• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAATHAPostmoderni Filosofie
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    KHALAVERA: buhehehehehehehehehehehe, to je fakt dobré!
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    k, now for smthng cmpltl dffrnt :D rozpadli se oasis...

    Earlier it was announced the band had cancelled their second gig in the space of a week because of "an altercation within the band". Rumours at the time of publication that the brothers had fallen out after a heated debate about Jacques Derrida and the death of the author with Noel subscribing to a hard line Plato/logocentric position with Liam unable to convince him of the need to consider "fookin' Roland Barthes" remain unconfirmed.

    http://thequietus.com/articles/02619-oasis-split-nationa
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JESSIEATREIDES: nicmene diky, ze jsi diskusi vratila odborny status :-)
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JESSIEATREIDES: foucault jako polointeligent povazujici ayn rand za filozofku? ts, ts, ts :-)
    ROM
    ROM --- ---
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    ano, to mezi polointeligenty považujícími Randovou za filosofku bývá docela běžné (že myšlenky vzpírající se jejich pozitivistické hlavince považují za mlžení...)
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    ARGONC: aha. lingvistika. dekuji. (ja osobne se priklanim k nazorum - foucault? -, ze jeho vyjadrovani je metoda "teroristickeho mlzeni".)


    ostatne, sokaluv hoax je peknym prikladem, jak je to s tou lingvistickou odbornosti :-)

    HIGHLIFE
    HIGHLIFE --- ---
    KHALAVERA: no jo, ale co podle zizka (krome nej samyho, lacana, marxe a lenina) nespoluvytvari ideologii pozdniho kapitalismu :)
    ARGONC
    ARGONC --- ---
    LUBOB: Přečíst bylo myšleno v tom užším smyslu slova (ne v tom čistě mechanickém). Argumentuji na to, že není postmoderna postmoderna odborná. Kdo četl (a snažil se vstřebat a hermeneuticky trošku uchopit) něco od Deridy, záhy pochopí, že užívá minimálně krajně odborné termíny – je tedy zřejmá lingvistická odbornost. Například jedno slovo, kterému jsem u Deridy nerozuměl, jsem našel až ve velkém lékařském slovníku (a už jsem ho zase zapomněl, jak shledávám:-). Čtení Deridy předpokládá znalost mimořádné sumy odborných termínů z nejrůznějších oblastí. Snad už je jasnější, v jakém smyslu jsem zamýšlel svůj příspěvek.
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    GENERALLZ: In Organs without Bodies (2003), Slavoj Žižek claims that Deleuze's ontology oscillates between materialism and idealism, and that the Deleuze of Anti-Oedipus ("arguably Deleuze's worst book"), the "political" Deleuze under the "'bad' influence" of Guattari, ends up, despite protestations to the contrary, as "the ideologist of late capitalism".
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    co takhle nejakou smysluplnou otazku?
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    no vyborne, tak to je jak podle ocekavaneho mustru, ale co treba nejaka smysluplna odpoved?
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    LUBOB: nj, jen hlupák by tomu nerozuměl :))
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    aby čověk mohl provozovat čtení pro čtení, tak klidně může zůstat u chroustání trpajzlíků vod pračeta. :)

    proti gustu žádnej dyšputát ale. Anything goes.
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    no právě
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    ARGONC: tomu nerozumim. pripada mi to jako definice kruhem. k tomu abych "rozumně" uchopil derridu potrebuji co presne?
    k precteni derridy potrebuju akorat jeho texty & umet cist.
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    uf
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    VIR_KENNY: dybych rekl GENERALLZovi at si strci pravo-levo do prdele, tak by se strhla bitka. :)
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    pravicovej filozof, juj
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    GENERALLZ: Niklas Luhmann např.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam