• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  YMLADRISJung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
  MEA
  MEA --- ---
  DARJEEL: nečetla jsem ji, už na ni mám rezervé v knihovně :). kdyby ale z toho plynula tendence k doměnce, že tím pádem o tom vlastně nic nevím, tak to rozhodně neznamená, že to je fakt.. případná doměnka, že např. nevím, že Jung trpěl psychozami, které jsou určitým ukazatelem pro možnost schizofrenie, by byla zcestná.

  dále.. není třeba z počátku číst většinu informací a hned si nechat "vše" objasnit, aby rozum dokázal napovědět, co se v člověku při tvorbě děje, jaké obraz vykazuje tendence pro jaké odchylky atp.

  K tomu malému bezvýznamnému mínus, které má někdy tendence nasrat, hlavně, když je imho mimo, poznamenávám - je zbytečné.

  STRYX: jj, o sochaření vím, ale o stavitelství jsem netušila :) jeho sochaření mi prozradila socha, co rozmlátil, časem pohledám něco víc, nyní potřebuju hlavně malbu, kresbu.. ale kdybys věděla něco víc o jeho sochách, tak budu ráda

  SCHWEPZ: to si projektoval i postavil? jinak za mne se tam slovíčko "jen" nehodí, pač barák nepostaví "jen" tak někdo a barák není "jen" tak něco :)

  ..............................................

  Zkusil by někdo prosím Jungův obrázek níže postnutý, čistě dle svého rozumu a vnímání, popsat?
  Jak na něj působí, co tam vidí atp...?
  ( [ MEA @ Jung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ... ] )
  SCHWEPZ
  SCHWEPZ --- ---
  STRYX: Co já vím, tak stavěl jen Bollingen; snad třikrát ho rozšiřoval, nakonec i s tou věží. O jiných domech nevím.

  STRYX
  STRYX --- ---
  MEA: Take socharil a stavel domy... :o)
  DARJEEL
  DARJEEL --- ---
  MEA: jsi ten red book nečetla, ani o ní, jak ta kniha vznikala, že? když si přečteš aspoň pár řádků na wiki, tak Ti to bude dávat větší smysl... proč jsou některé ty obrázky tak psychotické
  MEA
  MEA --- ---
  no tedy.. klobouk dolu před jeho tvorbou..  osobně to na mne působí "schizo" (např. v porovnání s ukázkami děl z prinzhornovy sbírky), takový psychoticko-neurotický, ale krásný
  MEA
  MEA --- ---
  DARJEEL: dík, skvělý, to je ono
  DARJEEL
  DARJEEL --- ---
  MEA: red book, tam je toho dost...
  MEA
  MEA --- ---
  prosím o odkaz(y) na dochovanou uměleckou tvorbu junga, poměrně to spěchá a na guglech úspěšně nenacházím
  WIN_KLO
  WIN_KLO --- ---
  Přednášky pro veřejnost na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze:
  DARJEEL
  DARJEEL --- ---
  Vážené kolegyně, vážení kolegové,
  ČSAP a Collegium Jungianum Brunense vás zvou na veřejnou přednášku:

  ROB PREECE

  O našem vztahu k posvátnu


  Anglický psychoterapeut a učitel meditace Rob Preece praktikuje buddhismus již 37 let, převážně v tibetské tradici. Strávil řadu let v intenzivním ústraní v Himálajích pod vedením významných tibetských mistrů. 23 let pracuje jako psychoterapeut a pořádá srovnávací workshopy jungovské a buddhistické psychologie.
  Rob Preece se již více než 30 let zabývá propojováním jungovské psychologie s buddhistickou tantrou. Závěry jeho dlouholeté práce vyústily v napsání několika knih na toto téma, z nichž česky vyšla Psychologie buddhistické tantry (2012 v nakladatelství MAITREA) a Moudrost nedokonalosti (2009 v nakladatelství DharmaGaia).

  Přednáška bude překládána z angličtiny.


  Čas a místo konání:

  Úterý , 18.6. 2013 v 18 hod.
  Freskový sál Staré radnice — Radnická 10, Brno

  Vstupné 80,- Kč
  Za ČSAP Petr Patočka
  PSYCHOPATICK
  PSYCHOPATICK --- ---
  Ahoj, SHÁNÍM vše od C. G. Junga a S Freuda. Kdyby se chtěl někdo nějaké knihy od těchto autoru vzdát, prosím pište do pošty. Děkuji :))
  HONZAL
  HONZAL --- ---
  ALBERTO: dobrý .-)
  HONZAL
  HONZAL --- ---
  DADULKA: to budou ale predpokladam projekce nejakych osobich neduhu na ostatni...imho tohle je něco jinýho (ta projekci animy), čista magie prirody. :-)

  Možná ona sama možná rozhoduje, kdy se ti zjeví. To myslím stáhnout nejde, spíš se má člověk timhle něco naučit. A když se to nesejde, tak prostě člověk ještě neni připravanej. Moje neodborná teorie :-) (nebo racionalizace)
  DADULKA
  DADULKA --- ---
  HONZAL: Projekce se stahujou technikou "vhledu" ale osobni zkusenost nemam :-)... Byla sem na par prednaskach kde se to resilo

  Jinak s tim ze zensky chtej chlapy, ktery nemaj zajem, neni podle me zenska zalezitost, ale obecnej jev :-) a dost castej :-D

  Myslim ze jde jenom o to najit nekoho kdo to ma nastaveny podobne, aby doslo k rovnovaze :-)
  MEA
  MEA --- ---
  moje oko nezůstalo suché, mám zas co chroustat

  CESTA DUŠE - film - YouTube
  http://www.youtube.com/watch?v=Fy_ShKB1uqc
  MIKLO
  MIKLO --- ---
  Omlouvám se za spam, ale kdyby měl někdo zájem...
  [ OFFERINGNABÍZÍM: C. G. Jung - Výbor z díla - Svazek I. / Praha / 400 CZK ]
  HONZAL
  HONZAL --- ---
  YMLADRIS: no ja bych na slepo nesel. mam kamaradku psycholozku, sme dost na podobny vlne a rozumime si, takze sem si nechal kdysi poradit primo od ni. A pak sem z te pani mel pocit, ze fakt umi (coz se teda o ni i udajne rika...Olga Havrankova, treba ji tu nekdo zna).

  Freudiany mi naopak moc nedoporucila (na ty sem se ptal primarne, mi to prislo jako takovy vice sexualni tema), ze to by bylo spis na nejaky v zivote velmi obtezujici neurosy, sam teda problem (pokud to je problem} vnimam vic holisticky, takze jungianskej pristup asi nakonec lepsi...

  Navic Freudianska psychoanalyza je prej fakt draha sranda...ze pry bud pro nekoho, kdo je na tom opravdu spatne nebo naopak kdo je na tom velmi dobre (financne i jinak) a muze si dovolit nechat se rozebrat na soucastky...
  YMLADRIS
  YMLADRIS --- ---
  HONZAL: to mi pripada jako dobra situace celkem. Ja bych prave byla na rozpacich zda neztratim spoustu casu obchazenim nejakych jungianu, kteri sami nemaji treba sexualitu moc zpracovanou, a o tantre v zivote neslyseli, a bude to tezky atd. Tak uvidis, jak se ti to vyvine..
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam