo u vyrobce.

      Ze by misto toho nekdo dobrovolne prodaval nedodelek pri cene x desitek ci stovek tisic?

      btw ustaleni parametru bych jeste bral, ale tomu se nerika "rozehrání", spis lidove "zahřátí" (kdo nepamatuje, co dokazala lampova cernobila telka, ten obtizne pochopi :) V kazdym pripade asi nepujde o nic, co by slo vztahnout na pasivni bedny.
      DEIKSAC
      DEIKSAC --- ---
      DOCKINEZ: tak řekněme, že se dá uvažovat o rozehrání u některejch basáků, kdy se jim trochu změní poddajnost závěsu, případně některý zařízení (typicky zesíky/předzesíky pracující v A třídě) se po cca hodině prohřejou a ustálej se jim provozní parametry, ale jinak je to spíš zvykání si majitele na nově se chovající aparát než cokoli jinýho
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      Zase to rozehravani... je zvlastni, jak s timhle fenomenem operujou jen lidi okolo Hi-Fi (anebo "Hi-Fi"). Priznam se, ze tomu moc neverim, a rict mi prodejce v hudebninanch, ze monitory k DAW, nad jejichz zvukem se zrovna trosku osklebuju, se teprve "rozehrajou", tak ho poslu do prdele a pujdu sofort jinam.

      Rozehravat se maj filharmonisti pred koncertem, ne repraky v bedne :)
      KOUMAK
      KOUMAK --- ---
      Rad bych podekoval za rady k vyberu beden. Poslechl jsem Wharfedale 220 a Xavian Bonbonus na zesilovaci Denon PMA-1055. Musim rict, ze jsem cekal od Xavianu lepsi vykon, ale zcela jasne v hudbe chybela cast stredo-basove slozky. Ani retest se zesilovacem Marantz v cenove kategorii cca 12k neprinesl dobre vysledky, Xaviany potrebuji asi vykonnejsi a lepsi buzeni. Jelikoz podminka byla vyuziti stavajiciho zesilovace Denon, Wharfedale byly lepsi volbou.
      Zajimave bylo prime srovnani stavajicich televiznich Canton Karat 920DC s jeste nerozehranymi Wharfedale. Jasne se ukazuje, ze fyzika se neda obalamutit a vetsi stredobasovy reproduktor poda proste lepsi stredobasy. Maly menic se da vyladit, upravit, ale fyziku to neobejde.
      Wharfedle 220 jsou za tu cenu slusne bedny, nemuseji se odtahovat od steny i kdyz do velmi malejo prostoru take nejsou idealni, potrebuji si trosku dychnout. Takze tak :-)
      DEIKSAC
      DEIKSAC --- ---
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---

      Recommended Components #1 | Stereophile.com
      http://www.stereophile.com/content/recommended-components-1-0
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      Ostatně nahrávka z vinylu v doby S by to byla radost i dneska.
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      Ty vole, kvalitne nahrana metalka v kombinaci s dbx, to byla v roce 1992 cista radost :)
      HERR_FLICK
      HERR_FLICK --- ---
      TEDDYBEDDY: akorat nechapu zarazeni tohohle media do auditka HI FI, HIGN END..
      a uz vubec ne od tebe)
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      DEIKSAC: Hezky! Co to je Oehlbach? Nastříhej ho na 10cm kousky a prodej to na ebay jako bi wire jumpers ;)
      DEIKSAC
      DEIKSAC --- ---
      TEDDYBEDDY: ne, je to v poho ohebnej německej drát, ale já používám pro bi-amp čtyřvodič a tohle tu zahálí
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      DEIKSAC: Koupils levně čínskej fejk a neslyšíš rozdíl? :)
      DEIKSAC
      DEIKSAC --- ---
      nepotřebujete někdo kabel k reprákum? Mám tu navíc 2x4mm2, píše se na tom pro cable silver, vypadá to stříbrný, ale z řezu je patrný, že to je postříbřená měď.
      dva kusy, dýlka cca 3 metry každej, představa cena 1100 dohromady, při akčnim přístupu 900
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      Tak jsem měl šťastnou ruku a stáhnul jsem a 250éček z hifislovanetu tohle [ TEDDYBEDDY @ HIFI & TOP AUDIO ]
      Fakt nekecali v těch recenzích. Phono sekce na úrovni Nova Phenomena v ceně 30k, ELectrocompaniet ECP v tý samý ceně to přehraje o 2 třídy. V polským hifi magacínu si libovali, jak převodník bezvadně ripuje vinyl, a bonus- vynikající sluchátkáč. Bravo Furutech!
      POLMO
      POLMO --- ---
      MATT: cim vyssia kapacita, tym mensi odpor pre nizsie frekvencie...
      MATT
      MATT --- ---
      myslim si spravne, ze odpor kondenzatoru je funkci jeho nabití a frekvence proudu?
      MATT
      MATT --- ---
      TEDDYBEDDY: asi myslis kondenzator.. ? ;)
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam