• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MACHALIK: Vytrvalej pacient. Tak jo, jedem dál. Bez velký membrány nejsou basy říkáš. Čili Jirko
    Čím to, že sluchátka HRAJÍ NEJNIŽŠÍ BASY a přitom NEMAJÍ VELKEJ BASÁK?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    TEDDYBEDDY: Ale o to tu celou dobu jde, abys už konečně přestal blábolit pičoviny a začal něco *vysvětlovat*. Doteď jsi použil tunu vlastních definic, který ses asi naučil v hospodě od hluchejch zvukařů, a pak vyslovil několik vlastních axiomů, který jsou přesně opačný, než realita, a pak prohlásil nějaký věty, který nedávají ani smysl.

    Jako hele, kromě tebe je úplně každýmu jasný, že ničemu nerozumíš, seš zmanipulovanej řečma v časácích a vlastníma vlhkejma přáníma - viz kupř. přesvědčení, že bedny, který jasně deklarujou papír jako materiál membrány, podle tebe mají a mají a mají!!! kevlar, a následně mletí o "celulózových nanovláknech", aniž bys pochopil, že je to jen marketingovej název pro papír - a na základě těchto elementárních neznalostí vykládáš nějaký náhodný svoje ideje, který pak pochopitelně nejseš schopnej podepřít čímkoli, takže zase jen plácáš kraviny okolo o své ženě a chcaní.

    Já ti to neberu, však je pěkný, že i v takovým věku může bejt někdo tak naivní a neznalej, pro mě za mě třeba rozumíš něčemu úplně jinýmu: zahradě, včelám, rybám... ale o akustice nevíš nic, no. NIC.

    Kdybys náhodou byl ochotnej přestat žvanit ty svý náhodný asociace a začít se místo toho bavit v aspoň trochu technické rovině, dej vědět. Do té doby se radši zdejchni a mysli si, že basy dělá výchylka :)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MACHALIK: Seš jak dítě čéče. A cos v ty matematice našel? Že malý sluchátka nemůžou hrát basy, páč nemaj velkou membránu? Chceš s tím začít na nanovo? Dotejká ti ten paradox co sis zafixoval v hlavě?
    Já z toho couvám hlavně , páč jasně vidím, že bych ti nebyl schopen vysvětlit další náležitosti jako dynamický vlastnosti reproduktorů v danejch souvislostech. Chápeš vůbec, že to nechápeš? :o)

    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Su rád, že navzdory Beddyho zmatenýmu blábolení bez hlavy a paty zůstává stále v platnosti teze, že velký bedny jdou naprosto v pohodě umístit do běžnýho obýváku a že velký basáky jsou na produkci basů lepší než malý (a proto je, kromě asi čtyř, používají VŠICHNI výrobci ve svejch top modelech).

    Další level by mohl být, že Teddybeddy vypočítá, že čmelák létat nemůže :)
    MATT
    MATT --- ---
    TEDDYBEDDY: a proč nemůže manželka chcát ve stoje? znám minimálně jedu, co to umí a to i bez čůrokapu ;) možná už někde tady začíná tvůj rozpor s realitou... ?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    TEDDYBEDDY: No je to hodně vědecký, to máš pravdu. Z tvejch řečí se hned pozná, že seš odborník - kdo jinej než někdo, kdo ozvučoval parkhotel, by věděl, že basy dělá výchylka a hlasitost dělá velikost.



    Tak zas příště, až se budeš chtít o něco konkrétního podělit a eventuelně svý myšlenky i zdůvodnit. Seš v tom dobrej :)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MACHALIK: Ok. Hele chodím se sem hlavně bavit, čili nejsem korektní ve výrazivu. Z profi oboru už jsem dlouho. Naposledy jsem ozvučoval Parkhotel někdy před 20l.

    Jak jsem ti psal, zjednej si nějaký večerní studium. Celá problematika má několik vzájemně provázanejch rovin zarámovanejch v příslušnejch axiomech. Ty nerespektuješ ani ty nebo si je účelově interpretuješ jinak- bez souvztažnosti na pravidla z dalšího levelu. Chybí tomu prostě expertní vhled. Celý mi to připomíná vysvětlovat furt dokola manželce, proč nemůže chcát vestoje.

    Vlastně mi až teď doteklo, jakej to musí bejt pro běžnýho hobíka tajemnej lybyrint ta teorie vobyčejný reprobedny v obejváku. Ser na to , bav se a užívej si to. Tak hifi zdar.

    Ale pamatujou Koudelka, já vám to říkal. Nedávejte velký basáky do malý cimry- zblázníte se z toho! :)

    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    TEDDYBEDDY: Nebo pojďme na další větu.

    "Velikost dělá hlasitost."

    Co to znamená? Že velkej reprák hraje hlasitěji než malej? Takže... takže... ech... takže když otočíš volume zesáku a bedna začne hrát hlasitěji, tak to znamená, že se ti zvětšily repráky? Basák střeďák vejškáč? Ony jako... rostou?

    Jako je možný, že u tebe rostou.
    Většině ostatních lidí se ale při zvýšení hlasitosti zvětší výchylka.
    Kdybych chtěl použít jazyk, kterej tě naučili na elektroprůmce, tak řeknu, že "výchylka dělá hlasitost".
    A přitom ty říkáš, že "výchylka dělá basy".

    Je se vypořádat s takovýma potížema? Nemohl bys začít komunikovat jako člověk vzdělanej v tematice? Hodně by se nám to usnadnilo.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    TEDDYBEDDY: Mimochodem, když už máš ambici vést technickou debatu v oboru, ve kterým jsi, jak říkáš, vzdělanej, proč mluvíš jak imbecil? "Basy dělá výchylka" - opravdu? Fázovej závěs? Difuzita? Subbasoví paraziti? A v těch hodinkách, o který se, jak říkáš, taky zajímáš, též místo ciferník říkáš pohledová destička, strojku říkáš rotor atd.?
    Možná polovina nedorozumění plyne z tohoto, co myslíš?

    Pojďme si rozebrat tvou větu "basy dělá výchylka".
    Co by to tak mohlo znamenat?
    Basy. Ok. Basy jsou frekvence o nějakým rozsahu, na kterým se je potřeba shodnout. Řekněme 0-200, ale klidně se můžem dohodnout jinak.
    Takže "frekvence 0-200 Hz dělá výchylka".
    Co to znamená? Jako jak je ta výchylka přesně... dělá?
    A co potom dělá frekvence 200-nekonečno Hz? Něco jinýho než výchylka? Nebo taky výchylka?

    Víš, Tome? Takovýhle otázky mi letí hlavou, když si čtu ty tvoje teze.
    Podle mě na debatu o sluchátkách nejseš ještě zralej, nejprve musíme zjevně usadit jazyk jako takovej.
    MATT
    MATT --- ---
    MACHALIK: jasny, zalezi na sklonu vozovky, smeru a rychlosti vetru... pokud vitr fouka ve smeru jizdy, vyhodu maji auta s velkou plochou zadku (napr. dodavky), pokud fouka proti smeru jizdy, maji vyhodu vozidla s aerodynamictejsim tvarem karoserie. z teto analogie jasne vyplyva, ze pokud chci rychle a dynamicke basy, je zapotrebi velkym menicu POUZE v pripade, ze posluchac je umisten ZA reproduktory - tj. ve smeru jejich vyzarovani.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    TEDDYBEDDY: Samozřejmě, že souvisí, jak by to s ním mohlo nesouviset?
    Nevrhuju uvážit tezi, že schopnost auta jet rychle nesouvisí s výkonem motoru. Projde to?
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MACHALIK: Navrhuji uvážit tezi, že schopnost vyzařovat nejnižší basy nesouvisí s velikostí BASÁKU ? Projde to? :)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Ptal jsem se Sýkory i Šrolla, co "dělá basy".
    Říkali, že výchylka to není.
    Jak si to vysvětlit?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    TEDDYBEDDY:
    Basy dělá výchylka.
    Basy dělá výchylka.
    Basy dělá výchylka.
    Basy dělá výchylka.
    Basy dělá výchylka.

    Co to znamená?
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MACHALIK: Těsně vedle.
    Opakuj po mně: [ TEDDYBEDDY @ HIFI & TOP AUDIO ]
    CROME
    CROME --- ---
    TEDDYBEDDY: navrhnu ti jednoduchy domaci experiment, vyndej si pecky z usi a dej je na jeden konec mistnosti (idealne na stul) poradne ohul svyho diskmana a sedni si na opacny konec mistnosti a poslouchej.....ha sluchatka najednou nehraji nejnizsi basy, skoro by se dalo rici, ze nehraji vubec nic krom velmi uzkeho frekvenciho spektra a navic velmi potichu, kdyz to zmeris, jake frekvencni pasmo to asi pokryje? cim to to, ze basy jsou pryc?
    A vcil mudruj mudrlante
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    TEDDYBEDDY: Už to vím! Už to vím! Je to proto, že maj malej reprák - proto basujou!
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    DOCKINEZ: Musíš použít bílou magii na tyhle mentální bloky. Jináč to nejde :)
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    TEDDYBEDDY: hele ty klaune, odpověď tu již několikrát zazněla, zatímco jakýkoli podpoření tvejch tvrzení stále chybí
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Uz asi chápu, kam míří...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam