• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISJung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
    DAW
    DAW --- ---
    ALBERTO: Moc pekny stranky, ale rek bych, ze ti v tom neco schazi.. Nechci tady pusobit, jako nekdo, kdo tomu rozumi lip, ale divam se na to zase z jineho pohledu a ten mi tam chybi.. Z tohoto pohledu jsou archetypy, ktere popisujes neuplne a vnitrne rozstepene.. Archetyp moudreho starce je vnitrne provazan s archetypem zvidaveho neznaleho zaka, archetyp matky s archetypem ditete a tak dale... To se oznacuje jako zdvojeny archetyp.. kazdy totiz v sobe obsahuje i svuj protiklad ... Lidske vedomi hleda jednoznacnost a je pro nej tezke zkloubit zdanlive protiklady do jednoho obrazu.. ale ten obraz bez toho nikdy nebude uplny..
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    ALBERTO: dobré :)
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    Vážení příznivci C.G.Junga, dovoluji si vás pozvat na své stránky, kde se věnuji interpretaci archetypů jako je anima, animus, persona, stín, koré atd. (které samozřejmě už dobře znáte) s ilustracemi se světa umění. Možná vás budou zajímat další články související s psychologií, grafologií a uměním. :-) http://ografologii.blogspot.com/search/label/Archetypy
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ok, syncka na psyčku (mám neodbytné dejá-vu, že už jsem to někam psal, ale nevidím to tady): v tom hipísáckym pseudohradu kde se to konalo byly jedny schody v přízemí vyskládané mozaikou na povrchu a tak jako nějak prostorově organicky, nepravoúhle tvarovaný, tak povídám "ty jo, to je úplnej Gaudí" - a ráno jdem, a na jedný zaparkovaný dodávce je nápis Gaudí s.r.o. :-) mírně intelektuální synchronicita - že když jsem byl v pátek u zubaře, tak tam z neznámého důvodu mezi reklamami na pasty na zuby visela fotka chrámu Sagrada Família (od Gaudího), to je už zcela mimo :-) (inu, některé memy člověka poznamenají nadosmrti :-)

    ok, další konkrétní synchronicita: čtu si tuhle v posledním Gibsonovi (Spook country) jak střílej do nějakýho kontejneru (čím a co v něm je a za jakým účelem tam dělají ty díry je offtopic) a popisujou, jak se okolo těch děr z toho dovnitř ohnutýho plechu oloupe barva - a ten samý den jedu na kole, vidím dopravní značku prostřílenou z nějaký pořádný bambitky (díry jak hrom) - a okolo děr oloupaná barva, přesně jak to líčil Gibson.

    tyhle dvě synchronicitky mají tu výhodu, že vůbec nic neznamenaj, takže se o nich snadno mluví. navíc je to takový typ synchronicity, kdy jeden "konec" té spojitosti je vlastně v nějakým textu (ať už nápis na autě, nebo nějaká kniha...), takže to vlastně není "pravá" synchronicita... podle mě...

    FIDEL: seš nějak mimo, tyjo. nejvíc jetý trosky (obou pohlaví) sem teda fakt vždycky viděl na jiných akcích... :-) oholit se vždycky nakonec může každý (a je to občas fajn, popravdě :-) ), ale některý lidi na sobě provádí jaksi, ehm, celkem nevratné změny, které ehm, jsou docela hodně vidět.... jinak rozjíždět tu flame o preferovaných formách kalby je asi offtopic... shrnul bych to tak, že až reklamy na psy akce uvidím ve zprávách na Nově, tak na ně asi jezdit přestanu.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    FIDEL: roven bohu se jeste necitim, ale dik za kompliment... a ted uposlechni bozsky prikaz a padej plevelit jinam...
    FIDEL
    FIDEL --- ---
    boze ty si hlupak, uz ani zasmat se na ucet hipizackyho psycka clovek nemuze...vis co ja se budu smat cemu chci a na co chci budu i reagovat a kdyz mi neco prijde blbe, tak to nebudu skryvat... ty see venuj tomu aby ses dal do poradku;)
    krom toho(jen pro tve info) v tom xchaosove prispevku nic k reakci nebylo(doslova:) a kdyz se tu nic nedelo tak ja nakroutil par dratu;)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    FIDEL: hovno ideova policie, ale nevim, proc kdyz XCAHOS pise o synchronicitach na psysku, tak si z toho vyberes ten psy a pak jeste nahodis svuj, v tomto priapade, jalovej komentar o hodnote nula cela nula...
    sam ses sobe policajt....
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    spelling nazi! for president
    FIDEL
    FIDEL --- ---
    boze, ideova policie uz i tady, to je naka nemoc na nyxu, za chvili vsici jen sleduji dodrzovani a nedodrzovani netikety a podobnych zhuverilosti...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    FIDEL: neprud =) a ses OT...
    FIDEL
    FIDEL --- ---
    :))
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    FIDEL: kdyz te to dostane na MoBIo tak se teda oholim no ;-)
    FIDEL
    FIDEL --- ---
    chlupaty nohy hipizacek v dlouhej suknich;)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    FIDEL: co mas ve stinu? ;-)
    FIDEL
    FIDEL --- ---
    fuj psytrance:))
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    XCHAOS: a to jest?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Tak na psytrance akci na čarodějnice jsem zažil dvě docela pěkné, a víceméně "objektivní" synchronicity (první celkem triviální - svět je prostě malý, a že si prohlížím stejnou YouTube jako VJoé, to nepřekvapí - ale na druhou synchronicitu mám dokonce svědkyni a je méně triviální... pokud teda nešlo o dodávku majitelů objektu).
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    ALISTAIR: rekla bych ze to jak vytvaris ten uceleny utvar (a ono se to dokonce dela samo), tak proste nejak zkoherentnujes svoje prozivani do symetrie... mandala jako archetyp celku... nevim, taky cumim
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    YMLADRIS: Úžasný, zaseknul jsem se na tom asi hodinu :)
    http://www.myoats.com/otherpeople/Designs.aspx?u=alistair

    Zajímalo by mně, co je na tom tak ... atraktivního.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    TOOM: jj, je to mozny, ja toho do nej zas tak moc neslysel, tak rikam: aspon ze je to inteligentni clovek....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam