• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISJung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ARGANNAH: jj, jasný, tak hodně štěstí ,)
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    DARJEEL: To je právě to, že to mohlo klidně vyjít pod úplně jiným jménem a já zas nejsem taková hrozná znalkyně každé řádky Jungova díla. Ale když neví nikdo ani tady, tak to zřejmě prostě v češtině nevyšlo. Upřímně, jsem ráda, ušetří mi to čas při hrabání v knihovně. :)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KASTA:)

    tuhle symboliku si už nějaký čas užívám hodně doslovně a je to výýborný :o)
    KASTA
    KASTA --- ---
    DARJEEL: jojo, taky to znám, samozřejmě :)

    vypadá to, že mě teď čeká ta část Juga, který jsem se dlouho vyhýbal: alchymistická symbolika :)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KASTA: super :) mě tohle rozdělení baví, i když osobně jsem si spíš svého času ulítaval na "ženských esencích" skrze řecká božstva: Athéna, Afrodita, Héra, Artemis... docela mě baví se koukat na žencký přes tohle prisma a sledovat, jak jim tyhle jednotlivý aspekty fungují, který je dominantní apod. ,)
    enjoy ,)

    a přenos, njn, věčné téma, taky to furt řeším :P
    KASTA
    KASTA --- ---
    navíc mě to teď hezky nasměrovalo k přenosu (je to v té části knihy), pro mě momentálně zajímavý téma :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    DARJEEL: jo, moc díky, dohledal jsem to v tom auditku rychle: Jung, C.G. (1999): Výbor z díla. Svazek III. Brno: Nakladateství Tomáše Janečka. str. 170. Jsem ani nevěděl, že to mám doma :)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    REVAN: hlavně žeš to byl Ty, kdo mi v nějakým magickým auditku tak před rokem tvrdil, že žádné stupně animy rozhodně Jung žádné ze svých knih nezmiňuje :))) a koukám, že už seš v tom kovanej, no tak fajn...
    KASTA: imho ten odkaz (i s nějakou obsáhlejší citací) zmiňuji buď v auditku magie, telepatie, napřirozeno etc. nebo magie*hermetika*kabala... vzhledem k tomu, že do těchto auditek masově nepřispívám, tak to půjde přes tag mého id asi docela snadno dohledat, pokud to někdo nepročistil. Každopádně to je zmiňované ve výboru z díla, tuším 3 díl, nebo 2? Nevím :)
    ARGANNAH: česky asi ne, česky vyšlo asi jen to, co tu pastoval censorfucker, takže pokud to tam není někde schovaný jako esej, tak asi česky není ,)
    KASTA
    KASTA --- ---
    ARGANNAH: v pohodě, mně přišlo, že hledáš něco, o čem si jen tak zaslechla a neznáš ani název tý knížky. Tak jsem ze zvědavosti mrknul na google a tohle mi vyběhlo, tak jsem si řekl, že ti bude k něčemu aspoň znát název v angličtině a pak se zkusit doptat, jestli se to dá sehnat v češtině...
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    KASTA: jako uznávám, že ten příspěvek je dost negramotný, upřekládala jsem se dneska k smrti a podle toho vypadají moje vyjadřovací schopnosti ;)
    KASTA
    KASTA --- ---
    aha, já to pochopil, žes to nenašla vůbec... tak pardon :)
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    KASTA: No ale proto se tu na to ptám, anglické vydání si umím najít sama - překládám něco, kde se z toho cituje, tak abych věděla, jestli už to někde v češtině existuje a mám to lovit. :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    ARGANNAH: ja vygooglil tohle:

    Visions: notes of the seminar given ... - Carl Gustav Jung, Claire Douglas, Mary Foote - Google Books
    http://books.google.com.co/books/about/Visions.html?id=Gkx18B4Wkn0C

    jestli vyšla v češtině netuším...
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    Prosím vás, říká vám někomu něco Jungovy "The Vision Seminars"? zřejmě to vyšlo v angličtině jako souhrn nějaké praxe, které souvisela s Christianou Morganovou, nicméně já bych potřebovala vědět, jestli to vyšlo v češtině a pokud jo, tak pod jakým názvem, protože v češtině . Google se mnou v tomhle ohledu nějak nechce kamarádit a v Jungově bibliografii jsem nenšla nic, co by bylo kandidátem na český překlad téhle věci, tak třeba ví nějaký zdejší odborník.
    KASTA
    KASTA --- ---
    REVAN: já myslím, že jako vývoj je to myšleno všeobecně, pokud v životě proběhne dozrávání, individuace.... spousta lidí se zasekne na nějakým stupni navždy..... a taky různý stupně odpovídají různým období vývoje lidstva...
    REVAN
    REVAN --- ---
    Ty fáze Anima jsou sice zajímavé, ale v praxi běžně potkávám ženy, které obdivují 4) Moudrého rádce, ale za partnera si vyberou buď 1) Atleta, nebo ty vypočítavější 2) Plánovače. Moc vývoje v tom nevidím.
    KASTA
    KASTA --- ---
    PETJULE: jo díky, to jsem hledal, já měl za to, že to bylo na sněžníku a on to byl tenhle blog :)

    Každopádně kdyby náhodou někdo věděl odkaz přímo na Jungovu knihu, budu za něj taky moc rád...
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    KASTA: konkrétně knihy nevím, ale základní info se dá najít na en wiki a na webu o grafologii...

    http://en.wikipedia.org/wiki/Anima_and_animus
    http://ografologii.blogspot.com/2008/05/animus.html
    http://ografologii.blogspot.com/2008/05/anima.html
    KASTA
    KASTA --- ---
    CENSORFUCKER: ja se bojim, ze to tam nebude, vetsinu tech knizek mam doma nebo jsem cetl, ale tohle jsem tam nenasel...
    KASTA
    KASTA --- ---
    nevíte někdo, kde Jung píše o těch 4 stupních Anima/Animy? Je to někde v tom Výboru z díla? Dřív to bylo na sněžníku, ale už to zmizelo a nikde v originále to najít nemůžu... díky moc :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam