• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISJung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
    GENUINE
    GENUINE --- ---
    WHOOOSH: nemam :) ale je fakt ze ted na motiv ufouna narazis vsude ;)
    WHOOOSH
    WHOOOSH --- ---
    GENUINE: nemáš špatnou zkušenost z firmou Alza? :D

    já se docela divím, že mě ten hnusnej mužík nestraší ve snách :D
    WHOOOSH
    WHOOOSH --- ---
    já četla, že UFO je podle Junga archetyp, který se začne projikovat ven tehdy, když si ho dotyčný neuvědomuje (jako cokoli jinýho). je to projekce, která je ale rozhodně významná. chce toho člověka upozornit na jednostrannost vědomí, disociaci (schizofrenie je extrémní disociace komplexů). motiv talíře, kulaté věci je vlastně symbol celistvosti. nevědomí ten symbol produkuje, aby právě potlačil tu disociaci.
    důvod, proč je těch pozorování teď víc, prej tkví v tom, že vnímáme strach z přelidnění, je v nás idea přestěhování jinam a právě mnozí ti, kteří se s UFO setkali (projekce nebo sen), často vypovídají, že se UFOni chtějí na Zemi nastěhovat
    LOOK
    LOOK --- ---
    v knize tajemno na obzoru jung rozebira fenomen ufo, necet jsem bohuzel, mozna by tam bylo i neco o mimozemstanech
    GENUINE
    GENUINE --- ---
    uz nezda, ale zdavalo. doktor rikal ze to jsou bezny hypnagogicky halucinace co jeste tak obcas vidam, nic neobvyklyho. verim mu :) jen vim ze jung to prave pres ty sny zkoumal, tak mne zajimal pohled jinyho psychologa.
    on to muze byt taky nejaky archetyp, jako kdysi kozel, dabel, demon, velka matka atp. akorat neco noveho reagujici na informacni boom :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    GENUINE: jo, kamarade. jestli se ti vo me zda, tak to mas fakt problem. ale nevim jestli ti jung poradi.
    GENUINE
    GENUINE --- ---
    aha diky za obazne info. nefetuji, ale zkusenosti mam. mam schizofrenii ale myslim ze ted uz celkem uspesne prelecenou.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    GENUINE: dneska v postmoderne si kazdej clovek zije svou originalni smes pribehu, hodnot, vztahu a vseho. Emzak muze tobe vyjadrovat neco naprosto jineho nez mne. Junguv point je, ze skrze porozumeni snum muze komunikovat s vnitrnimi castmi tebe, ktere treba nejsou obvykle tak videt. Jungian by se te ptal na asociace kolem toho snu, pocity, chtel by vic snu, nechal by te kreslit, asociovat, ruzne by zkousel odpojit bezneho logickeho Genuina a nechat vice promluvit emzaka v tobe. Zjistit jaka je jeho funkce v tvem systemu, co ti prinasi, proc se objevuje ve snech, a pokud ti to vadi, tak jak najit treba nejakou spolupraci.

    Pojem blud psychologie imho moc nezna. Dneska se prgamaticky spis resi, nakolik te veci vynorujici se z tveho podvedomi obtezuji, omezuji, ohrozuji. Tj. zda je to "normalni" (uz moc fetujes, pokud fetujes) nebo uz je to znak ze ti mozna hrabne (propukne dusevni choroba) atd. Tj. psycholog s tebou bude resit tvuj vztah k tem jevum...
    GENUINE
    GENUINE --- ---
    no, nikde na netu jsem nenasel junguv nazor, jako proc se tohle lidem stava, jestli to je nejaka fixace na matku nebo tak podobne ...
    moderni psychologie rika ze to jsou bludy ne? ale jung mel tusim jiny nazor, a ja ho proste nikde nenanasel nevycetl.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    GENUINE: a k čemu by Ti v tomhle podle Tebe pomohl někdo kdo má nastudovaného Junga? Výklady snů dělají čakrabáby a ne psychologové :)
    GENUINE
    GENUINE --- ---
    je tady nekdo kdo ma nastudovaneho junga? ;)
    zajimalo by mne co znamenaji vize hlav mimozemstanu, semtam docela jasna hypnagogicka halucinace celeho sedivaka, a nekdy zreni oci sedivaku.
    jsem hledal na netu nejaky vyklad co to podle neho znamena, jako s tim nevedomim a tak, ale nic jsem nenasel.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    Integral Options Cafe: Mark Vernon's Series on Carl Jung
    http://integral-options.blogspot.com/2011/06/mark-vernons-series-on-carl-jung.html

    KASTA
    KASTA --- ---
    WHOOOSH: s tím bych asi souhlasil, vždycky je to trochu zjednodušení tyhle popisy, ale líbí se mi to rozdělení na fyziologickou a psychologickou oblast - archetyp a pud spolu rozhodně souvisí, možná bych ještě řekl že pud generuje energii (libido) která oživí archetyp, trochu jako třeba řeka (energie pudu) vlévající se do svojí delty vytváří (z vesmíru viditelný) komplikovaný obraz (archetyp)....

    mě teď momentálně nejvíc zajímá vztah vědomí vs. nevědomí v každodenním životě, začínám konečně chápat o čem je ta individuace, nebo třeba ten tolik opěvovanej a zatracovanej přenos... přijde mi že na tomhle vztahu (jak spolu vědomí a nevědomí dokáže komunikovat a "spolupracovat") závisí téměř všechno...
    WHOOOSH
    WHOOOSH --- ---
    no a hned po tom, jak jsem tady to pastla, se mi stala "nyxová" synchronicita :))
    WHOOOSH
    WHOOOSH --- ---
    listovala jsem zpět a měla bych něco k tý květnový debatě pud x archetyp

    nejvýstižněji je ten rozdíl popsán ve Slovníku základních pojmů (Daryl Sharp)

    archetyp a pud samozřejmě nelze ztotožnit. archetyp je vlastně obraz pudu
    rozdíl je v energii
    dá se to znázornit spektrem, kdy pud leží v infračervený a archetyp v ultrafialový oblasti
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    ahoj, pro Brňáky, info o pořádané přednášce :
    pátek 14.10, 18:00, Divadelní fakulta JAMU, Mozartova 1, Brno
    učebna č. 104 – velká posluchárna

    Ervin Široký, Ph.D.

    Mezi skutečností a snem - sen v psychoterapii

    Poplatek za přednášku je 70,- Kč

    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    pry fajn uvod do junga

    The New Atlantis » Psychology's Magician
    http://www.thenewatlantis.com/publications/psychologys-magician
    WHOOOSH
    WHOOOSH --- ---
    vzpomněla jsem si na CERN, neutrina a rychlost částic... :o)

    "Dříve či později se atomová fyzika a psychologie nevědomí významně sblíží, protože obě, nezávisle na sobě a z opačných stran, pronikají do transcendentní oblasti, první s představou atomu, druhá s představou archetypu."

    "Musíme mít stále na paměti, že to, čemu říkáme "archetyp", je samo o sobě nenázorné, ale jeho účinky, totiž archetypické představy, znázornění umožňují. Se zcela podobnou situací se setkáváme ve fyzice. Existují tam nejmenší částice, které jsou samy o sobě nenázorné, ale mají účinky, z nichž možno odvodit určitý model. Takové konstrukci odpovídá i archetypická představa, tzv. motiv či mytologéma.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    NOXNOCTIS: bingo, pěkně popsané to, o čem se stále více hovoří jako o "closed-minded" nebo "narrow-minded", bohužel i současné vzdělávání, až na zářné vyjímky, většinou reprezentované konkrétními pedagogickými osobnostmi, je metodou jak správně nastavit pozadí, aby se mysl netoulala po jiných rovinách uvažování. Na druhou stranu, přílišná extravaganze uvažování vede víme kam... ztrácí pak střed.
    KASTA
    KASTA --- ---
    WHOOOSH: obzvlášť ten druhej opravdu oceňuju!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam