• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TORInyx :: pripominky uzivatelu
    VANEK
    VANEK --- ---
    BURKHAR: Jo, to mi nedávno udělalo u jiného serveru běžícího na Joomle se stejným formátem URL. Důvod mě nenapadá, hlavička vypadá OK.
    NYX
    NYX --- ---
    BURKHAR: nevim, dej do kudlanky a ja se na to nekdy podivam.
    VANEK
    VANEK --- ---
    KRALIK: Zase bez JS se Nyx používá dost blbě; pokud teda člověk nemá pokročilejší prostředky na to odstranit reklamu, ale overlib nechat.
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    Co je s klubem "Co vás vzrušuje" .... ? :((((
    HARALD
    HARALD --- ---
    LWEEK: musíš o tomto tématu debatovat nutně v systémovému klubu?
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    NAVARA: já doufám že nejsem moc offtopic. Teda alespoň nevím jestli existuje systémový klub pro podobnou polemiku.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    NAVARA: pak by ten PUSH modul mohl být řešení.

    nginx_http_push_module - Comet For The People
    http://pushmodule.slact.net/
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    LWEEK: bezi na nem i nyx ;)
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    NYX: jo takhle, chápu. Dost populární řešení je teď nginx (běží na něm třeba Deviant Art), který je údajně výrazně rychlejší než apache, a obsahuje docela fungující PUSH modul.
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    TUILE: hmmmm... co vypnout javascript/obrazky? :)
    nastavit auto refresh by nepomohlo? nebo ti refreshovani nyxu pozira tolik kapacity linky, ze pak uz neudelas vubec nic?
    nemas to lehky, holka...
    TUILE
    TUILE --- ---
    mam desne pomalej net.
    nacteni jednoho prispevku trva daleko kratsi dobu nez nacteni cely stranky. proto postradam rt funkce (ale ne zas natolik, abych si porizovala premiovku).
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    mě ty realtime vyskakovací okna občas dost mátly, když jich naskákalo víc, popravdě...
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    TUILE: jestli kliknes na ikonku nebo reloadnes stranku – nevyjde to v obou pripadech na jedno kliknuti, tj. stejne?

    nerozumim otazce



    vubec nerozumim tomu, ze nekdo RT funkce postrada :)
    pokud uz clovek zameri vlastni pozornost na prohlizec, je pro nej jedno zmacknuti F5 zalezitosti ±3 sekund. who cares?
    TUILE
    TUILE --- ---
    mam prosbu
    kdyz ted nefungujou rt funkce, nemohla by bejt aktivni ikonka vedle hodin a nebo ze by se objevovala ikonka dole mezi ostatnima navstevnikama diskuze?
    zy kdyz na ni kliknu, tak je videt, kolik mam neprectenejch a tudiz jestli mam refresovat a nebo ne.
    NYX
    NYX --- ---
    LWEEK: jsi videl ten graf, ne? ty rt funkce jsou nekolikrat narocnejsi nez vsechno ostatni na nyxu dohromady...a ty rt funkce vubec nepristupuji nijak k db, nebezi tam zadny muj kod apod, tj. s tim nehnu, chce to proste vymenit komplet za neco jineho.

    co se tyce db, php apod., vzdycky je samozrejme co optimalizovat, ale v tuhle chvili je proste problem nekde uplne jinde.

    on je taky problem, ze orbited funguje jako obecna proxy, skrz kterou je mozne z prohlizece pracovat s jakymkoliv protokolem...jestli je za tim treba irc, xmpp apod, je tomu jedno, ale diky tomu to ma asi zbytecne velkou rezii. nejake specializovane reseni by melo byt v tomhle smeru podstatne lepsi.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    NYX: Chápu, to je docela slušný load. Jinak to 5s zpoždění v zásadě nevadí. Není to nijak výrazně poznat. Člověk mnohem déle přemýšlí co vlastně napíše než je délka toho intervalu. :) Ale je fakt že skutečný RT má něco do sebe a je zajímavé hledat možnosti jak ho provozovat efektivně. Na čem teď vlastně nyx běží? Co profilování kódu, je dost optimalizovaný? Co komunikace s DB, je přístup vždy optimalizovaný scénáři? Střílím od boku, ale třeba by se dali nahnat nějaký bodíky tady. Jestli to jede na PHP mohu s případnou optimalizací pomoct, mám za sebou 10 let praxe psaní v PHP.
    EDASX
    EDASX --- ---
    EDASX: tento problem pretrvava =)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Mám připomínku k import RSS feedů do statusů: funguje super - ale nešlo by před něj vložit ještě název feedu ? (větina RSS feedů krátký název obsahuje .. a je jedno, jak to konkrétně bude vypadat...jestli ten název feedu bude hyperlink na zdroj feedu, a nebo to bude bez hyperlinku, to už jsou detaily).
    NYX
    NYX --- ---
    SKAFF: neda se to udelat proste anketou?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam