• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHAKDY, KAM A NA CO aneb Natashin kulturní našeptávač
    MOTYLOJD
    MOTYLOJD --- ---
    Materidouska a Vres + Sbor Brezanskych Kastratu
    dnes 10.8. od 20:00 myslim klub Vagon!
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    FIN: osmyho rijna nejblizsi -- ve vagone. Mozna pudu, mozna ne ;)

    http://fastbirds.regia.cz/akce.html#actual
    HYNEK
    HYNEK --- ---
    Švankmajer ma vystavu -

    Eva a Jan Švankmajerovi: Jídlo
    Retrospektivní výstava 1958 - 2004. Jízdárna Pražského hradu 4. 6. - 19. 9. 2004, út - ne 10 - 18 hodin.
    Od 1. června probíhá v pražském kině Ponrepo kompletnostní přehlídka Švankmajerovy filmové tvorby, kterou připravil Národní filmový archiv (NFA).
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    A čítárna Unijazzu chystá na září taky pár kousků:

    13. 9. (po) 19:00
    Večer nakladatelství Clinamen – křest knihy HOVNAJS! (antologie české patafyziky 1982–2004). Vystoupí Ivo Medek Kopaninský, Viki Shock, Daniel Štverák, Eduard Vacek ad. Uvede Radim Kopáč.

    http://www.unijazz.cz/citarna.php
    MOTYLOJD
    MOTYLOJD --- ---
    ted sem tam byl a nastesti fakt zaviraj v jednu. Asi jim dam amnestii!
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Nenechte si ujít program Balbínovy poetické hospůdky na září:

    7.9. (út) 20:00 Jiří SCHMITZER (předprodej)

    12.9. (ne) 20:00 RADŮZA (předprodej 15.8.)
    13.9. (po) 20:00 RADŮZA (předprodej 15.8.)
    14.9. (út) 20:00 RADŮZA (předprodej 15.8.)

    23.9. (čt) 20:00 TA JANA Z Velké Ohrady - speciál s Vendelínem (předprodej)

    Toto je samozřejmě jen pár střípků z celkem zajímavého zářijového programu.

    Více na http://www.balbinka.cz/

    FIN
    FIN --- ---
    ESTEN: sakra, sakra - další věc, kterou budu muset prověřit. no, až na ně někdy budeš vyrážet, ozvi se...
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    jj. Tohle je neco ineho... a zminuju je hlavne kvuli tomu hendrixovi ;)
    SUNRISE
    SUNRISE --- ---
    ne, ta uřvaná je Táňa Poláčková
    FIN
    FIN --- ---
    ESTEN: je dost možné, že to je to, co já dřív znával jako janis joplin revival band - pokud je kaplanová ženská s nádherně uřvaným hlasem hodně blízkým originálu :-)
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    ...pridal bych "jimi hendrix & janis joplin revival band", je to skupina "fastbirds" + zpevacka pavla kapitanova... velmi dobre. hravaj ve vagone a v KD na opatove ;)
    FIN
    FIN --- ---
    z dílničky recezentovy...
    tak jsem viděl (a především slyšel) simon & garfunkel revival band (sami si pracovně říkají "groovey"). ačkoliv jsem se toho z počátku trochu bál, protože simonovy písničky s inteligentními a poetickými texty jednoduše jen vypadají a ve skutečnosti jsou poměrně náročné (což už zjistil kdejaký vrzal, který v důsledku zplodil paskvil) a garfunkelův skvostný hlas je na mužský hlas dost vysoký, byl jsem velmi, ale velmi spokojen. a když říkám velmi, tak doufám, že mým známým právě docvaklo, že jsem na hudbu spíš náročnější než ne. o novém provedení starých dobrých pecek ani nemluvím - imho 90 % přehrávačů plodí sračky. tihle ne. dlouho jsem včera sháněl někoho, kdo zajde, ale nakonec jsem našel a vyplatilo se - vcelku o hodně přišel každý, kdo tyto písničky má rád a čas si neudělal...
    technické údaje: jsou to dva brňáci, adam kubát a pavel křivák, hrají na dvě akustické kytary, 75 % repertoáru simon & garfunkel (a kromě profláklých pecek i ty méně známé - super!), jinak pár vlastních a vůbec ne špatných písniček a několik beatlesovek.
    takže až je někde zahlédnete, neváhejte...

    a malé shrnutí: z revival bandů, které jsem prozatím viděl a které se nám potulují po pražských klubech a hospodách, bych doporučil následující:
    janis joplin revival band
    the doors revival band (možná jich bude víc, v tom, který já myslím, hraje klávesy Pavel Turza)
    (carlos) santana revival band (viděl jsem je v rock café v obsazení basa, 2x kytara a 3x(!) bicí všeho druhu, dost nářez - i když nevím, jestli tak hrajou vždycky)
    no a nově simon & garfunkel revival band
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    byl jsem se podívat v Betlémské kapli na výstavě Evropská cena za architekturu. Je to jenom do pátku. Je to velmi krátká "výstava", spíš fotoprezentace nominovaných staveb z ČR za posledních 6 let. Nicméně, seděl jsem pak další hodinu u stolu, kde jsou k nahlédnutí tlusté katalogy zahrnující všechny finalisty, nejen ČR. Pokud máte kolem cestu, za 40Kč (20 student) to imho stojí.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    naseptavaci, naseptavaci.... co se da delat o vikendu v praze? :)
    WOOX
    WOOX --- ---
    hmm, udajne to nemelo pozadovanou informacni hodnotu, tak pro upresneni:

    Vary - rozumej Karlovy
    39. mezinarodni filmovy festival
    2-10.7.2004
    http://www.mffkv.cz/

    (spada pod odkaz na vystavu, koncert, zajimava akce a ...)
    WOOX
    WOOX --- ---
    vary vary vary vary .. ;-)
    WAELAND
    WAELAND --- ---
    Ve ctvrtek 8. cervence od 8 bude mit v klubu Bila Vrana solovy koncertik Hearn Gatbois na vsemozne bubny z vetsi casti vlastni vyroby, vrele doporucuju;) ( Bílá Vrána je v ulici Šárecké údolí 1, Praha 6; z metra Dejvická autobusem 107, 147, 160, 116, 350 nebo 355 do zastávky "V Podbabě". Nebo 107 či 147 do zastávky "Na Břetislavce".)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    25. cervence 19.30 divadlo v celetne
    spolecnost dr. krasy: blizi se den, kdy vas budu milovat
    prazska premiera
    vice zde: http://www.nyx.cz/code/index.php/discussion/2297/id/6027894;n=3cd9
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    12.6.2004 v 10,00 hod se v pražské botanické zahradě v Tróji otevře
    EXPOZIČNÍHO SKLENÍK
    FATA MORGANA


    Zahájení provozu skleníku pro veřejnost doprovodí
    VÝSTAVA TROPICKÝCH MOTÝLŮ
    12.6.-27.6.2004
    Tropickou část skleníku oživí stovky exotických motýlů Ameriky, Asie i Afriky, volně poletujících mezi rostlinami.


    Informace pro návštěvníky platné během výstavy motýlů
    od 12.6 do 27.6 2004
    * skleník bude otevřen denně od 9,00 do 19,00 hod
    * prodej vstupenek pouze v pokladně skleníku
    * vstupné:
    90,- Kč dospělí
    45,- Kč děti 3-15 let, studenti, důchodci, ZTP
    děti do 3 let zdarma
    220,- Kč rodinné vstupné
    http://www.botgarden.cz/sklenik/fata_fakta.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam