• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MUCKERČESKOSLOVENSKÁ SOCIALISTICKÁ REPUBLIKA V OBRAZECH, ODKAZECH A VE VERŠÍCH
    RSZ
    RSZ --- ---
    AXTHEB: já nastoupil ve druhé třídě do úplně nové školy, kde bylo všechno vychytaný, vč. záhonu pro každou třídu (btw přišel jsem tam ze školy z takový místní Libně - rómové, žloutenka apod, slušná změna)
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    UNDERGROUND A DISENT NA ÚSTECKU + MEMORIÁL IVANA DEJMALA 2016 - FESTIVAL SUDETY 2016 - výstava mapující činnost a život osobností undergroundového hnutí na Ústecku, Teplicku, Děčínsku a Litoměřicku - vychází z podkladů, jež v minulých letech nashromáždili Milan Fred Pištěk, František Čuňas Stárek, Ivan Martin Magor Jirous, Vladimír Lábus Drápal, Svatopluk Karásek, Milan Pekky Bouška, Radek Strnad, Tomáš Prchal, Jan Wayda Tomeš, Filip Šucha a mnozí jiní.

    V rámci projektu Memoriál Ivana Dejmala 2016 byla rozšířena o panely upozorňující na život a dílo disidenta, politika, ekologického odborníka a ministra životního prostředí, Ing. Ivana Dejmala (*17. 10. 1946 Trmice - †6. 2. 2008 Praha). V 70. a 80. l. 20. stol. aktivně pracoval v opozici a ekologickém hnutí. R. 1976 se podílel na vzniku Charty 77 a následně vedl její ekologickou komisi. Od r. 1987 vydával a redigoval samizdatový časopis Ekologický bulletin. V r. 1988 spoluzakládal Hnutí za občanskou svobodu a nezávislé iniciativy Ekologická společnost, která na podzim 1989 podnítila vznik asociace ekologických organizací Zelený kruh. V prosinci 1989 se účastnil ustavení Konfederace politických vězňů (kpv-cr.cz). Od listopadu 1989 do voleb v r. 1990 vedl ekologickou sekci programové komise Občanského fóra. Spoluzakládal Společnost pro trvale udržitelný život.

    Součástí bude také kontravýstava - zrcadlo undergroundu v podobě výstavní nástěnky Karla Konopky s pracovním názvem Undergroundeath, ve svém projektu se zamýšlí nad současnou podobou undergroundu a nabízí kritický pohled na jeho představitele.

    Výstava potrvá do 31. 12. 2016.

    info: www.severnipolabi.cz

    https://www.facebook.com/events/162592680850635/
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    MAR_TINA: v lese jsi přitom aspoň ve stínu
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AXTHEB: pf. To bys hodinu bezpečnosti práce v lese nepřežil :D. Totéž, v podání co se stane při práci s motorovou pilou a stromy.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    A první hodinu pěstitelek byla bezpečnost práce, kde jsme stáli v pozoru a učitelka mám sadisticky barvitě popisovala úrazy. Teda dokud jsem neomdlel.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RSZ: My měli dva záhony 2x4 metry na ročník o 100 dětech, nikdy sem tam neviděl nic zralého.
    KROJC
    KROJC --- ---
    The Matadors - I Think It's Gonna Work Out Fine
    https://www.youtube.com/watch?v=Pg__fI9C2TU
    TYRKYS2
    TYRKYS2 --- ---
    MIST
    MIST --- ---
    JANAVI: zly jsem dala do uvozovek a jeste smajlika na konec :D

    Pro mne je veskere zlo zahrnuto v jakekoliv podobe sucheho zachodu. Asi jsem byla vzdycky moc rozmazlena. Vlastne stejne sokujici pro mne bylo, kdyz jsme jeli navstivit nejakou znamou a kdyz prislo na pouziti wc, tak jsem vyfasovala klic, zachod byl na pavlaci, pro cele patro lidi.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    RSZ: ja som mal tiez z micurinskeho policka leda tak jeden struk hrasku, ale nechodili sme tam makat zas tak casto, striedalo sa to s inymi triedami
    JANAVI
    JANAVI --- ---
    MIST: Myslím, že nijak zlé to nebylo, brali jsme to prostě tak, jak to bylo. Na jaře jsme měli sraz po 35 od ukončení ZDŠ (ono se to těžko počítá, když část spolužáků odešla po 8 třídě a část až po 9) A jak jsme si zavzpomínali :-) Zvlášť záchod byl opravdu originální - místnost s omyvatelně natřenou stěnou, pod kterou byl kanálek. Kluci se asi trefili, ale holčičky to měly těžké. Vedle byl klasický suchý záchod, kam se ovšem smělo jen s paní učitelkou, aby tam nikdo nespadl. Každý si pamatoval něco a vzpomínky jsme dávali dohromady. Škoda, že asi neexistuje žádná fotka ze třídy. Z venku ten dům vypadá stále skoro stejně.

    MAR_TINA: Asi chodily dopoledne do družiny, ale nevím, u nás snad každý bydlel s prarodiči v domku, takže dopoledne jsme byli doma s babičkou. U nás je to pořád tak trochu jako na vesnici, já to považuju za velkou výhodu. Děti pořád hrají na ulici badminton nebo fotbal, kreslí křídama, sousedi si navzájem hlídají zahrady. Já jsem hrozně ráda, že se nám kdysi podařilo koupit starší domek v mé rodné čtvrti a naše děti si to tu celkem užily. I tu školu jim nakonec dostavěli.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    AIJA: pravda, to jsme take byli rozdeleni na dve skupiny....


    RSZ: skolni jidelny, dalsi vec... :D :D
    RSZ
    RSZ --- ---
    VYHULENY_UFO: u pěstitelek sem si připadal jak Sisyfos, když konečně něco dozrálo, ze zadního vchodu jídelny se vyvalila tlustá kuchařka a utrhla/uřízla to, že prej se to použije v jídelně, ale samo třeba taková ředkvička nikdy k obědu nebyla, a že si jich ta tlustá píča odnesla...
    AIJA
    AIJA --- ---
    VYHULENY_UFO:
    U nás ještě ruština...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    kdyz uz se resi skola.... my meli jeste pulenou matematiku, cestina se delila na literaturu a sloh
    //hu-hudebni vychova, ob - tusim obcanska vychova, pv - pestitelska vychova (a to se mi zrovna hodilo, viz me id), tv-telesna vychova.
    AIJA
    AIJA --- ---
    MAR_TINA:
    U nás dopoledne byla možná družina. Později měli odpolední vyučování jen na druhém stupni.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    U nás se prý na směny učilo cca do roku 1980.
    Ale co dělali s těmi dětmi dopoledne, když ženy musely být všechny v práci vlastně povinně?

    A je zajímavé, že v ročnících s nedostatkem míst na ZŠ, bylo dost míst ve školkách. Moje teta do školky chodila a do školy šla na směny.
    NGANASAN
    NGANASAN --- ---
    ELDOUGO: to jsem miloval jako malej kluk
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    Tatra z rallye Paříž-Alžír-Dakar 1986 stále jezdí v Africe
    http://zpravy.e15.cz/...nergetika/tatra-z-rallye-pariz-alzir-dakar-1986-stale-jezdi-v-africe-1319231
    polečnost Tatra Trucks potvrdila nález jednoho z prvních soutěžních speciálů, který byl postaven pro první účast vozidel z Kopřivnice v maratónu Paříž-Alžír-Dakar 1986. Automobilka nyní jednává s vlastníkem stroje o jeho dalším osudu.
    ...
    Tatra T 815 6×6 VE, která tehdy startovala s číslem 635, dodnes bez jakýchkoliv zásadních technických problémů slouží francouzské cestovní společnosti New Gate Travel Jeana Philippa při plnění jeho pracovních aktivit ve státech západní Afriky.
    SKRU
    SKRU --- ---
    JENIIK: v praze modranech taky. dostaveli sidliste, nastehovaly se rodiny s detma a bratranek chodil snad do 2.a 3. tridy v tomhle rezimu - tyden dopoledne, tyden odpoledne, nez se dostavela druha skola.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam