• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    SAMOUT: Já ti nevím, Time.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    SPIKE411: Jako to by bylo idealni zarizeni - NAS se ctyrma pozicema pro disk, dostatecne vykonnej na to, aby prehral 4K@60hz, 2xHDMI 2.1, bluetooth 5.0. Proste hybrid mezi NAS a HTPC. Ted jeste aby to nekdo zacal vyrabet...
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    ROMANICAK: Říkal jsem, že je to zbytečný ;)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    VOZKA:
    SAMOUT:
    Tak HDD s klasickejma plotnama produkuje sam o sobe zvuk (cteni - pohyb hlavicek), ale je to tak tichy, ze ani pri nejnizsi hlasitosti cehokoliv pustenyho do beden uz to neni slyset ani z 50cm.

    Asi nemam silu si to dohledavat v historii, ale az budu mit chvilku a naladu se pobavit... :-)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    VOZKA: Upne jiny jednicky a nuly, prece!!!
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    ROMANICAK: Šetři dechem. Není to tak dlouho, co se nás teddybeddy snažil přesvědčit, že různé harddisky v počítači/streameru produkují při hraní z něj různý zvuk.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MATT:
    MARASAN:
    Ano, kvuli dialogum. To co mam je vlastni vyroba a bylo to narychlo a bez vypoctu a mereni, proste jen krabice a reprak a vyhybka a podle toho to taky NEhraje. Dialogy jsou casto zahuhlany, vejsky nejsou cisty, huci to pri urcitejch typech hlasu....proste je cas se toho zbavit a nahradit necim poradnym.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    TEDDYBEDDY:
    No vidis, ja zas nepochopim jak nekdo muze dat za kabely 2x3m vic jak 1000,-

    Abych nebyl za blba, tak jsem to konzultoval s vyvojarem elektroniky / elektrotechniky, kterej s tim ma dlouholety zkusenosti. A vyviji i zesilovace a byl i pozadan o navrhnuti idealniho kabelu pro repro. A svete div se, neexistuje slysitelnej nebo jinak sluchem rozpoznatelnej rozdil mezi kabelama za desitky tisic a slusnou medenou dvoulinkou o prurezu 4-6mm2, pokud se bavime o vzdalenosti do 50m a vykonech do 1000W. Dokonce je i velmi obtizny rozdil namerit osciloskopem, vzhledem k promenlivym okolnostem a ostatnim komponentam systemu. S timhle clovekem dlouhou dobu spolupracuju a dam za nej ruku do ohne. A tedy rikam, ze drahy reprokabely jsou jen a pouze vejicka na prachy snobu nebo tech co proste nevi.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Já vím, že je to zbytečný. Tady se laděj vůfry a centry :D Cu/ Ag v teflonu
    Krautwire Awakening LTD - Kabely - HiFi Bazar - www.hifionline.cz
    https://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/kabely/krautwire/awakening-ltd/
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MATT: dost casto je komplet dialogova stopa v centru a pokud jej nemas(/nemas dobre prekodovanej do front speakers), tak dialogy nejsou pres efekty a ruchy slyset.
    MATT
    MATT --- ---
    ROMANICAK: hele a opravdu ten centr potřebuješ? slyšel jsem, že centr vymysleli hlavně pro velký sály, když sedíš někde na straně.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Pokukuju po HTM1D, ale nemam pod obrazovkou tolik mista, je to nejaky moc vysoky.
    http://bwgroupsupport.com/downloads/specsheets/bw/HTM1D%20InfoSheet.pdf

    A nebo predeslou generaci HTM1, ale tam se zas nedostanu niz nez 49Hz, coz nevim jestli je nebo neni na skodu.
    http://bwgroupsupport.com/downloads/specsheets/bw/NHTM1%20InfoSheet.pdf

    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    Tak a ted jeste teda ten bod 1. - nejakej kvalitni centr. Ma tu na to nekdo nazor?
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    TOMATSU:
    jo, nasel jsem to v
    ROMANICAK:
    TOMATSU
    TOMATSU --- ---
    ROMANICAK: https://docs.sony.com/release/STRDG900.pdf str.48
    Dat v polozce "sub woofer" no a vse by mely hrat hlavni repro. Automaticky by se meli prepnoiuz z modu "small" do "large" - tak to mam doma taky.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    Ha, je to tam!

    "Subwoofer NO" :-)))

    Settings For The System (system Menu) - Sony STR-DG900 Operating Instructions Manual [Page 56]
    https://www.manualslib.com/manual/320849/Sony-Str-Dg900.html?page=56#manual
    SYSTEM menu parametersx SUB WOOFER (Sub woofer)•
    SUB WOOFER YESIf you have connected a sub woofer, select"SUB WOOFER YES".•
    SUB WOOFER NOIf you have not connected a sub woofer,select "SUB WOOFER NO". This activatesthe bass redirection circuitry and outputs theLFE signals from other speakers.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    FATTY:
    Snazim se to najit
    Types Of Surround Back Decoding Functions; Using Surround Back Decoding Mode - Sony STR-DG900 Operating Instructions Manual [Page 52]
    https://www.manualslib.com/manual/320849/Sony-Str-Dg900.html?page=52#manual
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    ROMANICAK: "Co s tim? hledat aktivni sub, neco jako ASW4000 a dat ho kamkoliv do rohu, treba i za sedacku?"

    Tohle může být teoreticky řešení, v menší místnosti u subbasů neva že vychází odjinud - pokud je dělící frekvence dostatečně nízko, není to poznat (pokud by to bylo těch 90 Hz, tak to už je hraniční a slyšet to být může, moje zkušenost je že do 80 Hz dobrý). Stejně tak gauč v principu neva, pokud není nějak ucpané okolí repráku nebo portu.

    Problém je akorát v tom, že s jedním subem budeš mít většinou větší bordel na frekvenční charakteristice vinou stojatého vlnění, který můžeš řešit buďto pomocí room correction nebo tak, že budeš tím subem hýbat dokud pro něj nenajdeš místo, ze kterého se v místě poslechu bude dát poslouchat (to je méně dokonalé, ale levnější řešení). Když s ním reálně hýbat nemůžeš, může to být problém - může se třeba stát, že ho dáš do rohu, zapojíš a zjistíš že ti na tvém místě na gauči dělá 10 dB peak na 80 Hz, ze kterého ti div nepraskne hlava.
    FATTY
    FATTY --- ---
    ROMANICAK: taky se mi zda divny, ze by AVR nebyl schopny rozlisit kam co poslat.. Muj (stary nejaky ty leta) to umi, nicmene ja osobne pouzivam prepinac, na kino AVR, na muziku zesilovac..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam