• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISJung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
    TYET
    TYET --- ---
    četl jste někdo Červenou knihu?
    BROKEN_DREAMS
    BROKEN_DREAMS --- ---
    WHOOOSH
    WHOOOSH --- ---
    zase ta TV. jedna zpěvačka řekne "slavík", zrovna mám otevřený na kompu mapy, kouknu, kde mi leží šipka a tam ul. Slavíkova :D
    LOOK
    LOOK --- ---
    STEPNI_VLK: imho ne, je tam mozna normalni kauzalita. A zpusobi ze si broukas od rana melodii i ze vyjde clanek. A je jen tobe nezname.
    WHOOOSH
    WHOOOSH --- ---
    STEPNI_VLK: jo :)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Když tu pořád píšeš o těch synchronicitách.. já zažil následující. Jednou jsem si od samého rána broukal melodii ze seriálu Přátelé zeleného údolí a nemohl se jí zbavit. Pak jsem se někdy kolem poledne dostal na net a tam na mne na Seznamu praštil do očí nadpis bulvárního článku, který zněl Neskutečná proměna … Takhle dnes vypadá hvězda seriálu Přátelé zeleného údolí. Co myslíte, je to synchronicita nebo ne?
    WHOOOSH
    WHOOOSH --- ---
    zrovna mě pobavila jedna synchronicita :-)
    koukám na nyxu na nějakou fotku, dostala jsem se k ní fakt jak slepej k houslím. co je na tý fotce primárně zachyceno, je podružný, ale v pozadí vidím malinkatou postavu mýho bejvalýho, který ale vůbec nesouvisí s tím, co má být na fotce zobrazeno. a v tu chvíli mi dojde SMS od ségry, že ho včera viděla v televizi v nějaký debatě :o)

    televize a počítač jsou u mě vůbec nejčastější účastníci synchronicit, těch drobných slovních. když čtu nějaký text a zároveň něco hraje (film), tak to jenom lítá - shody slov, spojení
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    WHOOOSH: aha, promiň, já si Tě spletl s jiným id :)
    WHOOOSH
    WHOOOSH --- ---
    DARJEEL: jak to myslíš? mně se o UFO nezdálo :)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    WHOOOSH: a co Ti to povědělo o Tvých snech?
    WHOOOSH
    WHOOOSH --- ---
    pozn. k UFO: jestli to vyznělo tak, že se tímto Jung s fenoménem UFO vypořádal, tak pardon. tak to rozhodně není, nejde o nějaký závěr
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    opět pro Brnáky:

    Collegium Jungianum Brunense Česká společnost pro analytickou psychologii
    a Divadelní fakulta JAMU v Brně

    zvou všechny zájemce na veřejnou přednášku

    PhDr. Karla Plocka

    GENEZE RECEPCE ANALYTICKÉ PSYCHOLOGIE A DÍLA C. G. JUNGA U NÁS

    Zamyšlení odborného redaktora a spolupřekladatele nad průběhem zpřístupňování analytické psychologie v naší vědě a kultuře
    u příležitosti dokončení českého překladu Výboru z díla C.G.Junga

    Čas a místo konání:
    sobota, 17.12. 2011 ve 14 hod.
    Divadelní fakulta JAMU, učebna č. 104, Mozartova 1, Brno
    Poplatek za přednášku je 70,- Kč. Pro členy ČSAP 50,- Kč.
    WHOOOSH
    WHOOOSH --- ---
    jsem su půjčila v knihovně tu knížku o UFO "Tajemno na obzoru"

    Jung tam mj. píše o dvou středověkých kolektivních vizích - tzv. Norimberský leták (duben 1561) Basilejský leták (srpen 1566)

    tyto vize považuje za analogické těm v současné době - psychologické pozadí je stejné (např. strach ze smrti, z velké katastrofy). akorát, že v dnešní technické době to odpovídá (převážně) čočkovitým útvarům kosmických lodí, kdežto ty středověké vize odpovídají spíše dělovým koulím a kanónům - to jsou ty válcovité útvary na obrázku, které zase korespondují s dnešními pozorováními, že jednotlivé lodě patří k jedné mateřské válcovitého tvaru. na obrázcích se objevuje taky kopí (nebo analogicky to, co vniká dovnitř), tedy mužský princip, který v dnešní době má podobu např. lodí doutníkového tvaru



    GENUINE
    GENUINE --- ---
    WHOOOSH: nemam :) ale je fakt ze ted na motiv ufouna narazis vsude ;)
    WHOOOSH
    WHOOOSH --- ---
    GENUINE: nemáš špatnou zkušenost z firmou Alza? :D

    já se docela divím, že mě ten hnusnej mužík nestraší ve snách :D
    WHOOOSH
    WHOOOSH --- ---
    já četla, že UFO je podle Junga archetyp, který se začne projikovat ven tehdy, když si ho dotyčný neuvědomuje (jako cokoli jinýho). je to projekce, která je ale rozhodně významná. chce toho člověka upozornit na jednostrannost vědomí, disociaci (schizofrenie je extrémní disociace komplexů). motiv talíře, kulaté věci je vlastně symbol celistvosti. nevědomí ten symbol produkuje, aby právě potlačil tu disociaci.
    důvod, proč je těch pozorování teď víc, prej tkví v tom, že vnímáme strach z přelidnění, je v nás idea přestěhování jinam a právě mnozí ti, kteří se s UFO setkali (projekce nebo sen), často vypovídají, že se UFOni chtějí na Zemi nastěhovat
    LOOK
    LOOK --- ---
    v knize tajemno na obzoru jung rozebira fenomen ufo, necet jsem bohuzel, mozna by tam bylo i neco o mimozemstanech
    GENUINE
    GENUINE --- ---
    uz nezda, ale zdavalo. doktor rikal ze to jsou bezny hypnagogicky halucinace co jeste tak obcas vidam, nic neobvyklyho. verim mu :) jen vim ze jung to prave pres ty sny zkoumal, tak mne zajimal pohled jinyho psychologa.
    on to muze byt taky nejaky archetyp, jako kdysi kozel, dabel, demon, velka matka atp. akorat neco noveho reagujici na informacni boom :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    GENUINE: jo, kamarade. jestli se ti vo me zda, tak to mas fakt problem. ale nevim jestli ti jung poradi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam