• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TORInyx :: pripominky uzivatelu
    QUIP
    QUIP --- ---
    PISKVOR: Bud v klidu, ceske prostredi je trosku schizofrenni. Pulka lidi se ridi CSN a pulka pravidly ceskeho pravopisu. Tvuj format rozhodne neni spatnej.

    Podle ČSN 01 6910 (2007) je to:

    7.6 Časové údaje
    Časové údaje se píšou sestupně, dvoumístně a oddělují se dvojtečkami. Hodiny, minuty a sekundy lze
    krátit značkami h, min, s nebo zkratkami hod., h., min.
    09:45; 03:25 h; 10:30:15
    V souvislém textu se hodiny, minuty a sekundy mohou uvádět též jednomístně.
    Příjezd v 07:10. Porada začíná v 8:00 hodin. Dostavte se v 9:15 hod.


    Podle pravidel pravopisu je mozne oddelovat hodiny od minut teckou.

    Nasel jsem na tohle tema i diskuzi, jenze problem je - co clovek, to nazor a skutecna autorita zadna :)
    Diskuse: [Typografie] Jak psát správně čas?
    http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=17&topic=46494

    (a ja nejradeji pouzivam zjednoduseny ISO format YYYY-mm-dd HH:MM:SS)
    SWT
    SWT --- ---
    PISKVOR: Njn, ono se to už dost zažilo a rozlišuje to málokdo ...

    ALESH: Mno, jak kterej, např NYX --- --- 19:43 --- 06:48 by asi mělo být správně NYX --- --- 19.43 --- 06:48 ... aspoň mám pocit že to druhý je nějaká informace intervalová, "jak dlouho" ... ale nikdy jsem nezkoumal, co to je
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ALESH: Aha, tak to jsem zdegenerovanej, já píšu všude HH:MM:SS.uuuuuu
    ALESH
    ALESH --- ---
    SWT: no tak si to myslim a cas na nyxu je snad spis to "bod na casove ose" ne?
    SWT
    SWT --- ---
    ALESH: hh.mm je správně pouze pro bod na časové ose (určení okamžiku = kdy se co stalo), pro interval (dobu trvání, jak dlouho něco trvá/lo) je správně hh:mm. Ovšem běžný Pepík už zdegeneroval na hh:mm pro oboje. Ono toho v češtině bohužel už zdegenerovalo mnohem, mnohem víc ...
    ALESH
    ALESH --- ---
    PISKVOR: ted te nechapu.. sparvny zapis casu je tusim HH.MM:SS
    NYX
    NYX --- ---
    OVECKA_MJ: ? Predtim to bud svitilo nebo ne, ted je tam cislo.
    NOP
    NOP --- ---
    NYX: Sekundy nám stačej. Teď nemáme ani ty, tak jakej by mělo smysl požadovat setiny.
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    Jeste dalsi neohlasena vec je, ze cislo poctu notifikaci se ted pocita jinak nez predtim. proc neni nejakej changelog? uz nekolikrat jsem vlezl do notifikaci a cumim jak puk a hledam mnohem vic upozorneni
    NYX
    NYX --- ---
    PISKVOR: se divim, ze nikdo tohle jeste nepozadoval v tom 44 klubu
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ALESH: Tam vidis desetiny sekund? ;)
    ALESH
    ALESH --- ---
    VECTOR: No tak se to ale spravne pise:)
    NYX
    NYX --- ---
    VECTOR: na bete je to jen protoze spolu s tim tam je dost zmen ve skinu pro ta mala rozliseni, tj. nechci to nasazovat na ostrou verzi nez se to dostatecne odlati a otestuje.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    KEJML: jen pockej, urcite prijde nejaka dalsi zrada, treba navrat k myslence nahradit jednu z dvojtecek u casu obycejnou teckou ;))
    KEJML
    KEJML --- ---
    VECTOR: Tak nejdřív beta pro nás křiklouny, ostrá pro ostatní bude jistě následovat.

    Každopádně Nyxi dík za vyslyšení lidového nářku.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Jestli tomu rozumim spravne, protoze predtim nikdo kdo pouzival betu neprotestoval proti zmene data, se ted zmenila na normalnim nyxu (kde vsichni protestuji), ale v bete je klasicka puvodni verze? :)
    Zaplatpanbu teda, presel jsem na betu, ale pripada mi to dost komedialni.
    NYX
    NYX --- ---
    KOC256: ono to pocita s mistem na dve tlacitka, co se tam vyskytuji jen nekdy. a nechce se mi tam zas davat milion podminek uplne pro kazdou variantu.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Aha... ono to funguje podle rozliseni... jen nechapu proc se meni ikony odhlasit a napoveda ve chvili kdy uz desitky ba stovky pixelu se to menu dale neroztahuje :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NYX:
    No pravdou je ze ten Outlook me tim sere neskutecne... ale to proto ze to je pracovni nastroj a potrebuji vedet ze mail prisel v 13,27 a ne "včera" :). A na NYXu osobne nepotrebuji vedet zda ten cint byl presne v tolik ti v onolik... a pokud ano tak me nezabije se podivat na ten title...

    Pravdou ale je ze pokud to nikomu nevadilo tak proc z toho delat problem a menit to :)

    QUIP:
    to me tolik neoslovilo... a neni to muj pripad ;-)

    A teda ted mi v novem okne prebliklo zmenene menu na ikony :) to se mi vubec nelibilo :D
    QUIP
    QUIP --- ---
    KOC256: krom toho, co ted nalinkoval NYX si precti treba i to co jsem popsal ja:
    [ QUIP @ nyx :: pripominky uzivatelu ]

    Problem relativniho urceni casu ("vcera", "pred 5 tydny") je ten, ze kdyz se na takovy zaznam podivas v jiny cas, tak uz nevis, kdy skutecne ta udalost nastala. Tzn. kdyz si nekdo ten prispevek zkopiruje, nebo si ulozi stranku, nebo ji ma delsi cas otevrenou v tabu, tak takova informace, kterou ty navrhujes, prestava byt pravdiva a uzitecna.
    Nejde o konzervatizmus, ale o praktickou pouzitelnost.
    NYX
    NYX --- ---
    KOC256: tady mas nejaky souhrn duvodu co tu zaznely [ NYX @ nyx :: pripominky uzivatelu ]
    KOC256
    KOC256 --- ---
    QUIP:
    no treba se mylim, ale neni nize stale dokola psano KONZERVAMA ze cokoliv noveho je zlo?

    OK uz mlcim jen jsem chtel prispet svoji trochou do mlyna...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam