• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      MAJA
      MAJA --- ---
      BELIEVER: podlaha je z čeho ? závěsy ... okna ?
      VOZKA
      VOZKA --- ---
      BELIEVER: Velká místnost s nic moc akustikou = je o to víc důležitý, aby měla bedna konstantní direktivitu (frekvenční odezvu mimo osu co nejvíc podobnou odezvě v ose), a to ideálně spíš užší, abys trochu snížil množství odrazů. Sloupů s užší direktivitou v týhle ceně bohužel moc není (JBL Studio 590 byly dobrý, ale už se neprodávají), z konstantně směrujících v téhle ceně opravdu výborně měří Revel Concerta2 F35. Neslyšel jsem je, takže osobní doporučení dát nemůžu, ale na základě měření a recenzí bych si je být tebou stoprocentně zkusil někde sehnat na poslechnutí.
      BELIEVER
      BELIEVER --- ---
      MAJA: Je to obývák s kuchyňským koutem, spousta nábytku, pohovka, konferenční stolek, jídelní stůl, sem tam nějaký obraz na zdi, strop sádrokarton... Sám jsem na to zvědav, co to bude akusticky dělat :) Momentálně mám LG soundbar a akusticky mi místnost příjde ok.

      Poslouchám kde co, jsem letitý hudební maniak - různé písničkáře, jazz, indie (třeba Babyshambles, atp.) - většinou s ohledem na ženu a děti relativně potichu, chtěl bych i tak slyšet co nejvíc detailů... Samozřejmě občas bych na tom ohulil kde co, od britských punkáčů klidně až po nějaký metal.

      Samozřejmě je předpoklad, že bych to měl i na filmy a na PSko, ale chci to konfigurovat predevším na hudbu.

      MAJA
      MAJA --- ---
      BELIEVER: pokud netrváš na novém, tak se dá za ty peníze pořídit poměrně dost kvalitní stroje z minulých let ... možná gramofon bych vzal nový.

      Co za muziku posloucháš ? A jak moc je ten prostor zabydlený/akusticky upravený/upravitelný ?
      BELIEVER
      BELIEVER --- ---
      Ten Advance Paris je nádhernej, ale už je to docela podstatná část budgetu jen do zesilovače...
      BELIEVER
      BELIEVER --- ---
      VOZKA: Díky, já momentálně uvažuji vzít Denon DRA-800H + B&W603, případně připlatit a vzít místo Denonu Marantz PM7000N, ale na tom Denonu se mi hodně líbí 5x HDMI vstup, nicméně zas mám obavu, aby to nebylo až moc na úkor kvality hudby. Každopádně jak se otevřou obchody, chci vlítnout do nějaké poslechové místnosti a vyzkoušet si pár kousků na vlastní uši.
      VOZKA
      VOZKA --- ---
      BELIEVER: Konkrétní modely ti asi nedoporučím, ale mám potřebu tu do toho skočit s tím, že z mojí zkušenosti bych určitě investoval výrazně víc do repráků než do zesilovače (gramofonům nerozumím). Tohle je cenová hladina, ve které jsou mezi reproduktory pořád ještě dramatické rozdíly, násobně větší než mezi zesilovači, a kdybych měl 80k na bedny a zes, koupím zfleku bedny za 70k a zes (nejspíš z druhé ruky) za 10k.

      Tohle téma je předmětem debat a hádek. Nejvíc s tím nesouhlasí prodejci hifi zesilovačů, ale i velká část hifistů. Na DIY scéně spíš převládá pohled blížící se tomu mému.

      Osobně kdybych to teď řešil, tak si otevřu seznam testovaných zařízení na Audio Science Review a vyberu podle toho. Dělá to podle mě důvěryhodný a dostatečně fundovaný člověk, který u každého zesilovače měří všechny základní parametry, které kvalitní zes musí splňovat (a spousta i těch drahých bohužel nesplňuje) - dostatečně nízké zkreslení, hladinu šumu a brumu, vyrovnanost kanálů, frekvenční charakteristiku, reálný vs udávaný výkon a další. Myslím, že v téhle cenovce stejně nemá smysl chtít víc. Můžeš si tam vyfiltrovat kategorie zařízení, zobrazit si jen ty kterým dal doporučení, což je takový základní štempl že na poměry ceny jsou solidní, a proklikat si zařízení ve tvé cenové kategorii. Vím že recenzoval víc různých hodněkanálových home theater řešení, ale nevím kolik má klasičtějších receiverů.
      MAJA
      MAJA --- ---
      BREGALAD: ty KEFy máš cenu za 1 kus tj. za stereo pár už to leze ke čtyřiceti
      BREGALAD
      BREGALAD --- ---
      BELIEVER:
      Zdravím!
      Díky Covidu - není už rok nic od Onkya a Pooneeru. Marantz dodává obtížně. Yamahy docela dodávají. Denon tu a tam také něco doveze. ADVANCE Paris v pohodě co 14 dnů něco pošle. NAD také občas něco má.

      Veliká místnost, volil bych veliké repro.

      Třeba KEF Q950 (místo bassreflexu mají pasivní membrány). Cena v akci 16.990 Kč / ks Původní cena 19.990 Kč)
      Zesilovač / receiver ADVANCE Paris A10 - 40.990 Kč
      ADVANCE Paris A10 Classic | hifipartner.cz
      https://hifipartner.cz/advance-paris-a10-classic/p21

      Gramofon ProJect RPM-1 (motor není spojen s šasim gramofonu - pouze řemínkem, S kové rameno, magnetický Antiskating). 13.990 Kč
      Pro-Ject RPM 1 Carbon 2M-RED | hifipartner.cz
      https://hifipartner.cz/pro-ject-rpm-1-carbon-2m-red/p666158

      Reprokabely SVS SoundPath 2ks 2.4m (pro inspiraci 1ks 2.4m kabelu s banánky = 1.690 Kč)
      DR_RIC
      DR_RIC --- ---
      TEDDYBEDDY: mam cca mesic LS50 wireless2. Doporucuji. Poslechnout, vyzkouset. Ve spojeni s 2x stereo subw. pro me prozatim konecna na delsi dobu.
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      Ať vás provází síla!


      KEF Announces LS50 Wireless Nocturne Edition | - StereoNET Australia - Hi Fi & Home Cinema News
      https://www.stereo.net.au/news/kef-announces-ls50-wireless-nocturne-edition
      MADCAT
      MADCAT --- ---
      MARASAN: :-D
      BELIEVER
      BELIEVER --- ---
      MARASAN: ok, jdu s tím vedle, v hifi se teprve rozkoukávám, tak jsou mi tyhle nuance zatím utajený :)
      MARASAN
      MARASAN --- ---
      BELIEVER: za 80k v tomhle klubu tak maximalne njaky zakladni reprokabely ;-)
      BELIEVER
      BELIEVER --- ---
      Sloupové repro, stereo receiver, gramofon - budget do cca 80 tisíc, relativně velká místnost (řekněme 9x6 metrů).

      Co byste koupili?
      DR_RIC
      DR_RIC --- ---
      VOZKA: Pristi tyden jdu naposled do prace. Necham tam ty "nerozehrane" pres Vanoce zahoret a pak zkusim natocit to same znovu a postnu to sem.
      VOZKA
      VOZKA --- ---
      DR_RIC: Jak to dopadlo? Srovnal se zvuk rozehrátím? K videu jsem se tehdy vyjádřil jenom pluskem, ale viděl jsem a slyšel jsem a je to tam a čekám co bude dál :)
      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      ENGUMAZ:
      Nemam, jen jsem na to tak nejak narazil nahodou.
      ENGUMAZ
      ENGUMAZ --- ---
      ROMANICAK: Proc mas potrebu dokazovat neco nekomu, kdo to stejne neprijme?
      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      SVANC:
      Jj, to ja vim. Pouziva se na to velmi kvalitni med, protoze tyhle kabely se pouzivaj v elektroautech kde se nesmi moc zahrivat. Ja si jen matne vzpominam, ze tu Teddy psal, ze na vejsky musi bejt co nejtenci vlakna kabelu nebo tak neco, tak kdyz uz jsem na to narazil pri hledani neceho jinyho...
      SVANC
      SVANC --- ---
      ROMANICAK: Tohle je klasickej vodič používanej modelář. O něco silnější jsem používal při výrobě elektroboardu :)
      Asi by šel koupit i levněji, prodává se hlavně v modelářskejch shopech, např:
      Turnigy High Quality 8AWG Silicone Wire 1m (Black)
      https://hobbyking.com/en_us/turnigy-high-quality-8awg-silicone-wire-1m-black.html?___store=en_us
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam